Jump to content

520 D 2009


criss07

Recommended Posts

Si cum te mai stimuleaza sa cumperi clima High daca aparent e aceeasi? :D

 

 

M-as mira ca la asa masina, doar ca ai sau nu ai climatronic, pretul oricum este unul foarte ridicat pentru amandoua varianta, stimularea sa vina de la niste butoane... sa fim seriosi :p

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Am gasit jante pe 18 imi trimite un prieten la pret bun din danemarca nu s originale de bmw dar arata intr-un mare fel si gume 245/45/18 toate patru michilin super sport.

Astea sunt jantele, nu va uitati la pret ca nu dau banii aia le iau ceva mai ieftin .Cam intr o luna ar trebui sa ajunga pe masina.

http://www.goodgrip.dk/faelge/svf/svf_dakar/?q=carHeight=18|carId=10375#item=37782

Link to comment
Share on other sites

M-as mira ca la asa masina, doar ca ai sau nu ai climatronic, pretul oricum este unul foarte ridicat pentru amandoua varianta, stimularea sa vina de la niste butoane... sa fim seriosi :p

Nu... spuneam doar ca daca erau aceleasi butoane, doar pentru diferenta de functii nu sarea nimeni sa dea bani pentru versiunea high.

Si da, pentru mine a fost unul din criterii cand am cumparat masina. Categoric nu voiam una cu aragaz. :D

 

Anvelopele alea o sa fie cu 2cm mai inalte in diametru. O sa simti destul de bine la demaraj si ceva la consum. Dar daca pretul iti convine, e ok.

Link to comment
Share on other sites

Am vazut un E60 cu ceva semanator si sincer nu mi-a placut. Stateau chiar rau.

 

Cam cum arata un logan cu jante replici de M6.

 

Cum crezi, e masina ta si gusturile tale...

 

Am vazut din programul sitului cum se vad jantele pe masina si chiar imi place... daca nu ar mai fi o varianta gen astea http://www.goodgrip.dk/faelge/intra/intra_mesh/?q=carHeight=18|carId=10375#item=40244 cu buza cromata avand in vedere ca am ceva crom pe la geamuri si la grila dar mii sa nu dea aiurea :) de aceea niste pareri is bine venite :good:

 

Dap.

 

Merge sa pun 245/45/18?

Link to comment
Share on other sites

Ce tip de navigatie ai tu? E CIC cumva? Nu inteleg rostul acelui kit de bluetooth, masina nu are blutooth integrat? Da ca naiba ala pe consola centrala..

 

 

Asa am cumparat masina :) nu are inclus butooth din fabrica nu ma deranjeaza ca chiar il folosesc ...navigatia nu stiu ce model e am sa i fac diseara niste poze diseara si pun este 3D dar nu are ultimul upgrade am intrebat la reprezenta si e foarte scump ultimu soft.revin diseara cu poze .Numai bine!

Link to comment
Share on other sites

La trecerea pe CIC, cred ca au avut multe CCC-uri pe stoc si era la alegerea clientului daca vrea CCC sau noul CIC. Controllerele deja la toate erau versiunea noua.

In orice caz, nu stiu cine ti-a zis ca ai navi 3D si hdd, dar nu ai niciuna din cele doua.

 

Dar totusi ar merita un BT oem.

Link to comment
Share on other sites

@ budly ce inseamna mai exact CIC scuze dar nu prea ma pricep la partea electronica,masina e 2009 /03

 

 

CIC = Car Infotainment Computer

http://img26.imageshack.us/img26/4436/cic3.jpg

 

Iti spun asta pentru ca a mea este a 11.2008 si are CIC si stiu ca este prima luna cand s-a pus pe E60.

Posteaza aici ultimele 7 caractere din VIN sa-l decodam.

Link to comment
Share on other sites

Este CIC!

 

In poza care ai pus-o anterior se intelegea ca ai CCC, adica modelul vechi de navigatie. Din cauza asta ti-am spus ca masina e imposibil sa fie din 2009. In fine, misterul a fost deslusit, ai CIC cu 3D si HDD intern!

 

Am vazut si versiunea de navi, intr-adevar e foarte veche, cauta sa ii faci update la 2013. Nu e musai sa o faci la reprezentanta, exista si alte variante, cauta putin pe forum, erau colegi care faceau asta! O poti face chiar si tu, nu e mare branza.

Link to comment
Share on other sites

Este CIC!

 

In poza care ai pus-o anterior se intelegea ca ai CCC, adica modelul vechi de navigatie. Din cauza asta ti-am spus ca masina e imposibil sa fie din 2009. In fine, misterul a fost deslusit, ai CIC cu 3D si HDD intern!

 

Am vazut si versiunea de navi, intr-adevar e foarte veche, cauta sa ii faci update la 2013. Nu e musai sa o faci la reprezentanta, exista si alte variante, cauta putin pe forum, erau colegi care faceau asta! O poti face chiar si tu, nu e mare branza.

 

@buldy scuzele mele poza anterioara o luasem de pe autovit:))) la o masina identica dar se pare ca nu s la fel:) m-ai speriat putin cand nu mi ai zis ca nu e 3D si am fugit repede sa fac poze :)...multumesc :drinks:culmea ca ce-i de la reprezenta au zis ca numai la ei se pot face update:))) chiar m ar interesa sa o fac daca se baga cineva de pe aici.numai bine :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Stiu pe unu care face update din asta e 3 sau 4 milioane daca te intereseaza, face la mai multe masini. Eu am facut update-ul la navi la fosta masina si e alta viata cu harta 3D, merita facut. Ce mai conteaza 100 de para acum. Daca aveam CIC pe masina era deja facut update-ul asta. Merita sa iti pui un modul din ala de BT sa nu mai stai cu solnita aia in bord :p
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.