Jump to content

Chip tuning BMW


CT-87-ADY

Recommended Posts

Lesin doar cand aud ca trebuie desfacut ceva!! :laugh:

Mi-e ....naturelul simtitor!!! (vad eu ce fac pana plec!!)

 

ahaha gata Carlos?! nu mai suporti stock? hai ca doar noi 2 verificam sectiunea de Tuning zilnic :)) nici eu nu stiu cat o sa ma mai mint ca nu e bine sa o resoftezi :D ... eu am si varianta de 163cp care se face super usor :D .. hai ca iti dau tie prioritate la resoftare si astept feedback-ul tau!

Link to comment
Share on other sites

ahaha gata Carlos?! nu mai suporti stock? hai ca doar noi 2 verificam sectiunea de Tuning zilnic :)) nici eu nu stiu cat o sa ma mai mint ca nu e bine sa o resoftezi :D ... eu am si varianta de 163cp care se face super usor :D .. hai ca iti dau tie prioritate la resoftare si astept feedback-ul tau!

Apreciez amabilitatea ta la justa ei valoare!!! :D Dar, oferte pentru resoftare am o ....galeata!! Partea delicata este ca m-as baga la un Performance Power Kit! Partea nasoala e ca ....este doar 1700 euro!!! Asa ca, stau pe ganduri ca si gaina pe oua!!! :D

Poate reusesc sa ma "lipesc" de un kit si am rezolvat si problema resoftarii! Daca nu dau lovitura la 6/49, o sa fac o resoftare .... "regular"!

Link to comment
Share on other sites

Sunt curios , sa zicem ca am o problema la masina , ca nu trage cum ar trebuii (nu ca asta nu ar fi adevarat) si ii pun chip , toate bune si frumoase , se mareste puterea , acceleratia si dupa o vreme daca o repar pierd acel chip ? Acel surplus de putere ? Sau masina revenind la normal plus chip va ajunge la valorile date de tuner ?
Link to comment
Share on other sites

Sunt curios , sa zicem ca am o problema la masina , ca nu trage cum ar trebuii (nu ca asta nu ar fi adevarat) si ii pun chip , toate bune si frumoase , se mareste puterea , acceleratia si dupa o vreme daca o repar pierd acel chip ? Acel surplus de putere ? Sau masina revenind la normal plus chip va ajunge la valorile date de tuner ?

Nu prea inteleg ce scrii, deci e greu sa-ti raspunda!! Daca masina "trage greu", inseamna ca are o problema! Resoftarea pentru cresterea puterii si cuplului, NU rezolva problemele de functionare ale masinii! Deci, intai afli ce are masina, apoi elimini (repari) cauza si APOI o resoftezi!

Link to comment
Share on other sites

Sunt curios , sa zicem ca am o problema la masina , ca nu trage cum ar trebuii (nu ca asta nu ar fi adevarat) si ii pun chip , toate bune si frumoase , se mareste puterea , acceleratia si dupa o vreme daca o repar pierd acel chip ? Acel surplus de putere ? Sau masina revenind la normal plus chip va ajunge la valorile date de tuner ?

 

masina , in mod normal , nu se resofteaza dc are probleme .

Link to comment
Share on other sites

Nu are voie gram de fum.

La ce te astepti dupa resoftare?

Masina e in stare perfecta?

 

Salut,

 

Daca tot te ocupi cu resoftari profesionale, nu scrii si tu un topic/ articol in care sa explici pe intelesul tuturor cam ce inseamna o resoftare, cum se face, riscuri / beneficii, mituri etc.

Dar sincer, nu in genul celor de care sant sigur ca si tu razi cand le citesti, cu personalizari de soft la 200 euro facute la bordura blocului, cu softuri trimise in Germania pe mail, etc, etc.

Sant sigur ca s-ar spulbera multe mituri si povesti si ar fi apreciat gestul de multi useri .

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Da ai mare dreptate, de multe ori asa arata realitatea.

Inca nu sunt pregatit moral sa iau de la inceput un topic, in plus despre partea de programare eu stiu destul de putine.

Partenerul meu se ocupa de asta.

Ca si principiu nu este foarte complicat si pot sa va dau cateva exemple linkuri daca regulamentul nu interzice asta.

Cate ceva se poate gasi pe siteul nostru www.racingcode.ro

Daca stiti ca se accepta am la indemna doua exemple minunate si va dau linkurile.

Link to comment
Share on other sites

Da, este posibil sa faca asa ceva. Maine ma duc pana la el si , sper sa-l conving sa faca si un topic despre resoftare, dar in TERMENII LUI, adica ingineresti!! :) (e unul dintre putinii tuneri de la noi care are si scoala in domeniu!!) Sta rau la capitolul ...marketing, dar ....se poate lucra la asta!! :D
Link to comment
Share on other sites

Nu tin sa fac useri noi acolo sau trafic dar este posibil sa fie atasamente care nu se vad fara logare.

 

Custom Tuning By Racing Code, exemplu - Subaru WRX STI 2.0L

http://xxxxxxxxxxxxxxx

 

Efectul Detonatiilor, exemplu - Mitsubishi Evolution X - Sst

http://xxxxxxxxxxxx

 

Aici este lista noastra de preturi. http://xxxxxxxxxxxxxx

Toate, absolut toate softurile sunt custom iar testarea dyno inainte si dupa modificare costa doar 50 euro pt masinile resoftate de noi.

Adevarul este ca dureaza si se sta mult pe o masina, dar altfel nu se poate. Acesta fiind si motivul pt care producatorul nu face optimizare pe fiecar masina in parte.

 

Aici este exemplul fostului meu BMW M3 http://xxxxxxxxxxxxxx,

dar sa nu credeti ca am alungat BMW din familie, mai am doua.

Un X1 23d si un 325i din 89'.

Edited by robytza
interzisa folosirea de linkuri reclama
Link to comment
Share on other sites

Da, este posibil sa faca asa ceva. Maine ma duc pana la el si , sper sa-l conving sa faca si un topic despre resoftare, dar in TERMENII LUI, adica ingineresti!! :) (e unul dintre putinii tuneri de la noi care are si scoala in domeniu!!) Sta rau la capitolul ...marketing, dar ....se poate lucra la asta!! :D

 

Mersi,

 

Oricum nu e asa mult de scris. Cel putin nu in "tuning"-ul facut in 95 % din cazuri . Nu vorbim aia de cei care fac soft-uri custom pe dyno, modifica harti etc. Aici trebuie scoala si pregatire si jos palaria pentru cine se pricepe.Dar ma indoiesca ca face cineva soft custom la 200-400 euro :D

Edited by DSF
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.