Jump to content

Vand detector radar Cobra XRS-R7


Recommended Posts

Detectorul de radar Cobra XRS-R7 prezinta tehnologia Cobra Xtreme Range Superheterodyna care are o raza mai larga decat modelele Cobra trecute. In plus Cobra R7 are alerte vocale si functia IntelliMute intuitiva, caracteristica, care in mod automat va trece detectorul pe mut in functie de viteza dumneavoastra de deplasare. Acest model va detecta de asemenea radarul POP si chiar a fost construit cu sprijinul Ku, lungime de unda care este in prezent folosita in Europa.

 

Cobra XRS-R7 este receptiv la toate tipurile de radar in prezent folosite de politie, si prevede detectarea la 360 de grade a tuturor tiputilor de arme cu laser. XRS-R7 furnizeaza de asemenea mesaje amanuntite de la alerta de sigura si de la alerta sistemului de blit eletronic, de la Cobra. Cobra XRS-R7 este imun la detectorul de radar VG-2 si furnizeaza alerta cand acesta este folosit.

 

Caracteristici Cobra XRS-R7

• Detecteaza benzile X, K, Ka, si banda super-larga Ka

• Protectie 360° impotriva radarelor laser

• Detectie Instant-On (Pulse)

• Detecteaza POP Mode

• Safety AlertĂ®

• Strobe Alertâ„¢

• VG-2 nedetectabil

• VG-2 detectabil cu alerta

• Unitate GPS (separat)

• Selectie intre alerta prin ton si voce

• Alertele de siguranta detaliate

• Ecran Full Color DataGrafixâ„¢ Graphical

• Unitate fara fir

• Indicator al intensitatii

• Detectie banda Ku

• 3 niveluri City Mode (oras) si Highway (autostrada) Mode

• Visual Only Mode

• Auto and Manual Muting

• IntelliMuteâ„¢

• Display Dimming

• SmartPowerâ„¢ Power Saver System

• Memorie electronica Stay Set

• Meniu programabil EasySet

• Controlul volumului

• Self Test

 

Stare impecabila, ca nou, cu suporti de prindere, incarcator bricheta si manual.

Pret- 450 ron

post-48416-0-21554500-1367919307_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Pole
te pisi pe el, eu de cand au bagat radarele astea noi, m-am potolit instant, rar o mai frig, iar in rest ma invart asa in jur de maxim +20km/h peste viteza legala pe sectorul respectiv, am observat ca te lasa in pace. plm.
Link to comment
Share on other sites

arata sf imi place dar daca e inutil ...Am avut pe audi ceva lua radar l modul ca auzeai bip si macar nu mai accelerai , ca altfel poate dai si o musti grav cu 50+ . Apropos stiti la intrarea in Buc pe A1 ce limitare e fix inainte de intrare, panoul ala mare de la hornbach unde ai clar 60 ? Ca stateau unii si eu testam gumele daca le-au echilibrat bine .plm . prea ranjeau la mine
Link to comment
Share on other sites

Guest Pole

mi se pare obraznicie maxima sa am limitare la 100 pe A3, fix pe portiunea cu 3 benzi, pe aia cu 2 in schimb e 130 si culmea e ca martienii stau fix pe portiunea cu 100, la spaga.

 

la fel, mor cand ii vad cu radar pus pe sector de drum pe DN, cu limitare din aia la 40, aia temporara, sau gen ca sunt denivelari si de fapt drumul e ok, tot la spaga stau.

Link to comment
Share on other sites

te pisi pe el, eu de cand au bagat radarele astea noi, m-am potolit instant, rar o mai frig, iar in rest ma invart asa in jur de maxim +20km/h peste viteza legala pe sectorul respectiv, am observat ca te lasa in pace. plm.

sa stii ca detectorul ala de la tine m-a scapat de cateva ori de radarele astea noi,bine logic ca in fata mea era un iepure pe care aia il luau primul dar oricum ideea e ca si detectorul urla.(si le mirosea de la distanta mare :) )

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.