Jump to content

F30 328i xDrive


FRE

Recommended Posts

Foarte frumoasa masina! Sa fii sanatos si sa te bucuri de ea la maxim! :thumbsup:

P.s. Asa cum ti-a recomandat si acero, cumpara 1-2 prosoape de microfibra mai mari (cca 60lei/buc) si da-le celor de la spalatorie ca sa iti stearga masina. Din experienta iti spun ca asta asigura o protectie destul de buna.

Edited by B-490-RZV
Link to comment
Share on other sites

Nu sunt suficiente prosoapele. Ar trebui sa-i mai si invete pe aia cum se usuca (sterge de apa) in mod corect o masina. Am vazut detaileri care au nasul pe sus de valorosi ce se cred si chiar si in filmele demo dau cu bata in balta nerespectand niste reguli elementare.

Tocmai de aia, preventiv, trebuie un strat de ceva de protectie a lacului. Acel ceva poate fi Optimum Opticoat2 (care asigura o aplicare usoara) sau produse comparabile.

Link to comment
Share on other sites

Tinand ca o tin in fata casei.....nu mai am loc in curte si de masina,o sa se prafuiasca destul de repede,cat despre negru,mai am o masina in familie neagra si stiu ce inseamna,insa imi place foarte mult.As tine cont de sfaturile voastre,insa nu mai vreau sa imi fac asa multe probleme cu masina ca si pana acum,o ingrijesc cat se poate de bine si probabil o sa merg peste vreo 2 luni la DUB DETAILING,ca prea ii lauda multi :download:

 

@Viper05 - Cutia ZF8 este superba,raman masca cat de repede schimba atunci cand ai nevoie,nota 10 !

Link to comment
Share on other sites

Tinand ca o tin in fata casei.....nu mai am loc in curte si de masina,o sa se prafuiasca destul de repede,cat despre negru,mai am o masina in familie neagra si stiu ce inseamna,insa imi place foarte mult.As tine cont de sfaturile voastre,insa nu mai vreau sa imi fac asa multe probleme cu masina ca si pana acum,o ingrijesc cat se poate de bine si probabil o sa merg peste vreo 2 luni la DUB DETAILING,ca prea ii lauda multi :download:

 

@Viper05 - Cutia ZF8 este superba,raman masca cat de repede schimba atunci cand ai nevoie,nota 10 !

 

:))))))))))negrul e cea mai frumoasa si impunatoare culoare , unii isi iau argintiu ca sa nu spele masina prea des si sa nu cheltuie cu asta :p .E funny cum cred unii ca daca e alta culoare nu e prafuita , iluzie optica sau cum ? Asa ca negru all the way la orice ora ,eu imi spal masina zilnic de 2 ori vara , nu dau doi bani ca se prafuieste . Daca o ceruiesti macar o data pe luna e totul ok .Astea sunt detalii nesemnificative , dar as alege culoarea negru oricanddddd

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

nu am auzit in viata mea de DUB DETAILING si intru zilnic pe forumurile de specialitate romanesti / EU / SUA , asa ca sincer nu iti recomand , daca vrei un detailer de top autohton iti recomand EVO Detailing , are clienti care vin special din Austria / Germania / Ungaria pentru serviciile lui , initial lucra doar in Craiova dar de cateva luni are un garaj si in Bucuresti ( http://evolutiondetailing.ro/ )
Link to comment
Share on other sites

Documenteaza-te despre ce ti-am zis eu si uita de detailerii lu' peste prajit din Romania ;)

Asta in cazul unei masini noi.

Pentru o masina deja "stricata" la vopsea, George din BV am vazut ca e cam singurul de pe aici care face treaba buna. La el pentru finisare buna si apoi se revine la pasul 1, ala cu Opticoat. Dupa aia nu te mai doare capul si cel putin pentru cativa ani nu mai ajungi la detailing nicaieri.

Link to comment
Share on other sites

deci daca o "parjoala" din aia de masina consuma 10, pai cum sa nu consume o integrala cu 2 turbine 13-15????

 

Biturbo nu e acelasi lucru cu twin turbo...deci nu are 2 turbine, numai 335'ul are.

 

Superba, superba, superba, multi km fara probleme !

Edited by TudorMTS
Link to comment
Share on other sites

pune-i si gpl:)))

 

glumesc

 

Nu vad legatura.....dar ma rog,accept si glume de genul asta

Vad ca toata lumea se sperie de consum,gata scrie pe spate 328 mai e si 4x4,sare in aer consumul,dar nu este chiar asa.Daca sunt printre voi care aveti masina diesel in jur de 245 cai si scoate sub 6 sec de la 0-100,sa imi spuneti si mie consumul,sa vedem daca e asa mare diferenta. Apreciez orice parere,insa va rog,cei care nu au habar,sa nu isi mai dea cu parerea,nu ma deranjeaza,dar umplem pagini de discutii fara subiect.Multumesc :flowers:

Link to comment
Share on other sites

mi am pus eu curand si e o afacere ft buna ,si`mi imaginam cum e sa pui pe un f30 :) , acum ma intelegi sper :p,nu ma baga in seama ...superba masina

 

Daca e asa.......mult succes in business,ai o piata variata,dar nu te baza pe mine :frantics:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.