Jump to content

se poate pune modul mk4 pe navigatie mk3?


Recommended Posts

imi cer scuze pentru ignoranta si daca mai este un alt topic pe tema asta,eu am cautat dar nu am gasit.....imi poate spune cineva daca se poate pune modul mk4 pe un sistem navigatie mk3 display 16:9?de curand mi-a puscat extinctorul in portbagaj si totul sa umplut de acel praf inclusiv modulul de la navigatie si bine-n-teles nu mai lucreaza normal,doar cand vrea!eu vreau sa schimb modulul si daca tot fac asta as pune unul mk4,dar nu stiu daca este compatibil cu sistemul meu
Link to comment
Share on other sites

imi cer scuze pentru ignoranta si daca mai este un alt topic pe tema asta,eu am cautat dar nu am gasit.....imi poate spune cineva daca se poate pune modul mk4 pe un sistem navigatie mk3 display 16:9?de curand mi-a puscat extinctorul in portbagaj si totul sa umplut de acel praf inclusiv modulul de la navigatie si bine-n-teles nu mai lucreaza normal,doar cand vrea!eu vreau sa schimb modulul si daca tot fac asta as pune unul mk4,dar nu stiu daca este compatibil cu sistemul meu

 

Iți merge garantat, mi se pare cĂŁ MKIII este doar cu CD si MKIV este cu DVD, dar sigur merge!

Link to comment
Share on other sites

stai sa ne lamurim..un dvd costa in jur de...1,5lei...hartile se gasesc gratis daca sti sa cauti!nu mi greu sa ti-l fac si nu trebe sa mi-l platesti,imi va trebui doar o adresa sa ti-l trimit in plic prin posta!singura problema este ca nu o sa il pot proba,eu am doar mk3 momentan
Link to comment
Share on other sites

stai sa ne lamurim..un dvd costa in jur de...1,5lei...hartile se gasesc gratis daca sti sa cauti!nu mi greu sa ti-l fac si nu trebe sa mi-l platesti,imi va trebui doar o adresa sa ti-l trimit in plic prin posta!singura problema este ca nu o sa il pot proba,eu am doar mk3 momentan

av_dsdumitrescu@hotmail.com, sau av_dsdumitrescu@yahoo.co.uk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

MK IV este cu DVD si daca ii faci update la firmware la versiunea 32 suporta dvd-dl de 8 Gb, astfel poti sa pui hartile 2013 complete.

Si da, poti inlocui MK3 cu Mk4.

Singura problema e la facutul DVD-ului, pt ca modulul nu va citi DVD facut cu orice dvd-writter. Merge numai unele si trebuie facut cu ImgBurn.

Link to comment
Share on other sites

salut klaudyu77. ma poti ajuta pe mine cu un cd cu Romania,banuiesc ca nu incap mai multe tari pe el.contracost evident. ms mult. am navigatie mkIII cu monitor 16:9.eu am unul acuma dar nu are si orasele mai mici. Edited by max318d
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

MK IV este cu DVD si daca ii faci update la firmware la versiunea 32 suporta dvd-dl de 8 Gb, astfel poti sa pui hartile 2013 complete.

Si da, poti inlocui MK3 cu Mk4.

Singura problema e la facutul DVD-ului, pt ca modulul nu va citi DVD facut cu orice dvd-writter. Merge numai unele si trebuie facut cu ImgBurn.

 

 

 

Buna, Am si eu o intrebare eu am MKIII cu ecran mare si vreau sa imi pun hartile de Germania, Austria, Ungaria si Romania dar nu neaparat, spunemi te rog daca se poate instala noile harti pe MKIII si daca nu spunemi te rog de unde sa imi iau un MKIV caci eu am cautat pe net si am gasit de la 400euro in sus si mi se pare cam scump.

Poti sa imi spui te rog un pret informativ la acest MKIV si sa imi spui daca se poate folosi MKIII meu pt harti asa noi tinand cont ca nu citeste numa CDuri ...

 

Te rog frumos si Multumesc anticipat ...

Edited by Fhulber
Link to comment
Share on other sites

Se poate pune si pe MK3 harta 2013, dar trebuie sa cauti undeva varianta de harti doar pt Romania care incape pe cd.

 

 

Daca vrei MK4, poti cauta pe forum. Gasesti la preturi mai mici.

 

 

 

Am cautat de am capiat de azdimineata tot caut dar nu gasesc mai nimik din ce caut pe CD doar DVD

Ma poate cine ajuta cu adrese unde pot gasi harti pt Germania, Austria, Ungaria si Romania dar pe CD???

As mai avea o intrebare... Am gasit pe net DYNAVIN si Erisin sunt ceva clone care arata destul de ok ... Credeti ca sunt ok ???

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Se poate pune si pe MK3 harta 2013, dar trebuie sa cauti undeva varianta de harti doar pt Romania care incape pe cd.

 

 

Daca vrei MK4, poti cauta pe forum. Gasesti la preturi mai mici.

 

Scuze ca ma bag dar incerc. Am un X3, E83 cu navigatie CD. De curand am achizitionato un modul de navigatie MKIV, DVD. Problema este la inlocuire. DVD-ul a fost pe un E46, navigatie mica, monocrom. Am montat unitatea pe masina mea, dar fiind color nu prea se inteleg una cu alta, adica nu-mi afiseaza nimic pe monitor, ramane negru. Pot face ceva pentru ca acest modul sa functioneze pe masina mea ? multumesc

Link to comment
Share on other sites

Scuze ca ma bag dar incerc. Am un X3, E83 cu navigatie CD. De curand am achizitionato un modul de navigatie MKIV, DVD. Problema este la inlocuire. DVD-ul a fost pe un E46, navigatie mica, monocrom. Am montat unitatea pe masina mea, dar fiind color nu prea se inteleg una cu alta, adica nu-mi afiseaza nimic pe monitor, ramane negru. Pot face ceva pentru ca acest modul sa functioneze pe masina mea ? multumesc

 

 

Daca ai drum prin Pitesti te ajut.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.