Jump to content

Gume


Ady 3

Recommended Posts

De unde le-ai comandat si cat fac toate 4 .

Eu am nevoie dar pe 18'' nu am vrut sa-mi pun 19''

186676[/snapback]

BMW am inteles ca acum are contract de prima echipare cu Good Year, noile run flat tires.

Totusi, am convingerea ca Michelin face cele mai performante cauciucuri. Acum am citit ca le garanteaza 120.000 de km.

Link to comment
Share on other sites

BMW am inteles ca acum are contract de prima echipare cu Good Year, noile run flat tires.

Totusi, am convingerea ca Michelin face cele mai performante cauciucuri. Acum am citit ca le garanteaza 120.000 de km.

188780[/snapback]

Michelin sunt si cred ca vor ramane o f buna bucata de timp unele din cele mai bune gume , si ma refer la cam toate aspectele....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Continental-urile de prima echipare s-au cam tocit asa ca am cautat ceva potrivit... Baietii din State sunt incantati de Michelin Sport Cup PS 2 dar la noi nu prea se gasesc sau sunt foarte scumpe. Plus ca am asistat la o discutie lunga in care desi nimeni nu le contesta aderenta sunt acuzate de comportament evaziv la viteza mare, flancuri moi etc

Am cautat pe internet si am gasit clienti foarte satisfacuti de Pirelli si de Bridgestone. Am incaltat-o de vreo 2 sapt cu Bridgestone Potenza 050 A cu indice Y si sunt foarte multumit. Le recomand la randul meu cu caldura.

Link to comment
Share on other sites

BMW am inteles ca acum are contract de prima echipare cu Good Year, noile run flat tires.

Totusi, am convingerea ca Michelin face cele mai performante cauciucuri. Acum am citit ca le garanteaza 120.000 de km.

188780[/snapback]

...120.000 de km...daca transporti masina pe trailer...daca mergi normal cu masina poti sa faci 60-70.000 de km...daca tragi de ea...in 30-40.000 km ai nevoie de alte gume...nu vorbesc pe craci...am masina echipata cu Michelin Pilot Sport pe 18"...trebuie inteles un lucru...gume performante = kilometrii putini... vrei kilometrii multi = aderenta redusa...astea cu 120.000 de km sunt legende...

Link to comment
Share on other sites

Corect nu ai cum sa faci 120 k km cand mai conduci si oleaca ''spireted''.

Am gasit in RO Michelin PS2 dar la 1019 ron cel mai ieftin pe 18''.

Am nevoie de 2 cat mai repede stie cineva mai ieftin de atat prin RO .

Daca nu gasesc ori pun PS2 ori pun tot PS1 de care am acuma ......

Am reusit cu ale mele sa fac pana acuma 30 si cam atat si nu m-am agitat mai deloc asa ca faza cu 120k km mi se pare un vis.

Link to comment
Share on other sites

Corect nu ai cum sa faci 120 k km cand mai conduci si oleaca ''spireted''.

Am gasit in RO Michelin PS2 dar la 1019 ron cel mai ieftin pe 18''.

Am nevoie de 2 cat mai repede stie cineva mai ieftin de atat prin RO .

Daca nu gasesc ori pun PS2 ori pun tot PS1 de care am acuma ......

Am reusit cu ale mele sa fac pana acuma 30 si cam atat si nu m-am agitat mai deloc asa ca faza cu 120k km mi se pare un vis.

202001[/snapback]

30k e oricum foarte mult.Eu mai mult de 10 k-12k nu fac cu PS1..

 

Acum am PS2 de cateva saptamani dar nu am apucat sa le testez la viteze mari pe A2( adica pe la 220-230 km/h), insa la demaraj , stabilitate sunt ok, pretul insa e mare..asta e :) :blink: :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Eu am dat comanda de Conti Sport Contact 3, dar ma tine respectivul de 3 saptamani... Luni plec la mare si inca sunt cu cauciucele de iarna si jantele de 15 in loc de 17 m packet. :blink: Pretul este 204 euro bucata pe spate si 170 bucata pe fata. Din cate am citit sunt bune cauciucurile astea. Acum cred ca aproape orice marca pe segmentul sport ofera anvelope bune.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.