Jump to content

Turbo pe 535i e34 sau 735i e32


ionutz_ng

Recommended Posts

Doamneeee!!!!!! Auzi motor de 1.8 pe e38. Mă omul asta cred ca e vreun pusti de liceu care se plictiseste pe acasă. Cel mai bine pe e38 merge motorul după Dacia 1300 pe gas. Merge sa ii pui si tractiune pe fata cu diferentialul după ARO . Din cauza ca mașina e grea se pot renunța la lonjeroane si se pot înlocui cu 2 grinzi din brad.

Auzi la el " am in cap un proiect f ambitios". Sigur e in cap proiectul asta?

Edited by malasorte
Link to comment
Share on other sites

Mai da ranchiunosi mai sunteti.:)) Sunteti frustrati pe lumea rea din jurul vostru si va revarsati pe forum sau ce?Chiar nu inteleg de ce sunt atatia oameni pe forumuri care cauta scandal.Gasiti va altceva mai bun de facut sau rezolvati va altfel frustrarile din viata voastra, in alt mod.Nu am eu nici o vina pt ele...Si raspundeti daca se poate la subiect.

Pe asfalt umed masina mea pierde aderenta instant.Cu 20 % cuplu mai mare la roti probabil ar pierde o la fel si pe uscat.Punct.Ce atata rautate si inversunare?

Link to comment
Share on other sites

Si 725 tds pierde aderenta dacă are cauciucurii terminate. Asta e un argument tamp. Si tu ai vrea sa ți se răspundă fără sa fii luat la misto când propus astfel de prostii. Ai tot noi suntem frustrati? Prietene tu citesti ce scrii? Bă vrei kompresor si vreo 60 de cai in plus, bă vrei sa ii pui pedale? Tu te plictisesti tare?

 

bai ionutz tu ai un topic cu masina asta?vreun filmulet ceva,sa ne facem si noi o parere?

 

practic aici discutam discutii.mai era un baiat,lexius.cu un 535 BITURBO e60

 

il cunosti?

Da cred ca e frasu. A trecut la tri turbo a cedat cotetul si a ales un 718is

Edited by malasorte
Link to comment
Share on other sites

Asa este cu Mercedesul, eu am avut un S 63 AMG, si al meu pe langa ca se invartea instant, se mai invartea si rectiliniu si uniform.

Vezi ca verssatu e ciudos el a avut un S 500 si-ar fi dorit un S 600 mai ales ca al tau era S600L, adica masina de boss de boss.

Edited by Cosm1n
Link to comment
Share on other sites

800 de nm domnule. Al naibi Mercedes ce se invartea el. Si eu am avut o bicicleta pegas care pleca numai cu fum in cauciucurii, avea undeva la 1001 nm si 2 catari frumosi. Din cauza amenzilor cauzate de viteza mi am luat mașina.

Eu ma întreb dacă merge pe un trico motorul dupa sl600, ce zici Ionuț? Merge? Oare o sa se invarta? Nu mă deranjează sa stau cu mana dreapta pe volant in timp ce conduc. Te rog sa îmi răspunzi la obiect, fără sa simți frustrari da? Nu vreau sa aud ca motorul v12 e cât ticoul. Mersi

Edited by malasorte
Link to comment
Share on other sites

@malasorte Nu cred ca incape v12-le ala biturbo in compartimentul motor al unui Tico.In plus sunt f greu de adaptat motoare pe marci diferite.Si pe un seria 7 ar fi greu de adaptat din cauza diferentelor care tin de marca.

Totusi,,care e problema ta cu S-ul meu cu 800 Nm?Ca sincer sa fiu nu prea te inteleg.Bicicleta cu 1001 Nm...de ce vb atat de aiurea?

@ifx Nu stiu de ce.Imi cazuse in mana o pisica 318is pe care ma gandeam sa pun motorul de pe 740i, care este fff bun desi "dujmanii mei moare de ciuda si zice ca nu este", si stiu ca aceasta conversie se putea face.Ramasese doar nelamurirea cu ce as fi putut face cu caroseria de 7 si motorul ramas de pe 318is.Ma rog..a trecut,nu mai e de actualitate,e mult prea greu,costisitor si nu merita.

@cosm1n Chiar ai avut S63AMG? Am senzatia ca ai vb la misto.Ideea era doar ca atunci cand ai cuplu nesimtit de mare nu mai conteaza ce diferential ai.

 

P.S.Who the f. is lexius?

