Jump to content

BMW 320D TAXA ACHITATA INMAT RO


egipt

Recommended Posts

climatronic

scaune incalzite

radiocas original cu mp3

cauciucuri uzate in proportie de 15%

an fab 99, computer bord ce indica consumul

itp, asig , rovigneta 6 luni,

proprietar in cartea de identitate,

faruri cu lupa si angel eyes, xenon original nemontat, autocolant pt toata masina nepus in totalitate, tehnic masina se prezinta f bine

accept variante cu masini mai noi, preferabil pe benzina si cu motoare mici,.

pret 3350e

Link to comment
Share on other sites

il am de un an si ceva..functioneaza ok....poze o sa ma straduiesc sa ii fac maine seara....

 

si dai in scris ca proprietarul (proprietarii) anterior(i) nu au dat statul in judecata ca sa-si recupereze taxa auto?

scoate hartie de la ANAF ca nu s-a recuperat taxa, altfel - in ziua de azi- sunt vorbe goale.

Link to comment
Share on other sites

si dai in scris ca proprietarul (proprietarii) anterior(i) nu au dat statul in judecata ca sa-si recupereze taxa auto?

scoate hartie de la ANAF ca nu s-a recuperat taxa, altfel - in ziua de azi- sunt vorbe goale.

a fost inmatriculata prima oara in tara dupa 2007 ... deci din cate stiam eu nu se mai plateste taxa....a fost platita de proprietarul anterior care culmea mi-e si un bun prieten. pentru orice lamuriri raspund la tel mai sus mentionat. Scot si hartie de la anaf daca e nevoie...

Edited by egipt
Link to comment
Share on other sites

tu nu ai inteles ce a intrebat asterix?... vechiul proprietar se poate sa fi dat statul in judecata si a recuperat taxa... in cazul asta, viitorul proprietar este obligat sa o plateasca... iti trebuie hartie de la anaf care sa dovedeasca ca masina are taxa platita, ca din vorbe poate oricine sa spuna ca tatal lui este chuck norris... Edited by umbrella
Link to comment
Share on other sites

deci...dupa cum am scris si mai sus fostul propr mi e bun prieten, scot si hartia daca am cumparator ferm , am mai zis oricum ca nu a dat nici un stat in judecata, din cate stiam tre ' sa ai cartea masinii pt aceasta operatiune...ms fain de remarca umbrella si asterix....

 

am inteles ca tre sa o scot ....ca nu ma cred astia.....

Link to comment
Share on other sites

Ca sa scoti hartia aceea nu iti trebuie un cumparator ferm, te costa 2 lei un timbru si o cererea, si e bine sa ai aceasta hartie cand iti vine un posibil cumparator ... Eliberarea dovezii poate dura de la 24 ore pana la 2 sapt, depinde de fiecare institutie financiara. Evitati sa cumparati masini fara acest document . Edited by SirAndi
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ca sa scoti hartia aceea nu iti trebuie un cumparator ferm, te costa 2 lei un timbru si o cererea, si e bine sa ai aceasta hartie cand iti vine un posibil cumparator ... Eliberarea dovezii poate dura de la 24 ore pana la 2 sapt, depinde de fiecare institutie financiara. Evitati sa cumparati masini fara acest document .

..am inteles ca acel document se elbereaza de anaf doar cumparatorului in baza fisei fiscale.avem un caz concret pe aici?

Link to comment
Share on other sites

Are rcas orig . E modificat ....in locul casetei e un mp3 player..in loc de tape ai mp3

O avea caseta din aia cu fir din bazar care stie mp3 B)

Pacat de saraca masinuta sa ajunga in halul asta la exterior, cred ca la interior e si mai varza, sincer mi-ar fi rusine sa incerc sa vand asa ceva pe un forum dedicat marcii :hairy:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@egipt, cum a ajuns in halul asta masina?

sa va explic, masina a fost lovita, practic a cazut un corp contondent pe ea, va pot asigura ca interiorul masinii e acceptabil, tehnic e in conditie chiar buna...pretul e negociabil, am postat aici anuntul in speranta ca un pasionat o va lua sa o aranjeze cum doreste el.

Ca probleme enumar o bucsa pe fata si cablu intrerupt la senzor spate . Accept variante cu auto mai noi cu diferenta din partea mea, diferenta de maxim 1500 euro

post-59981-0-08773800-1360919399_thumb.jpg

post-59981-0-34656500-1360919499_thumb.jpg

post-59981-0-97009200-1360919504_thumb.jpg

post-59981-0-26605800-1360919509_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.