Jump to content

Problema conectare BMW scaner


Recommended Posts

  • 1 year later...

La fel si la mine a functionat 3 zile apoi "Hardware is not ready",dezinstalat drivere/instalat,dezinstalat programul/instalat din nou,deschis cu xp....nimic.Mort "hardware is not ready".Trimit mesaj tipului din cluj de unde l-am cumparat si nu raspunde(prin octombrie)

Intre timp mi-am comandat alta interfata bmw scanner 1.4.0 din franta si functioneaza perfect si acum

Depinde de cum ti-e norocul cu astea

Edited by 9iuli
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
la mine nici in ziua de astazi nu sa gasit problema cu conectarea interfatei la masina,astazi am fost la cineva si a incercat cu SSS si DIS si nu a mers sa intre pe nici un modul al masini a mai tot incercat si a zis ca se poate sa fie ceasurile din bord defecte,cred ca pana la urma nu o sa am ce sa ii fac.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

O interfațĂŁ (cele mai deÂştepte) programul o configureazĂŁ ( Inpa Dis, ), Âşi apoi ia legĂŁtura cu Ecu prin anumite protocoale si ajusteazĂŁ viteza de transmisie a datelor.

Interfetele ieftine nu prea au aceste facilitĂŁți,Âşi mai ales nu au nicio protectie electricĂŁ, se stricĂŁ repede.

Foarte multe sunt clone extrem de ieftine si proaste.

Link to comment
Share on other sites

Salut.

 

Am si eu o intrebare,la mine pe BMW E46 320d 136cp cu inpa nu pot intra pe motor,intru la clima ASC,AIRBAG dar la motor nu ma lasa,oare de ce? Stie cineva?

 

Pune screenshot cu erorile. Posibil sa nu fie configurata ok INPA.

Link to comment
Share on other sites

Pune poze si cu interfata,

 

Din erorile alea 2 e o singura concluzie, ca nu comunica interfata cu masina. Portul e setat ok?

Pun acum si poze cu interfata,interfata e prin usb si am conectato cu adaptor,am uitat sa mentionez.

Eu nu am mufa OBD2 la masina.

Portul eu zic ca e ok daca pe alte module ma lasa sa intru,nu?

post-66841-0-46627800-1495908416_thumb.jpg

post-66841-0-63662100-1495908428_thumb.jpg

Edited by Alexandru30
Link to comment
Share on other sites

Cat de sigur esti ca nu ai OBD2 la masina? Teoretic, la tine e sub volan, la jumatatea distantei pana la pedale.

 

Nu stiu daca cu interfata asta e la fel, insa la K+DCAN, daca bine retin, trebuia facuta punte intre 2 pini ca sa se conecteze la modelele pre-2005 (pinii 7 si 8).

Edited by jeezy
Link to comment
Share on other sites

Cand am cumparat interfata si programul (+ adaptorul),persoana care le vindea scria ca ofera garantie si asistenta,asa ca i-am dat acces si l-a instalat cel care mi l-a vandut.

Dupa cum am vazut mi-a configurat si ceva pe la usb.

Punte e facuta in interfata intre pini 7 si 8,se vad putin topiti(asa meserias a fost cand a facut puntea incat se vede si in poza ca e topit putin plasticul...).

O sa mai verific incaodata azi dar am mai cautat si nu am gasit mufa OBD2,am dat jos toate plasticurile de sub volan pentru alte interventii dar nu am gasito. Nu trebuia sa fie in partea stanga langa maneta de la capota? La benzinare am citit ca acolo e,eu am doar un capac de plastic gol.

Edited by Alexandru30
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.