Jump to content

0-100km ora ar trebui sa prinda un 316i 1.9


zaky2006

Recommended Posts

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nu exista termen de comparatie,BMW-Logan,chiar si daca la 0-100 km/h ar castiga prea-maritul Logan :) . Singura bucurie a fericitului proprietar de Dacie este faptul ca nu o sa aiba liniste si somn noaptea pana nu isi instiinteaza toti prietenii de cat de buna este masina lui si de cum a batut el un BMW. Astfel ,cu aceasta ocazie tin sa felicit de pe acum proprietarii si viitorii detinatori ai Loganului 1.6 16 v 105 cp. Aveti Dacia si asta va ocupa tot timpul :blink: .
Link to comment
Share on other sites

nu stiu ce 318 is ai avut tu, ca si eu am avut asa ceva si nici nu se punea problema sa ma depaseasca unu cu supernova, oricum scotea sub 13 sec suta sigur

185381[/snapback]

 

 

318 IS scoate suta din fabrica intre 10 si 11 secunde.... Asta in conditiile in care in masina se afla o singura persoana un singur scaun , fara roata de rezerva cu rezervorul gol etc... Deci daca am ca omu' doua scaune o bancheta o roata de rezerva un pasager in masina si ceva benzina in rezervor scoteam 13-14 secunde....

DECI NU STIU CE BMW 318 IS AVEAI TU DE ERAI ASHA GROZAV.... !!!

Link to comment
Share on other sites

daca e vorba de E30 318is - 136 cp,  asta face suta in 9.3 sec. daca e E36 140 cp , sunt doar 9 secunde :blink:

185394[/snapback]

 

 

Uita-te prietene pe datele oficiale date de bmw si nu mai crede miturile astea cu URSU' obosit care scoate suta in 2 secunde si cu motor de 1,6 eventual si care merge si-n 3 pistoane....

Link to comment
Share on other sites

apropo, tu cat scoti cu 325-ul?

185525[/snapback]

 

 

Cam 8 secunde singur in mashina...

 

Si eu iubesc marca asta ca si propria mashina la fel de mult ca si tine dar asta nu inseamna ca vreau sa denaturez adevarul... Datele oficiale sunt cele mai relevante zic eu... 325i scoate din fabrica vreo 7 secunde... Asha ca mai jos de 7 n-ai cum sa zici ca scoate un 325i...

192 de cai nu cat zic altii prin mica publicitate ca 325 are 230 de cai sau "dude" d-astea...

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

trebuie sa verifici masina  :blink:

 

7,2 cu 325 e30 cum ti se pare?

185530[/snapback]

 

 

De unde ei tu datele astea fratzioare....?

 

Cu Skoda 1,9 TDI de 115 cai am facut un urs 325 de nu i-a venit sa creda...

 

 

DIN FABRICA 325i scoate suta in 7,8 secunde iar 328 in 6,4 secunde. Punct. Si cu asta am terminat discutzia.... Alte comentarii tin de domeniul fantasticului. Stiu ! tu cu un e 21 faci suta in 3.8 secunde. Bye bye

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

318 is scoate 9 , respectiv 9.3 sec, cu echipare standard + sofer

185515[/snapback]

 

 

 

Ce zici de anuntul asta de pe 4tuning? :blink: Tu l-ai pus ?:)

 

 

 

 

 

 

 

 

Vand Bmw 318i Ursuelt Din 1986 Coupe--1000euro 1/9/2007 3:18:34 PM

 

VAND BMW 318I URSUELT DIN 1986 COUPE...FUDNATIE

--MASINA ESTE FACUTA DE VITEZA....VREAU SA ZIK CA FUGE INTR-UN HAL CUM NU O SA VA VIAN SA CREDETI....AM FACUT CU EA DOAR 9 KM ASA CA NU MA ITNERBATI PREA MULTE DETALI ...

--TOT CE POT SA VA SPUN ESTE CA FUGE CMA ASA:

1=80KM/H 2=140KM/H 3=180KM/H POATE N UVA VINE SA CREDETI DAR NU AM MAI AVUT UNDE SA SCHIBM INTR-A 4A SAU A 5A....MASIAN ARE AMORTIOZARE SI ARUCRI OK POT SA ZIK APROAPE NOI DIN CATE STIU....INTERIORUL ESTE OK NU ESTE RUPT SAU CU ALTE PROBLEME...FRANE OK...ESTE CAT DE CAT TUNATA POT SA ZIK...CINE O VREA O IA ASA...

--ARE AUTOBLOCANT....VREAU SA VA ZIK CA IN CIUDA MOTORUL DE 100 CAI FUGE RAU SI SE SI INVARTE...SI MAI DA SI BURN...CAM ASTA ESTE TOT CE AM FACUT CU MASIAN 9 KM....MAI MULTE NU STIU MASINA STA MAI MULT IN CURTE...NU ESTE RADIATA..AM DOAR TALONUL

---ARE JANTE MAGNEZIU...CAUCIUCURI CAT DE CAT BUNE...VOLAN SPORT...SI CAM ATATA....OFERTA SE DA SI DISCURI PE SPATE SI STRUT BAR

MASIAN TRAGE RAU...PT CUNOSCATORI....DI NCATE SE STIU SE PAOTE CIRCULA CU MASINA....DAR AR FI BUNA PT PIESE...ZI KEU SUTN DESTUL DE MULTE DE LUAT DUPA EA...

geamuri electrice toba sport ++ alte chestii

 

NU O DEZMEMBREZ DAK INTREABA CINEVA....O DAU INTREAGA

 

TEL:0723 686 916

YM:colegutu_2005

 

ASTEPT ORICE OFERTA...SERIOASA....

 

 

 

 

 

:) Zi-ne ca-l crezi... :)

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.