Jump to content

Vand BMW 320d E90 - 11.900 EURO


Joseph

Recommended Posts

Vand BMW 320d 163 CP, 2007/07 adus in tara 2011/08 din germania de la reprezentanta bmw era masina din grupul (bmw premium selection),am folosit doar ca si masina de weekand si de timp liber pentru ca in rest pentru oras detin o masina mai mica ,masina am tinut in garaj nu are zgarieturi/lovituri,recent am schimbat placutele de frana fata+spate,reviziile doar la reprezentanta, schim de ulei efectuat recent cu toate filtrele de aprox 1400 km,km reali se pot verifica la orice reprezentanta BMW.Vand doar pentru ca doresc sa imi cumpar un BMW 520d cu cutie automata.

dotoari: Faruri bi-xenon

senzori de parcare fata+spate

oglinzi electrice si rabtabile electric

cd mp3 bussines cu bluetooth

climatronic

senzori ploaie si lumini

key cu memorie

tapiserie piele gri deschis

senzori parcare fata+spate (pdc)

scaune sport cu perne de aer reglabile electric si incalzite

asistenta de parcare la borduri - oglinda se lasa jos in marsalier apoi revine in pozitia initiala

senzori de presiune roti

tinut in garaj fara zgarieturi

carlig electric

jante r16 cu anvelope noi iarna (good year)

jante r17 cu anvelope noi vara (pirelli p7)

carlig electric

accept orice test

KM: 156.000 reali

Pret: 11.900 euro

post-29176-0-71735900-1359565490_thumb.jpg

post-29176-0-21021300-1359565499_thumb.jpg

post-29176-0-39753100-1359565850_thumb.jpg

post-29176-0-00937100-1359565859_thumb.jpg

post-29176-0-40174200-1359565890_thumb.jpg

post-29176-0-40088700-1359565892_thumb.jpg

post-29176-0-55245500-1359565951_thumb.jpg

post-29176-0-31778000-1359565954_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

multumesc frumos:) da sunt si foarte comode la un drum lung, sper ca pot vinde relativ repede pentru ca si asa pierd foarte mult la ea ca am luat cu 16.500 euro acum 2 ani ... si am tinut tot in garaj si am folosit doar in timp liber....in ziua de azi greu gasesti asa masini intretinuta din pacate pentru ca tot in aceasi timp caut un bmw 520d din 2009 in sus neaparat cutie automata dar nu prea gasesc una ingrijita cam toate sunt cu km dati inapoi....fara sansa de a verifica la bmw pentru ca multe ce am gasit nu au fost la service autorizat de mult timp....de asta am zis ca mai bine vand si imi cumpar una tot din germania de la reprezentanta decat sa stau dupa aia in service saptamanal cu ea prefer sa dau mai mult de la inceput dar sa stau linistit...

 

tel: 0742/848.316

 

cateva poze din interior

post-29176-0-88908300-1359571249_thumb.jpg

post-29176-0-46630100-1359571255_thumb.jpg

post-29176-0-24580200-1359571305_thumb.jpg

post-29176-0-27834600-1359571310_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

nu cred ca acceleram eu prost la plecare bine era chiar dupa ce am vandut e46 si am cumparat acest e90... dar nu am schimbat si nici nu trepideaza deloc (adevarul e ca daca stai mult pe forum bmw citesti probleme altora iti intra in cap ca poate si a ta are :)))...pot sa spun ca chiar nu am avut nici o problema cu masina in afara de zavor la usa soferului care sa defectat si nu se inchidea din telecomanda doar din cheie...dar am schimbat la reprezentanta bmw piesa respecta este in garantie inca....si pompa de apa am mai schimbat cu termostat pentru ca era blocat pe deschis si nu se incalziea cum trebuie (cred ca si pompa de apa e in garantie dar nu sunt sigur dar se poate verifica la reprezentanta),in rest doar consumabile

 

ce am uitat sa mai specific la dotari are cheie cu memorie (fiecare cheie stocheaza posturile de radio,setarile masini referitor la setari din computer de bord,pozitia oglinzi)

Link to comment
Share on other sites

 

 

ce am uitat sa mai specific la dotari are cheie cu memorie (fiecare cheie stocheaza posturile de radio,setarile masini referitor la setari din computer de bord,pozitia oglinzi)

 

e standard...ca si follow me home

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina! S-ar putea sa ma orientez dupa un E90 in curand.

Pacat ca masina ta este peste bugetul meu.

Merci:) lasa ca poate in viitor o sa ai buget mai mare... oricum mare pierdere de bani cu schimburile astea de masini:) de multe ori ma bate gandu sa nici nu mai vand si raman cu asta ...dar totodata ma bate gandu la ceva noua ,ceva altceva bine doar BMW:) altceva nu ma intereseaza acuma am pus pata pe 520d model facelift cu cutie automata ... adevarul e ca de cand am luat primul bmw care era un e36 de atuncia nu ma pot desparti de aceasta marca, de si am avut si audi a4 dar am si vandut repede nu se compara la nici o masina placea de a conduce cum e la bmw.Mai ales ce imi place la E90 ca pe autostrada la 170-180 e foarte silentios in interior si abia se simte viteza in ea zici ca mergi cu audi a4 cu 120

Link to comment
Share on other sites

dupa parerea mea pretul este chiar bun....bafta cu vanzarea.

