Jump to content

Vand cablu AUX BMW E46


Recommended Posts

SV 45-02 510

Daca unitatea este Business CD cablul AUX va functiona. Trimite-mi mesaj privat cu datele de livrare si il pot trimite maine.

Merci, Catalin

Link to comment
Share on other sites

Am un amic cu un E39 520 cu navi mare 6:9, cu caseta, iar in portbagaj are unitatea in care se introduce CD-ul de navigatie. Nu am scos unitatea dein bord dar masina e fabricatie ianuarie-2002. Ai cumva cablu pentru aux care se poate monta pe aceasta unitate? Amicul si-ar comanda de la tine daca ai. Pun poze cu navigatia, poate te ajuta:

post-64032-0-13361400-1414577957_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Am un amic cu un E39 520 cu navi mare 6:9, cu caseta, iar in portbagaj are unitatea in care se introduce CD-ul de navigatie. Nu am scos unitatea dein bord dar masina e fabricatie ianuarie-2002. Ai cumva cablu pentru aux care se poate monta pe aceasta unitate? Amicul si-ar comanda de la tine daca ai. Pun poze cu navigatia, poate te ajuta:

post-64032-0-13361400-1414577957_thumb.jpg

Salut,

Pentru a functiona cablul AUX, trebuie ca modulul radio din portbagaj sa fie BM54 fabricat dupa septembrie 2002. Dat fiind faptul ca masina este fabricatei Ianuarie 2002, functia AUX nu va functiona! :(

Merci, Catalin

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

@Catalin - Exact ce trebuia! ;)

@Adi.M - Ai PM!

 

Cabluri AUX disponibile si pentru cei cu unitati mai vechi (chiar si radiocasetofoane) dar care au magazie de CD-uri functionale.

 

Salut, la BMW Business PH7950 Philips ,am si magazie functionala ce varianta ar merge ? Masina este E46 din 99. Multumesc

Link to comment
Share on other sites

@ral - Am un cablu care va functiona dependent de cd changer. Se va putea folosi in continuare si magazia de CD-uri. Pretul acestui cablu este 60RON.
Link to comment
Share on other sites

Imi poti da te rog mai multe detalii referitore la montaj,este plug & play ,il conectez la casetofon sau la magazie? Daca spui ca functioneaza dependent de magazie,inseamna ca o sa-l vada ca pe un cd ? Multumesc
Link to comment
Share on other sites

Montajul este plug and play. Cablul se interpune practic intre casetofon si magazia de cd-uri. Casetofonul va functiona pe modul de magazie insa va prelua semnalul de la telefon sau mp3 player.
Link to comment
Share on other sites

Cu asa? Eu am casetofon fara functie mode dar mi-am facut aux si trecerea de pe radio pe auxiliar o fac din butonul tape.

Este diferenta. Tu ai o modificare pe placa de baza a casetofonului. Cablul AUX despre care vorbesc se conecteaza direct in spatele unitatii iar pe ecran va aparea "AUX" nu "TAPE".

Link to comment
Share on other sites

am un cd bmw profesional(nu business),fabricatie 02.2001,cu functie mode si magazie functionala,imi va functiona acest cablu (cel ce se interpune)? daca da,as dori si eu unul.ms

Da, va functiona. Lasa-mi pe privat datele de livrare.

Multumesc, Catalin

Link to comment
Share on other sites

Pentru e39 business cd cu mid? Modelul NFL cu pini rotunzi. Teoretic are iesire pentru cd changer ( nu il am montat ).

Salut,

Este nevoie si de magazie de CD-uri functionala. Daca schimbi insa unitatea cu una fabricata dupa 09/2002 SW40 sau 50 va functiona cablul AUX.

 

Multumesc, Catalin

0721925442

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.