Jump to content

Vand e36 316i coupe


strees

Recommended Posts

Bun..

 

Masina a ajuns la mine in urma unui schimb, nu vreau sa o pastrez, las la pret sa se vanda repede...etc.

Nu are rugina, a fost revopsita din ce vad eu, dar nu arata rau, are instalatie de gaz, care merge fff bine...nu da in nas, nu merge intrerupt si motorul merge rotund!

Are o cotiera urata care se poate da usor jos, are un bec ars faza scurta pe dreapta, tapiseria arata ok sub husele alea.

Trapa este functionala, nu ploua in ea...chederele pe la geamuri nu sunt chiar bune si cam astea ar fi defectele pe care le stiu sau le-am vazut!

In rest, nu are joc in caseta, nu troncane, nu trage volanul intr-o parte.

Masina este din 1994, are itp pana in 2014, distributie pe lant!

serie sasiu WBABE11050JG48216

 

Pretul este de 1800euro discutabil, numai instalatia de gaz (are garantie) a fost 600euro!

 

La prima oferta decenta se vinde!

 

0765.999.339

poze 2013 033.jpg

poze 2013 034.jpg

poze 2013 035.jpg

poze 2013 037.jpg

poze 2013 038.jpg

Edited by strees
Link to comment
Share on other sites

Are pe bord 241k, fiscalul urmeaza sa il trimita, situatia taxei nu o stiu exact, am un certificat de depreciere si se pare ca a fost platita taxa 1000ron, am contract de vanzare cumparare!

Eventual dupa negociere mai scad si cei 1000ron posibila taxa!

Link to comment
Share on other sites

am un certificat de depreciere si se pare ca a fost platita taxa 1000ron, am contract de vanzare cumparare!

 

 

pai certificatul de depreciere nu e cumva de cand s-a platit taxa de prima inmatriculare? in caz ca e de atunci e inutil

 

in caz ca s-a recuperat taxa intre timp noul timbru de mediu pentru masina ar fi cam dublu, nu stiu exact cat pentru ca pe net sunt o gramada de calculatoare de taxa si fiecare da rezultate complet diferite

Link to comment
Share on other sites

daca ai fiscalul cere si adeverinta de la anaf ( taxa a fost platita si nerecuperata) si o cumpar eu

 

Fiscalul urmeaza sa ajunga sapt asta cred, despre taxa nu stiu, stiu doar ca depreciata este 1000lei(am certificat), in caz ca se plateste...asadar am scris mai sus ca scad banii astia din pret tocmai ptr a o vinde mai repede si pentru a nu umbla dupa hartogaraie!

Asa ca daca eu scad taxa din pret, nu cred ca mai are importanta acea hartie de la ANAF...zic eu,nu?

Link to comment
Share on other sites

taxa din 2008 a fost 290euro, acum in 2013 este 640euro

 

pai exact aia ma gandeam si eu, pun pariu ca deprecierea aia e de pe vremea cand s-a platit taxa de prima inmatriculare, si pe aia scrie ca taxa e 1000 lei. deatunci s-a schimbat legea deci documentul e vax

Link to comment
Share on other sites

Masina cred (dar confirm mai tarziu) a fost inmatriculata in 2011, de atunci si certificatul!

In cazul in care a fost recuperata taxa, este logic ca trebuie alt certificat de depreciere, eu scoteam in evidenta ca taxa ajunge in jurul sumei de 1000ron datorita deprecierii, pe care ii las fara probleme din pret!

Nu ascund nimic, dar daca puneti intrebari cu subinteles...ma prind mai greu!

Taxa poate nu a fost recuperata...totusi cu intentii bune las la pret pt a fi acoperita in caz ca trebuie platita...

Viper..daca esti interesat ma puteai suna si clarificam totul!

Link to comment
Share on other sites

din 2011 legea s-a schimbat, taxa nu mai e aceiasi.

 

Dar deprecierea se face si ea duce taxa cam la jumatate si daca ma interesez putin o fac de 600k km si mai atarna la depreciere!:))

Lasand gluma...cred ca am fost destul de "flexibil" si explicit, iar masina face banii pe care ii cer...

Edited by strees
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.