Jump to content

schimbare volanta e60


Recommended Posts

salut.astazi am fost la mecanic pentru revizie si mi s-a spus ca trebuie schimbata volanta.cand o accelerez putin pana in 1000 ture se aude niste batai mai infundate aproape insesizabile si se accentueaza mai mult cand o opresc daca asculti foarte atent cand e liniste.Aveti idee cat mai tine si un pret pentru volanta+ambreaj pentru 530d 2006
Link to comment
Share on other sites

Sa se atraga atentia pentru o greseala mi se pare normal,suntem oameni din graba sau nestiinta mai gresim dar sa faci asemenea afirmatii mi se pare un pic deplasat.Aici isi spun oamenii problemele in legatura cu masina lor nu se da bac-ul la limba romana.In loc sa stai sa corectezi topicurile si sa jicnesti intr-un fel sau altul mai bine ti-ai da foc:))
Link to comment
Share on other sites

sunt student la drept...cred ca fac o scoala destul de serioasa....E60 nu il dau la remat in cel mai rau caz il vand mai pun si imi iau alta...tot BMW:)).Am fost la un magazin si m-am interesat....10 mil kit ambreaj,27 volantul toate de la luk dar m-am uitat si pe net si preturile erau diferite :7 mil si cev kit ambreaj si 21 volanta de la aceeasi firma.Cum ma sfatuiti sa procedez sa ma duc la magazin sa mi le monteze tot ei(au si service) sau sa fac comanda pe net? Edited by stefani
Link to comment
Share on other sites

sunt student la drept...cred ca fac o scoala destul de serioasa....E60 nu il dau la remat in cel mai rau caz il vand mai pun si imi iau alta...tot BMW:)).Am fost la un magazin si m-am interesat....10 mil kit ambreaj,27 volantul toate de la luk dar m-am uitat si pe net si preturile erau diferite :7 mil si cev kit ambreaj si 21 volanta de la aceeasi firma.Cum ma sfatuiti sa procedez sa ma duc la magazin sa mi le monteze tot ei(au si service) sau sa fac comanda pe net?

 

 

la magazin sau si mai sigur la o reprezentanta BMW

Link to comment
Share on other sites

Abtineti-va, aveti grija de voi nu de altii....pe toate forumurile mai sunt frustrati dinastia care se dau mari in fata pc-ului si in realitate nu leaga o boaba.Mi-am facut cont sa mai intreb si eu lumea de una de alta....daca puteti ajuta omu cu ceva ajutati-l daca nu stati in banca voastra si vedeti-va de gramatica voastra acasa cu copii cu nevasta nu mai tineti cont de unu si de altu Edited by stefani
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

:hyper: :yahoo:

 

"Bea o tigara, fumeaza o cafea" si citeste un pic dexu'... apoi, pune mana pe google si cauta ce te intereseaza. Trebuia sa te astepti la asa ceva din partea noastra, stam cam mult pe net si ne cam plictisim, iar cand vine o porspatura caruia i se pare ca "se aude niste batai " e normal ca il "jicnim" cate putin asa, sa intre in paine.

 

Cat despre facultatea de drept, nu te flata, ca ma apuc de ea acum, online si termin inaintea ta, magna cum laude, summa cum laude si mai stiu eu ce laude pe acolo.

 

Bine ai venit pe forum si spor la cautat in contiunare :pirate:

 

Cat despre pret, mai ieftin de 1500 lei nu iesi :flowers:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pacat ca se dau palme in halul asta !!!! Nu era asta un loc de dezbatut probleme referitoare bmw_ului??? Asa s romanii , pana nu se arata cu degetul intre ei .....nu s romani!!! Nu ar fi fost mai simplu , daca cei care au criticat , daca tot s au deranjat sa scrie sa i fi zis tanarului acestuia pretul la ceea ce cauta si sfatul de care avea nevoie??? ,,a fi destept si bine educat e sa stii sa cobori la nivelul prostului nu sa l arati cu degetul,,
Link to comment
Share on other sites

sunt student la drept...cred ca fac o scoala destul de serioasa....E60 nu il dau la remat in cel mai rau caz il vand mai pun si imi iau alta...tot BMW:)).Am fost la un magazin si m-am interesat....10 mil kit ambreaj,27 volantul toate de la luk dar m-am uitat si pe net si preturile erau diferite :7 mil si cev kit ambreaj si 21 volanta de la aceeasi firma.Cum ma sfatuiti sa procedez sa ma duc la magazin sa mi le monteze tot ei(au si service) sau sa fac comanda pe net?

Cel mai bine este sa mergi la un service serios sa iti faca ei toata operatiunea pentru ca asa o sa ai si garantie si stai linistit .

Link to comment
Share on other sites

sunt student la drept...cred ca fac o scoala destul de serioasa....E60 nu il dau la remat in cel mai rau caz il vand mai pun si imi iau alta...tot BMW:)).Am fost la un magazin si m-am interesat....10 mil kit ambreaj,27 volantul toate de la luk dar m-am uitat si pe net si preturile erau diferite :7 mil si cev kit ambreaj si 21 volanta de la aceeasi firma.Cum ma sfatuiti sa procedez sa ma duc la magazin sa mi le monteze tot ei(au si service) sau sa fac comanda pe net?

 

Apeleaza la o reprezentanta sau un service serios ! comanda pe net lasa le in seama celor mai experimentati ! Daca comanzi si montezi in service ul lor sa iti dea factura + certificatul de garantie la piese ! In felul acesta vei fii mai linistit ! Ambreiaj LUK si volanta LUK [ sunt echiparea oem la motoarele diesel de bmw ]. Asta comanzi si scapi de griji pentru urmatorii 100 de mii de km [ asta daca menajezi masina ]

 

 

 

 

 

 

Omul a venit aici cu o problemă şi unii dintre voi săriţi pe el ca nişte hiene pentru nişte greşeli de ortografie.Să vă fie ruşine !!!

 

E plin forumul de "specilasti" de genul , bine ca sunt profesori in gramatica , ca in rest , sa zica mersi daca sunt in stare sa faca un schimb de ulei si un filtru sau eventual niste becuri la masinile lor! Mai sunt si exceptii , dar sunt putini !

 

Am mai scris undeva , dar a fost sters tot topicul din pacate , asa ca o sa scriu aici din nou :

 

Bine ca stiti sa faceti misto de oameni si habar nu aveti sa dati un sfat util in privinta marcii de care [cica] sunteti pasionati ! RUSINE !

Edited by DEVIL's Style
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Da, unii fac misto de tantalai si platesc cand tre' sa schimbe uleiul. Intelegi tu, is doua chestii legate cu atza dubla: pentru ca ii duce capul, pot face misto si pot plati. Cand nu te duce, se face misto de tine si tre' sa-ti schimbi singur uleiul.

 

Rusine!

Link to comment
Share on other sites

Am mai scris undeva , dar a fost sters tot topicul din pacate , asa ca o sa scriu aici din nou :

 

Bine ca stiti sa faceti misto de oameni si habar nu aveti sa dati un sfat util in privinta marcii de care [cica] sunteti pasionati ! RUSINE !

Asa, fa tu putina ordine. Infiereaza-i cu manie proletara pe toti pasionatii!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.