Edited by ionutz_ng
Link to comment
Share on other sites

@malasorte Nu cred ca incape v12-le ala biturbo in compartimentul motor al unui Tico.In plus sunt f greu de adaptat motoare pe marci diferite.Si pe un seria 7 ar fi greu de adaptat din cauza diferentelor care tin de marca.Totusi,,care e problema ta cu S-ul meu cu 800 Nm?Ca sincer sa fiu nu prea te inteleg.Bicicleta cu 1001 Nm...de ce vb atat de aiurea?@ifx Nu stiu de ce.Imi cazuse in mana o pisica 318is pe care ma gandeam sa pun motorul de pe 740i, care este fff bun desi "dujmanii mei moare de ciuda si zice ca nu este", si stiu ca aceasta conversie se putea face.Ramasese doar nelamurirea cu ce as fi putut face cu caroseria de 7 si motorul ramas de pe 318is.Ma rog..a trecut,nu mai e de actualitate,e mult prea greu,costisitor si nu merita.@cosm1n Chiar ai avut S63AMG? Am senzatia ca ai vb la misto.Ideea era doar ca atunci cand ai cuplu nesimtit de mare nu mai conteaza ce diferential ai.P.S.Who the f. is lexius?

 

Cu fiecare post care il faci , ne demonstrezi cat de penibil poti sa fii ! Vii si vorbesti de turbouri de e34/e32 , apoi spui ca ai un e38 740i [ tu niste poze ai cu masina aia ? sau l ai vazut trecand pe strada si te ai gandit cam ce ai putea face cu el? ] Acum vii si spui ca ai avut mercedes si alte "avioane" , dar tu nu esti in stare sa bagi macar benzina in 740 ul tau... uite te cat de patetic poti sa fii ! Nu mai e de actualitate faza cu conversia? de abia au trecut 6 zile , ce repede te ai razgandit... acum incerci sa o dregi ca de fapt vroiai sa faci tu alta combinatie intre e36 si e38 , tu te astepti sa credem toate balivernele astea? Stii cine e lexius? tot un pusti ca tine , visator [ care inca nici permis nu are ] si abera despre masini la fel ca tine , numai ca el se lauda cu bmw 535d apartinand vreo unui vecin ceva ! deci 740 ul "tau" masina cui e ?... ca sa nu mai spunem ca se dadea mare cunoscator [ exact ca tine ] in ale sedanurilor de lux ! Poate ai camera plina de postere dar nu confunda youtube si ce vezi pe goagle cu realitatea !

Link to comment
Share on other sites

@malasorte Nu cred ca incape v12-le ala biturbo in compartimentul motor al unui Tico.In plus sunt f greu de adaptat motoare pe marci diferite.Si pe un seria 7 ar fi greu de adaptat din cauza diferentelor care tin de marca.

Totusi,,care e problema ta cu S-ul meu cu 800 Nm?Ca sincer sa fiu nu prea te inteleg.Bicicleta cu 1001 Nm...de ce vb atat de aiurea?

@ifx Nu stiu de ce.Imi cazuse in mana o pisica 318is pe care ma gandeam sa pun motorul de pe 740i, care este fff bun desi "dujmanii mei moare de ciuda si zice ca nu este", si stiu ca aceasta conversie se putea face.Ramasese doar nelamurirea cu ce as fi putut face cu caroseria de 7 si motorul ramas de pe 318is.Ma rog..a trecut,nu mai e de actualitate,e mult prea greu,costisitor si nu merita.

@cosm1n Chiar ai avut S63AMG? Am senzatia ca ai vb la misto.Ideea era doar ca atunci cand ai cuplu nesimtit de mare nu mai conteaza ce diferential ai.

 

P.S.Who the f. is lexius?

Da fratica am avut un S63AMG dar mi-a ramas mic si l-am dat.

Link to comment
Share on other sites

Cu fiecare post care il faci , ne demonstrezi cat de penibil poti sa fii ! Vii si vorbesti de turbouri de e34/e32 , apoi spui ca ai un e38 740i [ tu niste poze ai cu masina aia ? sau l ai vazut trecand pe strada si te ai gandit cam ce ai putea face cu el? ] Acum vii si spui ca ai avut mercedes si alte "avioane" , dar tu nu esti in stare sa bagi macar benzina in 740 ul tau... uite te cat de patetic poti sa fii ! Nu mai e de actualitate faza cu conversia? de abia au trecut 6 zile , ce repede te ai razgandit... acum incerci sa o dregi ca de fapt vroiai sa faci tu alta combinatie intre e36 si e38 , tu te astepti sa credem toate balivernele astea? Stii cine e lexius? tot un pusti ca tine , visator [ care inca nici permis nu are ] si abera despre masini la fel ca tine , numai ca el se lauda cu bmw 535d apartinand vreo unui vecin ceva ! deci 740 ul "tau" masina cui e ?... ca sa nu mai spunem ca se dadea mare cunoscator [ exact ca tine ] in ale sedanurilor de lux ! Poate ai camera plina de postere dar nu confunda youtube si ce vezi pe goagle cu realitatea !

