Jump to content

Vopsire reflector faza lunga cu spray galben


RobertE46

Recommended Posts

Salutare, are careva idee ce spray se poate gasii pe internet (site-uri RO) ceva asemanator celui de la KRYLON "Stained Glass" ? Am gasit pe un site romanesc produse de la Krylon dar cel cu efect de vitralii lipseste din stoc... :blink:

http://www.jurassicjeep.com/wp-content/uploads/krylon-stained-glass-amber-paint-435x600.jpg

Daca stie careva ceva asemanator...

Ar iesii ceva de genul http://farm4.static.flickr.com/3579/3402680947_445d1eca00_b.jpg

Edited by RobertE46
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ok, multumesc la toti pentru misto-uri :) de folos comment-urile :thumbsup: sa-nteleg ca daca-si pune omu' ceva gen retro sau incearca sa-si faca ceva gen retro pe masina si are legatura cu galben (aur) gata e cocalar, bo$$ etc... Edited by RobertE46
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

cred ca becul e toata smecheria, nu cred ca sunt vopsite oglinzile... probabil un bec de ceata...

ma rog la vitraliile alea ar merge si o icoana ceva...AMIN

Sunt si becuri dar ideea e sa se vada pe timp de zi cat sunt stinse pozitile, in poza nu sunt aprinse pozitile, sunt becuri H7, ceva de la Nokyan, pe galben... dar nu aia e ideea :)

 

http://farm3.static.flickr.com/2590/3704688250_603def9220_o.jpg

Arata rau, nu? :getlost:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

De gustibus non es disputandum...in traducere libera, cainele cand nu are ce face si-o suge singur :good:

Trebuia sa te faci profesor universitar, nu-si au rost glumele astea inteligente pe aici pe forum ;) defapt isi au rostul... ca vad ca mai toti sunt cu capul ca MenDark :rolleyes:

 

La ce ajuta daca sunt pe galben?:huh:

Iti zic eu la ce ajuta... sa-ti iei comment-uri la misto, ca la asta e bun romanul :)

Edited by RobertE46
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

nu fi suparat, asa sunt ei... o sa te obisnuiesti... si daca faci exces, o sa ajunga sa iti si placa :sorcerer:

 

a mai fost un user, cu un topic despre un led, a strans ceva pagini... :sorcerer:

=)) mda... nu se supara nimeni, dar cand intreaba omu' ceva, bine poate nu neaparat ce am intrebat eu, ca nu e graba, dar am mai vazut alte topic-uri cu probleme tehnice, si... ? ce-a primit ca raspuns? misto-uri, serios acu'... de ce nu faceti pagina de farcebook, si ii dam drumu la misto-uri acolo de se blocheaza user-ul... :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Eu te-am intrebat pt. ca am vrut sa vad parerea ta. Ca e o tiganie maxima iti spun eu pt. ca am avut proiectoarele la E39 in galben si dupa 15 min. de vizualizare am revenit la cele normale.

Se pare ca nu vrei sau nu stii sa raspunzi la intrebari, deci nu vad la ce mai ceri sfaturi/pareri.

Link to comment
Share on other sites

ala cu led-ul macar merita dar topicul asta mie unu mi se pare interesant, imi place cum arata masina cu farurile asa!

E interesant, pentru 95% nu :p se incep alte discutii in loc sa aibe legatura cu topic-ul... inseamna ca si americanii sunt coca bo$$ cand vine ideea de retro/stance

 

Eu te-am intrebat pt. ca am vrut sa vad parerea ta. Ca e o tiganie maxima iti spun eu pt. ca am avut proiectoarele la E39 in galben si dupa 15 min. de vizualizare am revenit la cele normale.

Se pare ca nu vrei sau nu stii sa raspunzi la intrebari, deci nu vad la ce mai ceri sfaturi/pareri.

Raspunzi cu o intrebare la intrebarea mea de mai sus... esti "tare". Daca stii bine ca ai avut si tu pe proiectoare nu inseamna ca trebe sa-si dea altu' proiectoarele jos sa-si puna altele... da, imi imaginez, te umflii cu ele aprinse pe timp de zi, mergi asa, continua sa mergi, ca asa te poate arde politia de-o amenda... in primul rand nu e vorba de proiectoare, e vorba de REFLECTOR FAZA LUNGA, deci ? Nu te-am intrebat LA CE FOLOSESC, ci.. UNDE A-S PUTEA GASII ASA CEVA. E diferenta foarte mare.

Link to comment
Share on other sites

Acum de ce sa fim rai. Unele sunt chiar frumoase.

 

http://micilevacante.files.wordpress.com/2011/10/santamariasopraminerva2528132529.jpg

Da, chiar misto, s-ar putea sa ascult si radio Trinitas in timp ce-mi vopsesc asa ceva... muzica si voie buna :hyper: Not religious but spiritual :angel:

Edited by RobertE46
Link to comment
Share on other sites

@nt98adu: Cerea sfaturi/pareri referitor la locul de unde gaseste ceea ce il intereseaza. Nu cerea sfaturi despre ce fac becurile galbene.

Oare la cursele de anduranta de ce folosesc becuri galbene? Ca inca se folosesc. Probabil se vede mai bine cu ele. Apropos, de cand esti tu un etalon?

 

Oricum, in cazul de fata nu ajuta la nimic, doar ca si efect vizual. Si da, si mie imi plac.

 

 

RobertE46, asa sunt ei, plictisiti, nu au ce face mai toata ziua decat caterinca aici pe seama altora. Unii sunt suparati pe viata, altii intre ei, se injura cateodata ca la usa cortului, se dau prin ziare, tot felul.

Din pacate nu stiu unde gasesti spray galben, trebuie sa reziste si la temperatura, sa nu se cojeasca.

Edited by Beriba
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu ai inteles nimic. In fine, nu sunt genul care circul cu proiectoarele aprinse si nu stiu daca le-am folosit de 2 ori intrun an. Ideea e ca in afara de aspect nu exista vreo utilitate, iar de gasit doar becuri pe galben H1.

 

Le: Intrebam ce fac pt. ca nu am gasit raspunsul.......

Edited by nt98adu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.