Jump to content

Faruri adaptive pe F10


Seth81

Recommended Posts

Ok, multumesc.

Daca se pot, atunci trecem la urmatorul set de intrebari... :)

Ce presupune operatiunea?


  •  
  • Cumparat faruri - cred ca obligatoriu, unele complete care au si modulul pt "adaptivitate"
  • Tras fire? (sper ca nu)
  • Programat ca sa stie de ele?
  • Altele

 

Cam la ce costuri sa ma astept, grosso modo evident. Faruri sa zicem ca am gasit pe la 1000 euro perechea.

Multumesc inca odata pt raspunsuri.

Link to comment
Share on other sites

e alegerea ta unde le faci ... eu ti-am dat o optiune. daca stiam alta mai aproape de tine te indrumam intr-acolo.

nu am mai facut asta la F10, dar nu vad absolut nici un impediment sau nici o necunoscuta pentru care sa zic ca nu putem face asa ceva.

cobai te-ai putea numi daca as incerca ceva pe masina ta fara sa stiu un rezultat.

nu se merge pe incercari mai ales la o masina ca F10.

Edited by RobyS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

cand te hotarasti si ai farurile te rog sa-mi dai pm si o sa-ti trimit o lista cu ce mai trebuie luat ca sa fie totul complet pentru retrofit .....

 

Senzor pe coloana de directie?

 

crezi ca n-are ? lol..... e e36 ?

informatia respectiva circula deja pe can-ul masinii....

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, asa ma gandeam si eu ca are deja o parte din ce ii trebuie. :)

Multumesc mult pt raspunsuri si timpul acordat, tinem legatura.

Off-topic acum, un display mare de navi pt ea pe unde as putea gasi ca nu prea am avut noroc.

Pe asta al ei am avut eu grija sa-l frec pana i-am luat stratul anti-reflex intr-un loc. :(

Edited by Seth81
Link to comment
Share on other sites

ai grija cand cumperi farurile, sa aiba tot ce trebuie... ambele module (balast + HAL) ...

unu din cele 2 module de pe far se ocupa cu ce te intereseaza pe tine....

 

pentru display si pentru faruri poti lua legatura cu colegul zeronoo

e din tm. te poate ajuta si cu retrofitul.

Edited by RobyS
Link to comment
Share on other sites

Da pai e una sa iti placa si e una sa te si ajute la ceva...nici o ocazie nu am prins sa ma fi ajutat la ceva, ar trebui sa se miste mult mai tare lateral ca sa observi vre-o diferenta ,in oras oricum vezi oamenii in intersectie ca nu e bezna,iar afara in curbe nu ai asa o miscare ampla sa vezi ce e dupa curba.Mie cel mai tare ce mi-a placut ca si dotare si practic a fost tempomatul activ si comfort acessul,acum sunt in teste cu night vision-ul :turned:.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.