Jump to content

arcuri sport: H&R sau Eibach


slefbb

Recommended Posts

Si tu ai avut fix aceeasi problema la aliniatul barii acolo la arcada rotii din spate ? Bara e de nonfacelift m sport iar masina ta e facelift !

 

bara este de mtech 2, daca te referi la poza cu 3-u lui calin, se vede ca-i bara de mtech 2, de facelift!

Link to comment
Share on other sites

Codul VIN dat de tine e de la un 330d Nfl, dar in poza masina clar este FL (uita-te si la aripa din fata. La NFL linia se continua pe toata aripa, la FL se opreste in umflatura din dreptul rotii) , si din cate tin minte din anunt si din cate se vede si in poza, e 320d.
Link to comment
Share on other sites

arcurile eibach 920 ron + montaj 250 ron

 

facem poze before/after desi inca am rotile de iarna care nu au tocmai un et misto :)

 

oricum si la cele de vara cred ca o sa mai fie nevoie de 10 mm distantiere ca sa iasa "cum trebuie"

 

drop 30/30 mm

Link to comment
Share on other sites

 

 

facem poze before/after desi inca am rotile de iarna care nu au tocmai un et misto :)

 

 

DA,ASTA E CEL MAI SEMNIFICATIV.SI DACA AI PUTEA CA MASINA SA FIE IN ACELASI LOC/POZITIE .scz pt caps

 

drop 30/30 mm

nu e cam putin ? se vede ceva ?

 

arcurile eibach 920 ron ...

imi dai un pm de unde le-ai luat ? ms

Link to comment
Share on other sites

probabil ca nici nu merg pe amortizoarele stock...

Merg , dar le coci mai repede .

Sincer la drop de 45-50 merita mai degraba un kit complet . Erau niste nemti care faceau kituri de suspensie fixa/reglabila la preturi civilizate . Supersport parca ii cheama si e vreo 300-350-400 tot setul. Am avut eu pe un Opel cu drop de 50 parca si masina era pe sine , ca avantaj/dezavantaj e ca scapi de pietrele de la rinichi/bila sau pe unde mai ai , daaaaaaaaaaaaaaaaar ..... sufera baba la frumusete thumbsup.png

P.S. nush cum e la cinciar , dar la 3 eu am -55 fata si nu-s cu cauciucul in aripa la jante de 18

Edited by VNB
Link to comment
Share on other sites

Montate astazi, sper sa se mai lasa putin. Sunt foarte confortabile, insesizabil aproape fata de cele stock...

Eibach PRO Kit -25 fata / -10 spate

Dupa mine este mai mult ca perfect, nu te stresezi prea tare nici cu bordurile.

Cred ca pana in vara fac si eu schimbul de amortizoare fata si eibach pro-kit.

Link to comment
Share on other sites

man adica eu am condus doi ani un 320d facelift si n-am stiut ? Dubios rau...in CIV scria 330d 184 cp AF 06.2000 :unsure:

Aaa imi cer scuze. Cred ca am tinut minte gresit.

Dar i-a fost schimbata fata cu una de facelift? Pentru ca in 2000 din cate stiu nu exista FL... :rolleyes:

 

@Trask Foarte bine arata coupe-ul :goodjob: Se simt imbunatatiri la drum lung?

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

Eibach Pro Kit + bilstein B4 mtech 30/25 pe bmw 320d '03 facelift pe jante OZ MITO 2 modulare pe 17 inchi cu 225/45/17 si spate 245/40/17 ! Asta e poza dupa montaj , dupa vreo 50-100 de km se va aseza cum trebuie masina ! Multumit de rezultat !

 

 

http://img443.imageshack.us/img443/9592/20130306141257.jpg

Edited by DEVIL's Style
Link to comment
Share on other sites

Eibach Pro Kit + bilstein B4 mtech 30/25 pe bmw 320d '03 facelift pe jante OZ MITO 2 modulare pe 17 inchi cu 225/45/17 si spate 245/40/17 ! Asta e poza dupa montaj , dupa vreo 50-10 de km se va aseza cum trebuie masina ! Multumit de rezultat !

 

 

http://img443.imageshack.us/img443/9592/20130306141257.jpg

 

Buna combinatia de arcuri+amortizoare, dar mie personal nu imi place cum arata masina. Jantele nu mi se pare ca dau bine, iar capota/plafonul/portbagajul/stopurile negre nu prea sunt pe gustul meu.

Oricum, felicitari pt munca depusa.

 

LE: Si masina e infoliata, nu?

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

@Trask Foarte bine arata coupe-ul :goodjob: Se simt imbunatatiri la drum lung?

Merci. Abia le-am montat si sunt destul de incantat dar nu am mers decat in oras. In weekend merg la Ploiesti unde voi monta si jantele de vara, apoi revin cu impresii.

Link to comment
Share on other sites

Merci. Abia le-am montat si sunt destul de incantat dar nu am mers decat in oras. In weekend merg la Ploiesti unde voi monta si jantele de vara, apoi revin cu impresii.

Drum bun si sunt tare curios cum va arata cu jantele noi.

Cred ca va fi senzatie :goodjob:

 

LE: Astept poze.

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

Buna combinatia de arcuri+amortizoare, dar mie personal nu imi place cum arata masina. Jantele nu mi se pare ca dau bine, iar capota/plafonul/portbagajul/stopurile negre nu prea sunt pe gustul meu.

Oricum, felicitari pt munca depusa.

 

LE: Si masina e infoliata, nu?

 

Buna observatie : da masina este infoliata pentru ca inca nu suntem hotarati in ce culoare sa o vopsim [ este masina frate lui meu ] ! Jantele le am ales din 2 cauze : Sunt usoare si modulare , pentru ca mai tarziu vrem sa le punem buze ceva mai late ! Cat despre alb cu negru am ales varianta asta ca sa vada cu ochii lui ca nu e o alegere prea buna si decat sa o vopseasca asa , am preferat sa o infoliez ca sa se convinga singur ! Eu sunt responsabil cu proiectul , dar la gusturi alege fratele meu , Iar pe masina , am avut intotdeauna grija sa se puna lucruri de calitate !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.