Jump to content

Filtru particule e60 DPF


alexandru mda

Recommended Posts

Ciao,

 

Vroiam sa dau un sfat celor care tot posteaza topicuri despre DPF ,despre regenerare si curatare.

 

Masina mea - bmw 520D 2008 120kw

 

Acum exact 11 luni l am trimis la curatat masina mea avea 151.000 km , si peste 11.000 km sa aprins iara DPF.

 

L am curatat la odorheiu secuiesc la Sc. Gordius Invest Srl (siteuri : www.filtre-particule.ro , www.filtruparticule.ro/ )

 

Mi s a dat si o garantie de 1 an de zile , l am trimis in garantie si mi -au zis ca garantia nu acopera infundarea lui totala , o prostie , dau o garantie degeaba sunt niste nesimtiti si escroci , iti vorbesc frumos doar cand ai nevoie de ei , dar daca le vorbesti de garantie te expedieaza imediat.

 

Pe garantie scrie - nu se acorda daca se infunda din cauza motorului , masina mea este ok din punct de vedere a l motoruli , i am facut test , scrie clar DFP infundat (parametri)

 

Nu recomanda sa l curatati aici nu are rost platiti degeaba in jur de 600RONI , dat jos in jur de 200Roni + 400Roni (la motor de 2.0 la motor mai mare e mai scump)

 

Filtru particule nu merge regenerat fortat, nici curatat el trebuie cumparat ....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.