Jump to content

vreau sa il cumpar


vl20sas

Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

e full,piele,trapa,navi prof,logic 7,sacune piele sport albe,active sterring,pdc,dynamic drive, motor 4,5 i 2004

cam 27k in starea in care este,taxe platite,bla bla ,e in tara de un an,intrun garaj

187274[/snapback]

nu e lovit prea rau, pretul e bun, dpa parerea mea, ai calculat reparatia?

nu as da mai mult de 8-9000 sa il repar, la cheie,

Link to comment
Share on other sites

cam 10000 mai bagi .....deci?

187288[/snapback]

daca iti spun ce m-a dus pe mn 9000 e la un E46 o sa mori de ras, era pe asigurare, daca il repari in regim propriu iesi mai ieftin, in cazul tau cam cat am spus undeva la 8-9000, nu stiu ce e dedesubt -. motor, radiatoare, chitibusuri....

Link to comment
Share on other sites

e full,piele,trapa,navi prof,logic 7,sacune piele sport albe,active sterring,pdc,dynamic drive, motor 4,5 i 2004

cam 27k in starea in care este,taxe platite,bla bla ,e in tara de un an,intrun garaj

187274[/snapback]

depinde cat cere omul pe el.....

27k sunt km, sau euro...? :blink:

anyway, cred ca va duce destul mult refacerea...iar sa-l repari in regim propriu este o adevarata provocare...una e sa inlocuiesti elemente pe o masina buna, alta e sa aduci una lovita in parametrii initiali (de design si functionare).

Link to comment
Share on other sites

Doar pe fata e lovita?

 

Aripile sunt cam 300-400 bucata, farurile 1100 (cam 2200-2400 cu tot cu becuri) bucata, capota vreo 600-700, cauciucuri vreo 250 si alea, bara cu senzori cu tot vreo 600 si aia... acum depinde ce e si pe dedesubt sa nu fie radiatoare si alte alea, armaturi, etc. Airbag-urile si alea or sa fie destul de scumpe...

 

Cred ca o sa te duca reparatia undeva pe la 10-13 mii cu totul cred. Preturile la 645-uri incep in Germania pe la 41-42000 la care mai pui taxe deci nu ai iesii nasol la bani cu ea...

 

Urata culoare apropo :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE

anyway, cred ca va duce destul mult refacerea...iar sa-l repari in regim propriu este o adevarata provocare...una e sa inlocuiesti elemente pe o masina buna, alta e sa aduci una lovita in parametrii initiali (de design si functionare).

187421[/snapback]

asta e si parerea mea...e o placere sa iti inlocuiesti tu anumite parti de pe masina cand e noua,totul e nou,munca e o adevarata placere...dar pe cand in cazul asta s-ar putea sa nu fii multumit de rezultat.

gandeste-te bine si actioneaza! :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
e full,piele,trapa,navi prof,logic 7,sacune piele sport albe,active sterring,pdc,dynamic drive, motor 4,5 i 2004

cam 27k in starea in care este,taxe platite,bla bla ,e in tara de un an,intrun garaj

187274[/snapback]

 

:blink: :) .....Daca te hotarasti sa-l cumperi,fa-ti de 10 ori calculul consturilor de reparatie....S-ar putea ca "SOCOTEALA DE ACASA SA NU SE POTRIVEASCA CU CEA DIN TARG"....Daca esti "STAPAN" pe situatie si te pricepi si la ce o sa bagi in el dupa ce Il cumperi... Si ce defecte are acum e bine sa-l iei :) .....

 

Oricum Masina e "Super Betonata" si la pretul asta e absolut profitabila.....Chiar daca o sa te ajunga costurile de reparatie undeva la 15.000..sa Zicem :) ....

 

O Repari si o "MARITI" si tot iti scoti 10.000 si mai mult Euroi Profit SIGUR....

 

Faci cum stii...Inca odata daca masina n-are defecte MAJORE...IAO FRATE :) :) :D

Edited by Alex4Tuning
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.