Jump to content

Posesorii de bmw sunt manelisti sau fotbalisti?


honda2008

Recommended Posts

Deschid acest topic deoarece am mai deschis unul c-o problema mecanica la bmw-ul meu si din una-alta am primit un raspuns cum ca majoritatea posesorilor de bmw ar fi manelisti,smecheri si cocalari.eu am raspuns si acolo ca eu n-am intre cunostintele si amicii mei nici un posesor de bmw deci mi-e greu sa-mi fac o parere in sensul asta.altfel as putea spune ca in societate noastra esti privit ca o persoana cu bani daca ai o masina premium.iar smecherii sigur sunt persoane cu bani. Eu urmaresc Top Gear o emisiune care imi place cu toate ca masinile testate acolo in majoritate sunt fie extrem de scumpe fie niste rable.dar nu o data i-am auzit pe prezentatorii emisiunii spunand ca bmw e marca de smecheri si fotbalisti si ei ziceau asta referindu-se la societatea engleza..

Putem face analogia cu societatea de la noi?pt ca la informatiile pe care le furnizeaza media s-ar parea ca majoritatea fotbalistilor sunt manelisti ca si persoanele implicate in fotbal dealtfel.exemplul cel mai clar ar fi reghekamf si cu a lui sotie ana maria

Astept si parerile voastre pe aceasta tema daca sunteti interesati de o discutie in sensul acesta

Link to comment
Share on other sites

Guest Pole
da, de exemplu eu sunt cocalar, similea e manelist iar verssatu e fotbalist, care-i problema ? cand ne adunam toti trei facem senzatie in sat.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

dar nu o data i-am auzit pe prezentatorii emisiunii spunand ca bmw e marca de smecheri si fotbalisti si ei ziceau asta referindu-se la societatea engleza..

 

 

Nici vorba. Esti intr-o grava eroare. De fapt tot topicu' asta e o grava eroare.

Link to comment
Share on other sites

sigur nici una nici alta, posesori de bmw sunt persoane carora le place pur si simplu marca, le place sa conduca bmw, feedback-ul primit de la un bavarez e unul pe gustul celor carora le place sa sofeze Edited by arabu09
Link to comment
Share on other sites

nu ba pole, nu sunt fotbalist, ca nu fut panarame. Desi mi-as dori asta. Sunt si manelist si cocalar. Odata m-am si inecat cu o coaja de samanta pe care voiam s-o scuip pe geam dar am tras prea mult aer in piept si a luat o cale gresita. M-am dus de urgenta la genin si am tratat problema cu o shaorma cu multa maioneza cu usturoi, dar asa de multa, incat mi-a mirosit pana si unghia cu care sĂŁrez ciorba de burtĂŁ aproximativ 3 zile.

Acum am schimbat marca de bomboana agricola si e totul sub control.

Link to comment
Share on other sites

pai numai ecologistii fac asa. Io le dau cu bolta, in masina altora, pe trapa. Alea imi plac cel mai mult. Pole, baros, vezi ca cd-ul ala aniversar al lui Mihaita Piticul il vreau inapoi, nezgariat. M-ai inteles? LOL
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Pole

pai numai ecologistii fac asa. Io le dau cu bolta, in masina altora, pe trapa. Alea imi plac cel mai mult. Pole, baros, vezi ca cd-ul ala aniversar al lui Mihaita Piticul il vreau inapoi, nezgariat. M-ai inteles? LOL

 

huo harasel varu, ca are grija fratili tau, dor nu fac io boscheteala cu sidiurili tali bre serif.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.