Jump to content

Evacuare dubla E39!


nik_romania

Recommended Posts

nu as vrea sa fie zgomotoasa evacuarea

ma gandesc sa modific spatiul dintre roata de rezerva si baterie si sa trag pe acolo o teava. problema e ca asa voi fi nevoit sa separ traseele dupa tobele intermediare. va rezulta o distributie inegala a fumului ( care de fapt nu se vede ) si un sunet cam dubios.

 

alte idei?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am sa incerc zilele astea sa tai traseul de evacuare dupa intermediara si sa vad ce sunet obtin.

 

alta varianta ar fi sa scot dupa finala o evacuare spre dreapta, pe sub ornamentul de bara. nu stiu daca am suficient loc si daca va iesi ceva fum pe acolo sau se va duce tot pe evacuarea initiala.

Link to comment
Share on other sites

Ma baieti eu am auzit ca sunt niste baieti de treaba prin Serbanesti pe calea romanului pe undeva unde rezolva ei tot sau mai sunt vreo 2 e39 prin oras care au evacuare dubla facuta si chiar aratau super bine.

Sa dau un telefon sa ma interesez ce si cum , dati-mi un pm.

Nik presupun ca si tu esti din Bacau nu ?

Salutari :blink:

Link to comment
Share on other sites

din pacate majoritatea celor care au evacuare dubla pe aici prin zona au de fapt niste tevi sudate de caroserie.

daca poti sa te interesezi care e treaba, te rog , poate ne dai o veste buna :blink:

Link to comment
Share on other sites

asha am luat masina , omul de la care am luato a spus ca a fost modificata in germania. CAT baga id de mess: izyeasy

237925[/snapback]

fa-i te rog cateva poze daca poti la tobe dar de dedesubt ca sa vad si eu cum e facut :blink: :) :)

Link to comment
Share on other sites

din pacate majoritatea celor care au evacuare dubla pe aici prin zona au de fapt niste tevi sudate de caroserie.

daca poti sa te interesezi care e treaba, te rog , poate ne dai o veste buna :blink:

238149[/snapback]

Stiu eu de cei din serbanesti.La intersectia cu calea Barladului la stanga.Se vede hala ca e la strada.E un service auto.Am fost acum cateva luni akolo tot cu evacuarea dar nu era sudorul akolo.Mi-a zis un baiat ca se poate dar sa vin a doua zi.Foarte de treaba.Daca mergi la ei si ajungi la o solutie sa imi spui si mie ca sa imi fac si eu.

 

 

Pe langa asta am vazut un 530d cu evacuare si arata bine tare.avea taiat din locul dintre roata de rezerva si baterie unde a incaput teava.Insa avea tobe sport si a zis ca cea originala(toba) era prea mare si nu avea loc ca sa mai plece cu o teava in dreapta.Era izolata cu ceva(nu stia nici el)si trecea pe sub intaritura.

Link to comment
Share on other sites

O sa fac niste poze sub masina sa se vada mai bine, astea erau prin calculator.

 

Tobele mele nu fac zgomot deloc, la 2000 de ture parca se aude ceva...

 

 

oricum vreau sa le repozitionez, sa le mut inapoi cu 3-4 cm si o sa ii fac poze atunci...

Edited by cookin
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Am un 525d e39 remapat in 200cp/410Nm , 8s 0-100kmph.

 

Daca modific evacuarea la el, mai castig vreo 10-15cp cel putin?

 

Aici e poza cu evacuarea : http://bmwfans.info/original/images/75582_p.png

 

Cum se va auzi daca scot catalizatoarele si las finala?

Dar daca las catalizatoarele si pun tzeava in loc de toba finala?

 

Please help .. vreau ceva sunet agresiv/suierat de turbo pe evacuare in full throttle si inca 10-15cp cel putin!!!

 

 

Admisia poate fi modificata incat sunetul de blowoff/descarcarea care se aude la 2000-2500 ture sa se auda mai tare?

Edited by Spy525dA
Link to comment
Share on other sites

Eu ti-as sugera sa lasi catalizatoarele. :blink:

265121[/snapback]

 

Te rog detaliaza .. daca scot catalizatoarele imi va influenta functionarea corecta a turbinei sau da ceva mai mult fum? Cum se aude un tdiesel cu evacuare directa? Ca benzina .. se aude ca la GT challenge. :)

Link to comment
Share on other sites

Te rog detaliaza .. daca scot catalizatoarele imi va influenta functionarea corecta a turbinei sau da ceva mai mult fum? Cum se aude un tdiesel cu evacuare directa? Ca benzina .. se aude ca la GT challenge. :blink:

265250[/snapback]

lasa catalizatorul si puneti blow off

Edited by duxter
Link to comment
Share on other sites

lasa catalizatorul si puneti blow off

265269[/snapback]

 

Treaba cu blowofful pe diesel e moarte curata pt turbina daca nu stiai :blink:

La mine oricum se aude descarcarea turboului cand iau piciorul din throttle .. turbo imi dezvolta in full boost 2650-2700milibari (dupa remapare)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.