Hai sa vedem.Am atasat o poza cu cartea s-ului 600 L,in dreptul ecranului laptopului unde devil style scria ca eu sunt un pusti care nu am avut niciodata asemenea masina.Din fericire inca mai am cartea masinii.Modelul cu 368 kw (500 cp) este bi turbo si s-a facut doarr incepand cu 2003.Am pus o banala unghiera in dreptul seriei VIN din motive lesne de inteles.

Am observat ca esti din Barlad si muncesti in Italia la Torino.Cumva vreo bursa de studiu?Asta chiar as vrea sa stiu.Eu sunt medic si ma poti gasi in fiecare zi la spitalul Elias.Tu ai idee ce inseamna sa iti tocestti coatele pe bancile unei facultati cum e medicina?Ce facultate ai terminat?Am o cunostinta care a fost in Italia cu o bursa de studiu la Milano timp de cativa ani.

 

Poza cu cartea S600L-ului.

 

Unul ca tine!

 

 

Lexius minte foarte mult, este analfabet si duhnea prin monitor de prost ce era.

Am inteles.Cam cat de analfabet era?Scria cu multe dezacorduri?Nu stia nici macar sa desparta in silabe?

Eu nu am stiut ca aici este un forum unde intra numai oamenii de inalta tinuta morala si culturala.Numai uitandu-ma la exprimarea ta,pot sa imi imaginez ca esti intradevar un intelectual de rasa.

Referitor la "unul ca tine" ai putea rogu-te sa imi arati si mie, daca se poate, unde am dat impresia ca as fi analfabet?De asemenea unde am mintit?Macar cate un sg exemplu din fiecare ar fi mai mult decat edificator pt mine.Merci frumos.

post-7268-0-75847900-1361220100_thumb.jpg

Edited by ionutz_ng
Link to comment
Share on other sites

cartea nu se "da" cumparatorului, in acelasi timp cu masina...? :unsure:

In cazul meu e o situatie particulara.Despre care nu are rost sa mai detaliem.Eu doar am facut dovada.

Mi-as dori si eu o dovada din partea userului Devil.

O diploma de facultate!Orice facultate,nu neaparat ASE,drept,arhitectura sau medicina la stat.Poate sa fie si ultima facultate de la Spiru.Daca tot m-ati determinat pe mine sa fac dovada posesiei (actuale sau trecute) a unui s class si eu vreau de la el,de acolo de la Torino unde f probabil este cu o bursa de studiu sau poate angajat cu studii superioare, nicidecum la dat cu lopata sau altceva, o poza cu un document ce atesta de data asta, o valoare nu materiala ci, sa zicem intelectuala.

Ce zici Devil, imi poti arata?

Edited by ionutz_ng
Link to comment
Share on other sites

Te am intrebat cumva cu ce te ocupi? stai linistit ... nu am bursa cu studii , Vezi ca gasesti pe 4 tuning topicuri cu unele din masinile mele sau la care am lucrat + colaborarile de rigoare [ asta e domeniul meu de activitate ]. Mi a fost confirmat deja ca ai avut in posesie asa ceva , dar asa cum l am intrebat pe acel user te intreb si pe tine , cum se face ca un om care a avut in proprietate si are diferite masini , sa nu aibe pic de cultura in lumea auto? motoare de 1.8 is pe e38 , u turn uri din scurt cu ditamai tancurile de 2 tone etc, in ochii oricarui pasionat sau cunoscator cat de cat , sunt doar niste ABERATII ! respectul meu pentru faptul ca lucrezi intr un spital , dar sincer nu mi pasa nici daca erai presedinte ! Presupun ca acum trebuie sa iti aduc diploma mea de liceu si facultate ca sa vezi ca am facut liceul auto si facultatea de mecanica AR [ autovehicule rutiere ]? esti penibil aici! nu vrei sa facem si comparatie de conturi bancare? Edited by DEVIL's Style
Link to comment
Share on other sites

ionutz_ng Beemveu e beemveu,nenica!Fuge de mananca pamantu,nu se joaca!De aia e beemveu.

Jan 16 2013 16:39

 

Exact ce lucrezi la Elias? Te întreb pentru siguranță mea .

 

Ps eu tot cred ca motorul v12 intra într un tico. Dacă nu sub capota măcar in mașina si tot incape. Turbinele le bag sub scaune si cutia o țin in brate.

Apropo cum îți imaginezi tu ca o sa se potriveasca prinderea la cutie de un motor V8 la un motor in linie?

Edited by malasorte
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.