Jump to content

Sistem Audio E60


Recommended Posts

cel mai fita-misto sitem pus pe bmw ramane asta :pirate:

 

http://www.bang-olufsen.com/it-CH/car-audio/car-models/bmw/BMW,-,X5

Asta e echivalentul Individualului pe noile modele. Are tot 16 difuzoare, dar mult mai calitative si mai puternice, alaturi de o procesare si un amplificator pe masura.

 

Celor care nu cred sau nu sunt convinsi de ceea ce inseamna un Individual, le recomand sa-l asculte live, pe niste CD-uri originale. :)

Si eu spuneam... aaa, ce mare smecherie poa' sa fie fata de L7, ca are 3 difuzoare in plus si putere dubla?

Nu e chiar asa. In primul rand procesarea e cu totul alta, iar puterea... urechile mele chiar nu-l suporta in blana mai mult de 1 minut.

Am avut placerea sa compar ambele sisteme cateva zile. Dupa multe si variate teste, am ramas iremediabil atasat de Individual.

 

In aceste conditii... ce sistem aftermarket sa-ti mai doresti? :)

Dai un ban si te bucuri de rezultat.

Edited by C_o_s_m_i_n
Link to comment
Share on other sites

E bine ca au trecut pe B&O ... VAG ul face asta de ceva timp .... acum mai nou vad ca adopta si sisteme de la Canton !

 

Paul a pus punctul pe I ! Orice firma/montator specializat in sisteme audio aftermarket iti va spune din start , ca un sistem ideal audio pleaca direct de la baterie la fel si faptul ca trebuie sa existe cat mai putine bucle pe minus [ masa ] Domeniul HI-FI nu este pentru oricare , nu degeaba a comparat HI-FI ul cu Bucataria !

Link to comment
Share on other sites

Salutare, nu am vrut sa deschid un topic nou pt asta. Apropo, se pare ca nu orice cd-uri sau dvd-uri sunt compatibile cu E60 LCI. Dupa mai multe incercari cu mai multe marci se pare ca TraxData sunt ok. Am fost ieri la Real si mi-am cumparat un cablu jack-jack si l-am legat intr-o parte la aIphone 5 si in cealalta la aux in spate la cotiera. Treaba e ca sunetul este neasteptat de calitativ. La alte masini se auzea f incet si prost, la E60 se aude chiar bine. As vrea sa gasesc un suport pt telefon in schimb si nu stiu catre ce sa ma orientez. Nu vreau sa il pun in parbriz sau in gurile de aerisire, arata nasol acolo, ma gandeam sa va intreb ce alte solutii de prindere al telefonului exista, gen cumva pe langa schimbator sa pot schimba melodiile/posturile de radio avand telefonul orientat catre mine? Ideea e ca, cu telefonul pus la AUX pot avea si youtube si radio online si eventual daca pun sa ascult muzica de pe telefon (solutie temporara pana la CIC)..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.