Jump to content

am nevoie de un mecanic


marmel

Recommended Posts

Salutare..am luat de curand un e36 din 92 motor 1.8i de 110kw si am si eu nevoie de un me canic bun si de incredere si bine inteles nu prea scump.m am gandit ca ma puteti ajuta cu niste recomandari cei care ati mai facut cate ceva pe la masini.va multumesc
Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa te dezamagesc , dar mecanici astia buni si care au mult de lucru cam evita sa se bage la masini mai vechi de 2000 ! Explica faptul ca se desfac mai greu suruburile se pot rupe mai repede si lipsa pieselor ! Dar poate ai noroc !

Ce probleme ai la masina ?

Link to comment
Share on other sites

am si eu nevoie de un me canic bun si de incredere si bine inteles nu prea scump

Asta imi place....categoria de oameni care vor BMW de 2 ani cu 20000km si "Full Exxxtra" dar la pret de Logan!!!!

Frate....numai la noi se poate asa ceva!!!

Ce e bun nu e ieftin; ce e bun si de incredere clar nu e ieftin!!!

Link to comment
Share on other sites

Asta imi place....categoria de oameni care vor BMW de 2 ani cu 20000km si "Full Exxxtra" dar la pret de Logan!!!!

Frate....numai la noi se poate asa ceva!!!

Ce e bun nu e ieftin; ce e bun si de incredere clar nu e ieftin!!!

 

imi cer scuze ca ma bag ,la fraza asta, dar cu banii de logan,. poti sa-ti ei, si ful extra si cu de toate, si frumos,. si cochet. si bun, si etc etc.;))thumbsup.png . timpuri noi,thumbsup.png

Edited by bmw3er
Link to comment
Share on other sites

Domnilor, fara suparare, chestiile astea cu ani, km nu ajuta pe nimeni in cazul de fata. Ba mai sunt si plictisitoare. Ori faceti caterinca profesionista, ori dati-i omului un sfat.
Link to comment
Share on other sites

@tutorial, Vezi ca omul are un e36 din '92, nu-i nimic iesit din comun sau scump la masina asta. Mecanici buni si ieftini mai exista, dar bineinteles ca la ei in garaj, fara autorizare RAR sau mai stiu eu ce.

 

@marmel, cauta pe forum la servicii, desi nu stiu cat de ieftini sunt.

Link to comment
Share on other sites

Ai mai jos doua service-uri care se ocupa si de e36. Preturile pentru manopera sunt foarte bune, referinte gasesti in topicuri. De piese nu e absolut nicio problema, se gasesc pe toate drumurile si OE si aftermarket si SH.

 

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/124938-service-premium-bucuresti/

 

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/130741-probabil-cel-mai-cochet-service-mini-showroom-specializat-bmw/

Link to comment
Share on other sites

Domnilor, fara suparare, chestiile astea cu ani, km nu ajuta pe nimeni in cazul de fata. Ba mai sunt si plictisitoare. Ori faceti caterinca profesionista, ori dati-i omului un sfat.

 

rolleyes.gif ... un sfat cel mai bun ar fi sa procedezi in felul urmator, asa cum procedez si eu

cand ai o problema, cauta rezolvarea,DIY sau procedurile, efecte secundare etc. sau posteaza problema in caz ca nu gasesti nimic.

apoi te duci, la un service unde crezi tu ca se face treaba serioasa cat de cat. si stai langa om, si te asiguri ca face ce trebuie, sau chiar ai dai sfaturi atunci cand se blocheaza, si nu mai stie ce face. eu asa procedez. de fiecare data, cand merg cu masina la service, mai bag si eu mana, mai dau un sfat. de multe ori, aproape ca fac eu toata treaba.

 

si eu nu ma duc nici-o data la un service, unde imi spune "dute acasa si vino maine, s-o ei gata facuta" nuu. eu merg la ala care ma lasa sa vad toata operatiunea, ba chiar sa-mi permit cu ei, sa-i dau sfaturi . pana la urma eu vin deja documentat cu problema, si stiu perfect despre ce este problema, si care ar fi efectele secundare atunci cand operatiunea nu este desfasurata corect.

 

curaj!!!

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.