Jump to content

Dezmembrez bmw e46 318 cele mai mici preturi


Recommended Posts

Buna-seara. Am cumparat o masina `donatoare` pentru masina mea. De pe masina lipsesc capota, farurile, aripile fata, bara fata, radiatoare, ventilator, directia pe partea stanga,volan, airbag pasager, usa spate dreapta, in rest am toate piesele.

Serie sasiu pentru dotari AZ24556

Am incercat sa pun poze, dar imi da eroare, daca imi explica cineva cum pot atasa mai multe poze le trimit, daca nu scrieti-mi pe privat si va trimit poze.

Niste preturi pentru piese in mare:

Motor 1895 cmc, 118 cai, complet 200 euro (fara anexe)

Cutie viteze in 5 trepte, 50 euro

Diferential 50 euro

Alarma originala bmw 50 euro

Interior (scaune + banchete) 50 euro

Planetare 50 de lei bucata

Punte spate 100 lei

Usi 100 de lei bucata (usa dreapta fata este zgariata)

Cd changer complet (cabluri + casetofon + suport + material portbagaj) 100 euro

Portbagaj spate 70 euro

Luneta spate 100 lei

Electromotor 200 lei

Alternator 200 lei

Compresor Ac 200 lei (sau sistem complet, fara radiator clima 150 euro)

Comanda climatronic 150 lei

Bara spate 200 lei (inatritura 50 de lei)

Prag dreapta 50 lei

Airbag usa dreapta 100 lei

Airbag cortina dreapta 100 lei

Mocheta in stare buna neagra 150 lei

Mocheta portbagaj (partea tare 100 de lei, partea gri care vine peste partea tare 50 lei)

Pompa servo directie 200 de lei

jante cu anvelope (1 este foarte buna, una nu se mai poate folosi, 2 sunt acceptabile) 450 de lei

Numar de telefon 0754587191

Edited by mihai_farcas
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Salutare,

 

Pentru un E46 320D // 2004 // Facelift ...

 

Ma intereseaza si pe mine un pret pentru rama din poza cu tot cu buton DSC ... Imi trebuie doar butonul dsc dar banuiesc ca celelalte n-au nici o treaba daca stau "moarte" ... Am schimbat rama de ca sa cobor clima si butonul DSC vechi e prea mare iar rama de acoperire nu se mai potriveste ...

 

post-61048-0-75335700-1364823310_thumb.jpg

 

Si tot pentru E46 // 320D // 2004 // Facelift

 

Poate exista suportul asta de pahare complet cu tot cu partea din spate ca poate scap si eu de tampenia de modul telefon de care nu mai am nevoie ...

 

post-61048-0-78004200-1364823337_thumb.jpg

Edited by Daniel Dumitru
Link to comment
Share on other sites

butonul stanga de la geamurile electrice mi l-ar trebui daca este cu geamurri electrice fata si carligul de remorcare daca se potriveste la 320d fl

.un pret.ms

Salut, nu am butoanele de la geamuri, nici macarale, nici motorase. Am cuiul pentru remorcare, sincer nu stiu daca se potriveste pe fl. 10 lei te costa cuiul + transport prin posta romana.

 

Poze cu interiorul :thumbsup:

Salut, am o singura poza cu interiorul. Arata bine in afara faptului ca este murdar. Nu are uzura sau rupturi. Pretul este de 50 de euro pt cele 2 scaune si banchetele de pe spate + transport.

Suport pentru pahare nu am.

Salutare,

 

Pentru un E46 320D // 2004 // Facelift ...

 

Ma intereseaza si pe mine un pret pentru rama din poza cu tot cu buton DSC ... Imi trebuie doar butonul dsc dar banuiesc ca celelalte n-au nici o treaba daca stau "moarte" ... Am schimbat rama de ca sa cobor clima si butonul DSC vechi e prea mare iar rama de acoperire nu se mai potriveste ...

 

post-61048-0-75335700-1364823310_thumb.jpg

 

Si tot pentru E46 // 320D // 2004 // Facelift

 

Poate exista suportul asta de pahare complet cu tot cu partea din spate ca poate scap si eu de tampenia de modul telefon de care nu mai am nevoie ...

 

post-61048-0-78004200-1364823337_thumb.jpg

Salut, masina este din 99, nu stiu daca potriveste pe facelift. Masina asta pe care o dezmembrez are asc. Din cate stiu eu trebuie tot ansamblul, nu se poate demonta banda respectiva. Indiferent, eu pot sa iti dau rama cu tot cu buton cu 50 de lei + transport daca iti e ok si crezi ca ti se potriveste.

post-58447-0-01727200-1364828740_thumb.jpg

Edited by mihai_farcas
Link to comment
Share on other sites

Salut, nu am butoanele de la geamuri, nici macarale, nici motorase. Am cuiul pentru remorcare, sincer nu stiu daca se potriveste pe fl. 10 lei te costa cuiul + transport prin posta romana.

 

 

Salut, am o singura poza cu interiorul. Arata bine in afara faptului ca este murdar. Nu are uzura sau rupturi. Pretul este de 50 de euro pt cele 2 scaune si banchetele de pe spate + transport.

Suport pentru pahare nu am.

 

Salut, masina este din 99, nu stiu daca potriveste pe facelift. Masina asta pe care o dezmembrez are asc. Din cate stiu eu trebuie tot ansamblul, nu se poate demonta banda respectiva. Indiferent, eu pot sa iti dau rama cu tot cu buton cu 50 de lei + transport daca iti e ok si crezi ca ti se potriveste.

 

Multumesc mult de tot ... Nu se potriveste mufa de la asc pe dsc :( in primul rand si rama veche cu clima sus o am deja ... Pe ea am dat-o jos sa ii pun rama asta noua de clima jos ... Dar multumesc oricum ...

Link to comment
Share on other sites

salut. ai cumva bandou usa fata stanga? multam

salut, din pacate nu am

 

tija de la actuatoru care incuie usita de la rezervor odata cu masina gasesc la tine?sau cu tot cu motoras ,la mine are varfu rupt si numai incuie usita ,si un pret ,mss

Iti dau tot ce trebuie la 70 de lei + transport , doar sa imi indici pe realoem ce trebuie sa iti trimit. daca iei motorul , mecanismul iti intra in pretul de 200 de euro al motorului.

Edited by mihai_farcas
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.