Jump to content

~~~Probabil cel mai cochet Service " mini showroom " Specializat BMW~~~


alex.teile

Recommended Posts

urata faza.

multumim pentru feedbackul detaliat.

cu siguranta eu unul daca va fi cazul dupa ce masina iese din garantie sa calc pe la ei...

 

Si nu am povestit chiar tot pentru ca mai scriam o pagina daca luam la rand tot devizul.

De exemplu ce mi-a sarit in ochi repede:

- antigelul a fost schimbat la revizie in urma cu o saptamana. Nu am fost atent / uitasem si a fost inclus si in devizul si comanda la ei. Am fost informat ca toate piesele sunt acolo dar cand am hotarat sa iau piesele si sa le pun in alta parte nu aveau antigelul.

- bratul superior dreapta fata a fost inlocuit cu totul de fostul proprietar ( confirmat de si de celelalte service-uri ), la bratul stanga fata am inlocuit bucsa la alt service. In deviz aveam 2 bucse brat superior fata 442 RON + 200 RON manopera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nici la Dacie nu schimbai burdufuri de planetare si baie de ulei,doar dacĂŁ era vreo conserva tĂŁvĂŁlita de 10 șoferi.

Va luați cele mai ieftine epave de pe net,si pe urma alergați cu ele la toate bombele de cartier sa vi le repare aia pe 2 lei

Si tot voi tipati ca vor aia sa va ardĂŁ,lol,nicicum nu e bine.

  • Like 1
  • Downvote 8
Link to comment
Share on other sites

Si tot voi tipati ca vor aia sa va ardĂŁ,lol,nicicum nu e bine.

 

chestia e ca te ard si pleci cu problema nerezolvata de la ei, cu nervi, timp si bani pierduti

nu de mult un service dedicat marci din cj(auto lkm) mi-a schimbat pompa de motorina aiurea, ce le-am spus sa faca nu au facut, am plecat cu masina de la ei la fel cum am ajuns si am decontat ceva banuti la ei, plus ca mi-au tinut masina cateva zile la ei degeaba(eu fiind in concediu, aveam nevoie urgent de masina), reprezentanta imi spune ca defectul il poate rezolva numai prin eliminare, adica prin eliminare pe bani mei si in reprezentata nu prea e ieftin de facut asta, e un amarat de e90 nu e avion, nu poti sa spui tu reprezentanta ca poti rezolva un defect prin eliminare(autotransilvania cj)

app, un service din ala de care vb tu mi-a rezolvat problema pe o suma mai de nimic in comparatie cu ce am lasat la alti, reprezentanta si serviceurile dedicate marci m-au dezamagit ...

Link to comment
Share on other sites

Pai așa e când umbli pe la toți tilicarii,am de 20 de ani același mecanic si numai ĂŁla umbla in ele,nu ma plimb pe la toate porțile sa dau cu 5 lei mai puțin.

 

se pare ca ai citit printre randuri, succes mai departe cu acel mecanic ce il ai de 20 de ani

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Eu cand am cumparat masina mea 520d E60 in 2011 am facut la ei mai multe operatiuni: schimb ulei cutie automata, ulei diferential, role si curea accesorii, schimb senzor oxigen etc. adica in suma de peste 1.000 euro la vremea respectiva iar apoi am schimbat masca clasica de radiator cu una originala cromata comandata tot de la ei iar vechea masca am uitat sa o iau pe loc iar apoi cand am revenit a fost data pierduta...de atunci am renuntat la serviciile lor..
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.