Jump to content

nu mai merge inchiderea centralizata


Recommended Posts

SAl Bmw 320ci e46 din 2001 nu mai merge inchiderea din cheie..inainte mergea decat modul lock iar unlock nu mai mergea,azi am incercat sa fac initializarea cheie am bagat cheia in contact am dat position 1 apoi am scos tinint apasat butonul unlock si am apasat de 3 ori modul lock in interval de 10 sec..am incercat si cu position 2 in contact SI ACUM NU MAI MERGE NICI MODUL LOCK DIN CHEIEI CARE MERGEA MAI DEVREME PANA SA FAC ACESTI PASI..LOOL Help va rog
Link to comment
Share on other sites

mai incearca cu reinitializarea cheilor. vezi daca functioneaza inchiderea/deschiderea din butonul de langa avarii. Daca nici de acolo nu merge verifica modulul confort, respectiv cele 2 relee(care trebuiesc schimbate in cazul in care nu functioneaza cum trebuie nici din butonul ala). Cauta pe forum ca sigur gasesti informatii, e arhidiscutata problema. Succes
Link to comment
Share on other sites

Insista pe reinitializare, eu am facut-o de 10-15 ori pana m-am prins cum trebuie facut ca sa initializezi toate cheile. Modulul ala il gasesti sub torpedou, acesta trebuie desfacut si tras de acolo. Modulul are 2 mufe late, o sa fie destul de greu de scos din suportul lui, dar si asta(suportul in care sta modulul) se scote de undeva din lateral, spre roata, se trage pur si simplu in jos. Verifica si cheile, le desfaci cu o surubelnita stea, vezi bateria daca e ok, contactele sa fie ferme. Vezi intai daca tii apasat pe butonul de deschidere de pe telecomanda al usilor coboara geamurile, respectiv inchidere. Daca nu coboara/urca geamurile e problema de la initializare. Spor
Link to comment
Share on other sites

Am incercat iar initializarea dar degeaba,cheia este forma diamant si nu o pot desface e aceia care se incarca la contact...Cand fac initializarea dupa aud un click si atat..inchiderea merge daca bag cheia in usa merg si geanurile daca tin cheia mai mult spre deschis sau inchis..Si modulul daca il scot ce saii fac sa ma uit la el:))?? ca eu stau in anglia nam prieteni care sa ma ajute de exemplu mecanici..ms ptr sfat
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.