Jump to content

Pe care o alegeti?


Romulus

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Seria 6 veche este superba...minunata si as alege-o in orice moment..dar la cum conduc unii in ziua de azi si mai ales la drumuri lungi prin tara este cam greu sa te lipsesti de siguranta oferita de o masina noua moderna si care sa fim sincer nu arata chiar rau, cu toate ca e desenata de bangle.
Link to comment
Share on other sites

Seria 6 veche este superba...minunata si as alege-o in orice moment..dar la cum conduc unii in ziua de azi si mai ales la drumuri lungi prin tara este cam greu sa te lipsesti de siguranta oferita de o masina noua moderna si care sa fim sincer nu arata chiar rau, cu toate ca e desenata de bangle.

180275[/snapback]

in numarul 4/2006 al BMW Magazine o doamna respectabila din California isi prezinta M 635 CSi-ul model 1988 de culoare rosie... :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

seria noua... de ce zic asta: am avut sansa sa conduc un 645 ci, cabrio, de la timisoara, la stuttgart... hmmm.. 333 de cai.. pe autostrada.. descoperit.. imi venea s-o iau pe la lisabona.. :blink: am mai mers si cu un M6 :) , dar numai in dreapta.. n-am cuvinte..

 

dar daca comparatia era intre seria 6 modelul nou, si un 3.0 CS, as fi stat pe ganduri....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 6 months later...

asta inseamna o firma mare cu traditie si mai ales cu mult suflet pus in masinile lor. bine zicea cineva vorbind de rover 75: pe ce pune mana bmw, iese masina! imi place sa vad cate dileme au atatia cunoscatori! stiu ca nu e obiectul discutiei dar eu daca as putea as lua un 507! nu cred ca am vazut ceva mai tare!

p.s. uite de asta face bmw masini si hyundai agregate de adus cartofii de la piata! eu unul cand vad un santa fe ma ia un ras nervos...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

un topic f bun... imi permit sami spun si eu parerea

este greu sa compari doua masini din ere atat de "departate"....seria6 nou este atat de buna ptr ca au avut o mostenire foarte grea de la " faimoasa serie 6 " , care in anii 70-80 era un icon...astfel seria 6 noua NU avea drept sa aiba vreo greseala

din ptc meu de vedere nu poti compara o masina intesata cu electronice si sisteme de control/ajutor/asistare cum e seria 6 cu cea veche care inca te mai lasa ca si sofer sa simti ca ,conduci...e adevarat insa ca sistemele de siguranta sunt foarte necesare si binevenite...

masinile noi tind sa devina ( exact ca in filmele sf de demult ) destul de detasate de sofer ( vezi testele care se fac cu masini care sa ia singure curba, sa te atentioneze la orice , camere de parcare, si tot soiul de dispozitive moderne...) nu sunt impotriva lor , dar unde mai e placerea???ca acum pui masina in d, launch control , tii de volan si bagi talpa...unde e maiestria sa schimbi ??? sa te joci din cutie???

 

offtopic : o revista de la noi ( nu dau numele ca sa nu fac reclama ) a preluat un test cu M-urile cele mai semnificative in cautarea celui mai bun/pur...e logic ca a iesit castigator m3 e 30.... ptr ca de acolo a inceput cu adevarat M-ul, ptr ca era placere pura nedisimulata...un simplu search pe net vizavi de teste si veti gasi mai multe...inclusiv pe bbc/topgear....

am avut placerea sa merg cu un e30 m3 , cel cu numere de cj - rosu , si este altceva, desi am mai mers cu masini puternice ...poate sunt prea sentimentalist..

multi vor alege noul 6 ptr imagine/putere/gadgeturi.....eu aleg vechiul 6 ptr emotie/placerea de a conduce.........

 

si daca tot imi doresc atunci sa fie un b7 turbo.....

Link to comment
Share on other sites

placut adica usor??? dupa masina pe care o ai....( si nu spiritul de turma, care caracterizeaza...o anumita specie) as putea spune ca stii ce vrei si stii de ce ai luat-o...

 

cu o directie electrica si totul automat ??? in fine e doar parerea mea si nu vreau sa intru in offtopic sau sa generez...

 

eu as alege modelul vechi , asa cum as alege si un csi...daca as castiga la loto ( pacat ca nu joc )...

 

ma limitez la masinile mele si nu mai visez...( megane 2 - de la servici , 530d si un opel monza DUAL RAM - under construction )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.