Jump to content

Ceas de mana BMW ///M Power Tourneau Elvetian


Recommended Posts

Ceas TOURNEAU BMW M-Power Cronograph !! Model foarte deosebit si mai rar intalnit. Un ceas elvetian marca TOURNEAU de un rafinament aparte si eleganta de neegalat cu trasaturi sport foarte puternice.

-carcasa din otel inoxidabil cu bezel tahimetru din aluminiu

-curea piele model deosebit hand made(facuta manual de mana) cu proeminente.Cureaua este water resist(rezistenta la apa) si foarte bine confectionata-durabila.

-cadran confectionat din carbon.

-geam cristal saphire mineral rezistent la zgarieturi.

-water resist(rezistent apa) 100 m

-mecanism ETA cronograph , unul dintre cele mai bune mecanisme elvetiene.

-functii:ora minute,secunde,data,cronograf.

Se gaseste in reprezentantele BMW mai ales in cele MOTOR AG, pretul find de aprox. 400 euro.

Pret 200 euro

0767490487

Edited by yanis2222
Link to comment
Share on other sites

Mda , ma rog, daca nu esti interesat ,poti ignora topicul...

http://ceasuridemana.ro/ceas-tourneau-bmw-m-power-cronograph_a137984.html

De aici m-am inspirat cu anuntul, cine vrea detalii exacte se poate interesa la orice reprezentanta BMW ,doar acolo se gasesc, nu in Europa sau Autovit.

Edited by yanis2222
Link to comment
Share on other sites

Ideea e ca la anunturi ar trebui sa scrie doar cei interesati, nu cei cu "chinezarii", care nu au vazut nici la televizor astfel de ceasuri, daca si cei de la BMW vand chinezarii, inseamna ca se alege praful masinile noastre...
Link to comment
Share on other sites

Nu, aici e alta ideea, cum ca se poate comenta pe baza anuntului, pentru ca l-ai pus gratis, nu te costa nimic. Esti pe un forum privat, cu reguli specifice. Nu-ti convine tie, poti sa pui anuntul unde nu se comenteaza si platesti pentru asta.
Link to comment
Share on other sites

http://www.tourneau.com/shop/brand/tourneau --- Asta apropo de "desteptul" care zice ca Tourneau este retailer, poate stie sa citeasca si preturile acestor ceasuri....

Hai ca esti tare. Nu ti-ai citit nici macar propriul link.

 

Now Tourneau: The Tourneau Concept Store, residing at 510 Madison Avenue, opened its doors this past June, 2011.

Adica asta e un retailer, care vinde tot felul de marci de ceasuri. Initial reparau ceasuri, acum si-au facut magazine. Dar de fabricat ceasuri nu preau au fabricat.

 

http://www.tourneau.com/catalog/editorial_threecolumn.jsp?pageName=theTourneauLegacy

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Tourneau

 

Asa ca nu ai de ce sa te superi daca lumea s-a simtit mintita de gogomaniile din primul post:

"Ceas TOURNEAU BMW M-Power Cronograph !! Model foarte deosebit si mai rar intalnit. Un ceas elvetian marca TOURNEAU "

 

Tourneau nu e nici marca de ceas si nu e nici elvetiana :)

 

Cine-i desteptul oare?

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Cu toate ca ai dreptate, esti singurul care imi da un raspuns de bun simt, pentru care te apreciez, dar cum am scris mai sus si am pus si un link, am copiat unele pasaje ale unui alt vanzator fara sa ma documentez in prealabil, pentru care accept reprosurile, dar pe cele formulate ca tine.
  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

eu apreciez totusi ca vanzatorul nu a fost foarte agresiv/obraznic/etc.

am cumparat si eu odata un ceas de la bmw si am dat multi bani pe el si s-a dovedit a fi un cacat.

tot legat de cumparator, are dreptate nu s-a documentat foarte bine, insa nici nu a pus un pret la plesneala, probabil s-a uitat cat costa la bmw si l-a pus la jumate de pret mi se pare corect.

Edited by Roland
  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Mai baieti, yanis2222 a copiat descrierea ceasului din primul post de aici.

Greseala lui ca nu a corectat greselile gramaticale si pleonasmele din acel anunt, inainte sa il copy/paste aici!

 

Totusi, din cate stiu eu ceasurile originale de la BMW sunt facute de CERTINA.

Probabil ca TOURNEAU sunt niste ceasuri cum sunt cele FOSSIL, adica ei doar fac carcasele, mecanismul e cumparat vrac!

  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Acum sa fiu foarte sincer, e groaznic ceasul in sine, chiar daca gusturile nu se discuta, asta e un ceas oribil.

 

Plus ca cronograful ala e de forma cel mai probabil, nici macar functional nu este ca sa zici ca are vreo valoare.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Spre marea ta uimire chiar merge, in loc sa vi numai cu ironii, ai putea sa dai o fuga la Bavaria, sa te interesezi cu privire la acest ceas si apoi sa aduci critici. Nu am sustinut ca e vreo bijuterie de mii de euro, dar nu este nici vreo chinezarie de 50 lei, este un ceas la un pret rezonabil, negociabil, care m-am gandit ca i-ar place unui posesor de BMW.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.