Jump to content

e46,nfl,an 1999,320i,150 hp


ciutanu82

Recommended Posts

Preferabil banii de suspensii si altele optionale de "tuning" ii pastrezi pentru ca masina sa fie intr-o stare cat mai buna cu piese de calitate (si la varsta ei va cere). La Romanica o suspenise sport si jante mari nu duc decat la o gaura in buzunar, bucsi, bascule, caseta duse, combinat cu un disconfort constant. Parere personala, in ziua de azi este ceva deosebit sa ai masina cit mai OEM la cate "tunate" au aparut pe strazi. Ii pui niste stopuri alb/rosu de FL, semnale albe pe fata, hai un angel, volan de M, poate un interior de M daca iti doresti.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Va rog un pic de ajutor!!!!!!!

mi am comandat senzori nfl de la un parc de dezmembrari omul mi a facut un pret bun si mi a dat tot trimul cu tot cu senzori(4),

am fost la un prieten am daj jos trimul meu(tin sa precizez ca la mine un senzor functiona,adika auzeai ticaitul ala),am montat trimul primit,am mufat senzori si nimik.nici macar unul nu ticaie,am pus iar trimul meu,la mine la vechiul trim un senzor ticaie.

am scos senzorii de pe noul trim si i am probat la mufa unde imi mergea mie senzorul,tot nimik,un alt prieten mi a masurat cu o lampa daca primesc curent in mufe(pe firul verde) si intra curent.

am sunat la cel ce mi a trimis trimul si se jura ca la el functiona,ca i a probat si mi a zis ca ar trebui facut un reset.

acuma ma intreb reset la ce?

va rog din experienta voastra sa mi dati niste sfaturi

Link to comment
Share on other sites

Va rog un pic de ajutor!!!!!!!

mi am comandat senzori nfl de la un parc de dezmembrari omul mi a facut un pret bun si mi a dat tot trimul cu tot cu senzori(4),

am fost la un prieten am daj jos trimul meu(tin sa precizez ca la mine un senzor functiona,adika auzeai ticaitul ala),am montat trimul primit,am mufat senzori si nimik.nici macar unul nu ticaie,am pus iar trimul meu,la mine la vechiul trim un senzor ticaie.

am scos senzorii de pe noul trim si i am probat la mufa unde imi mergea mie senzorul,tot nimik,un alt prieten mi a masurat cu o lampa daca primesc curent in mufe(pe firul verde) si intra curent.

am sunat la cel ce mi a trimis trimul si se jura ca la el functiona,ca i a probat si mi a zis ca ar trebui facut un reset.

acuma ma intreb reset la ce?

va rog din experienta voastra sa mi dati niste sfaturi

nimeni?chiar nu vreau sa mai dau 50 ron iara la un tester

Link to comment
Share on other sites

Eu am avut senzorii furati si firele taiate, mi-am luat altii, am pus mufele si aia a fost fara reset fara nimic. E46 din 2000 NFL. Deci nu prea are treaba resetul, sa nu fie vre-unul busit...

din cei luati la mana a doua nici unul nu ticaie,sa fie toti busiti?

cel putin la cei de pe trimul meu unul funcitona

 

arata chiar misto, se potriveste bine pe rosu

Multumesc mult!o sa i pun curand triple led smoked

Edited by ciutanu82
Link to comment
Share on other sites

Va rog un pic de ajutor!!!!!!!

mi am comandat senzori nfl de la un parc de dezmembrari omul mi a facut un pret bun si mi a dat tot trimul cu tot cu senzori(4),

am fost la un prieten am daj jos trimul meu(tin sa precizez ca la mine un senzor functiona,adika auzeai ticaitul ala),am montat trimul primit,am mufat senzori si nimik.nici macar unul nu ticaie,am pus iar trimul meu,la mine la vechiul trim un senzor ticaie.

am scos senzorii de pe noul trim si i am probat la mufa unde imi mergea mie senzorul,tot nimik,un alt prieten mi a masurat cu o lampa daca primesc curent in mufe(pe firul verde) si intra curent.

am sunat la cel ce mi a trimis trimul si se jura ca la el functiona,ca i a probat si mi a zis ca ar trebui facut un reset.

acuma ma intreb reset la ce?

va rog din experienta voastra sa mi dati niste sfaturi

deja v ati bagat la meci?nici o parere?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Chiptuning de cartier :)))

Acum cateva saptamani ma hotarasem sa i fac remapare masinii mele,dar prin constanta nu prea stiam de nimeni,am cautat pe net dar nu preau inspirat mie incredere cei pe care i am contactat,asa ca am inceput sa vorbesc cu prieteni si sa i intreb daca cunosc asa ceva.Intr un final am primit un sms cu numarul unui baiat care face asa ceva(dacia logan benzina),asa ca am sunat ,am fost la el mi a copiat harta masini si mi a zis ca urmatoarea zi o va scrie pe cea modificata caci el o trimite la bucuresti unui baiat care o modifica cu winols.

ok a doua zi ma suna ca a primit harta si ca e gata sa mi o scrie in ECU.

Am ajuns la el,acolo eu i am spus sa facem un test 0-100km/h ,a fost de acord si dupa primul test mi a scris softul modificat,am iesit in probe si surpriza,nu am simtit nimic,dar chiar nimic,nici o crestere nici in plansa joasa ,medie de turatii,nici o accelerare mai buna ,nici macar un efect placebo :))),deci chiar nimic.Afacerea daca eram multumit ma costa 450 ron,dar nu am fost multumit si nu am platit nimic(baiatul acesta la sunat pe cel de la bucuresti si mi a spus ca :a marit avansul,debitul si numai stiu ce si ca ar trebui sa simt ceva),totusi tind sa cred ca la cati bani cereau(2 tuneri) asta era si calitatea pe care o ofereau.

soft stock-10,9 sec

soft modificat 10,5(probabil am avut o plecare mai buna)

Edited by ciutanu82
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.