Merci CKH nu am vrut sa pun un pret mare ca nu vreau sa stau mult cu ea, mai ales ca la pretul asta ofer si un set de janta r16 cu anvelope de iarna aproape noi good year si inca un set de jante 17 cu anvelope si astea sunt aproape noi au aprox 4000-5000 km marca pirelli p7 ...dar nici nu o sa dau la bani de nimic pentru ca masina este chiar foarte intretinuta nu are zgarieturi,tin in garaj si cum am mai spus folosesc doar in timpul liber, in rest la lucru si pentru mici cumparaturi nu are sens sa scot din garaj.Fiind o culoare foarte pretentioasa se vede imediat daca nu e bine intretinuta sau daca e tinuta pe strada ca din pacate la noi in tara uni cand coboare din masina nu pot cobori frumos doar daca da cu usa lui in usa ta :(

Link to comment
Share on other sites

pai daca dai UP-uri la turatie maxima, te crede lumea disperat sa o vinzi...

 

vezi ca nu ai voie decat un UP la 7 zile, asa e prevazut in regulile de postare la Mica Publicitate

 

citeste-le si te vei convinge!

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?app=forums&module=forums&section=rules&f=71

scuze nu stiam nu se va mai intampla:) nu sunt disperat doar ca am pus pata pe bmw seria 5 si eu cand pun pata greu pot astepta :) dar foarte graba nu e ca adevarul ca nu am gasit inca un 520d sa imi placa si sa aiba toate dotariile care vreau majoritatea din pacate sunt mai slab dotate decat 320d-ul meu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Salut! Ai dat masina?

 

Eu am buget de 11,000 si imi caut un 318/320d insa vreau sa o tin 3-4 ani de aia vreau minim 2009. Insa felul cum arata masina ta m-a facut sa iau in considerare si un an mai vechi, daca e intretinuta.

 

Singurul lucru la masina ta este ca, desi arata exceptional, pretul ei este dat in continuare de piata.... asa ca daca te gandesti sa mai lasi din el, poate o sa ai mai multe sanse. Mi-as dori sa iti vad masina insa din pacate eu sunt in Bucuresti, asa ca nu e foarte fezabil.

Link to comment
Share on other sites

Salut! Ai dat masina?

 

Eu am buget de 11,000 si imi caut un 318/320d insa vreau sa o tin 3-4 ani de aia vreau minim 2009. Insa felul cum arata masina ta m-a facut sa iau in considerare si un an mai vechi, daca e intretinuta.

 

Singurul lucru la masina ta este ca, desi arata exceptional, pretul ei este dat in continuare de piata.... asa ca daca te gandesti sa mai lasi din el, poate o sa ai mai multe sanse. Mi-as dori sa iti vad masina insa din pacate eu sunt in Bucuresti, asa ca nu e foarte fezabil.

 

Scuze, dar nu ma pot abtine, tu vrei cu 11 mii, adica la pret de dacia duster, un bmw din 2009 si ii zici vanzatorului sa mai lase din pret ca e dictat de piata, si na nu e 2009, fiind 2007 ar trebui sa o vanda cu 9 mii de euro, la pret de logan FULL FULL, de piata e dicat pretul asa mic, el trebuia sa fie mult mai mare,tu mergi si cumpara din autovit un bmw din 2009 cu 11 mii de euro.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

adevarul e dooh din pacate multi bijnitar duc masini cu km dati peste cap si in stare jalnica si lumea crede ca ala e pretul corect ...dar asa e romanul vrea si ieftin si bun...doar ca in general ieftin mai gaseste dar bun....nu prea.... mai stiu pe unu care a cumparat la 11.000 un facelift din 2009 cica 90.000 km cand a mers la bmw nu avea nici o revizie facuta la reprezentanta apoi dupa 2 saptamani a picat turbina si la service a constatat ca avea si lipsa de cateva airbaguri si ca masina a fost lovit si sudat in unele locuri ... dar din pacate lumea se fraiereste des la noi si dupa aia apar comentarii pe numele bmw-lui ca la 90.000 km pica turbina de si undeva real cred ca avea peste 200.000

 

UP oricum daca vrea cineva o masina buna:) ...pretul se mai poate negocia dar in limitele bunului simt

Link to comment
Share on other sites

Up

Intre timp am scos de la finante adeverinta ca nu s-a recuparat taxa auto si se poate inmatricula fara a mai plati noua taxa

 

Intre timp am mai fost in ceva excursii in viena .. etc .. etc ... si km la bord are acuma 159.200 km

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.