Jump to content

Recarosare 330 xd e46


danutz969

Recommended Posts

Salut,ma puteti ajuta cu niste raspunsuri sau sfaturi? Am un Bmw 330 xD e46,fabr 06.2004. As vrea sa`i fac recarosare pentru ca am avut accident cu el si acum este distrusa masina,mentionez ca motorul este bun! In ce consta recarosarea,adica trebuie un model identic adica xD,motor tot de 3000 cmc? Se merita,ce costuri sunt in acest caz? Am mai inteles undeva ca daca as da-o la casat,as putea sa imi recuperez taxa de prima inmatriculare(nu a fost platita de mine,sunt al 4`lea proprietar)? Voi ce imi recomandati? Atasez si o imagine sa va faceti o parere!Multumesc anticipat!

 

dar de ce te complici? fara 2000 euro nu scapi la un service. mie mi s-a cerut 1500 euro (manopera+piese second) pentru conversie de la volan dreapta la stanga pentru un 320 din 2001 si am refuzat.

in plus cat te mai duce caroseria? o iei "cheala" sau cu interior. din ce vad in poza ai de schimbat si interior, piese prin compartimentul motor, posibil si ceva la instalatia electrica. oare se mai merita? cat alergi dupa acte, costuri aditionale, costul caroseriei si manopera, cred ca o sa ajungi foarte aproape de valoarea masinii si nu o sa renteze sa mai faci recarosarea. mai bine orienteaza-te spre achizitia unei noi masini.

ps: nu se merita sa dai masina la casat. cred ca cea mai buna varianta ar fi sa o dezmembrezi, asa ai sa iti recuperezi mai multi bani

Link to comment
Share on other sites

stai ca nu am inteles bine.

adica daca ai un 316 inmatriculat ro, iti iei un 325 neinmatriculat, pui motorul de 1900 pe cea neinmatriculata si faci recarosarea.

apoi, pui iar motorul de 2500 pe masina originala?

daca da, atunci o sa ai porbleme la itp.

 

 

Da, in mare parte ai inteles ce am vrut sa spun doar ca eu ziceam de acelasi tip de motor. de ex ai un 316 inmatriculat in ro, cumperi alt 316 in stare f buna si faci recarosarea cum trebuie sa se faca. adica treci motorul tau pe caroseria neinmatriculata, dupa care iei motorul care era pe masina neinmatriculata si il pui inapoi pe caroseria lui.

Sau mai simplu: Iti poti schimba motorul imediat dupa ce faci o recarosare?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.