Jump to content

X6 M50d


MOOPY

Recommended Posts

Cand mergi cu masinuta aia,cam uiti de ce exista pe langa tine,spun in cunostiinta de cauza ! Supercar in adevaratul sens al cuvantului si cel mai important,poate fi folosita zi de zi,nu e cu mult mai rigida decat F30-ul meu :flowers:
Link to comment
Share on other sites

Apropo de cresterea de putere cu softul nou,dupa montaj,am facut proba in felul urmator : X6 -le in cauza mergea in spate iar eu in fata lui cu unul identic,dar stock;mergand pe manual in viteza 5,ambele la o turatie de aproximativ 2000 rot/min,ambele cu clima pe 22 gr deci in aceleasi conditii si avand o distanta de aproximativ 10 metri intre,am accelerat maxim,in acelasi timp ; ce s-a intamplat ? nu numai ca a venit langa mine,dar m-a si depasit destul de repede si a continuat sa isi ia distanta. Ce test mai bun si mai concludent de atat sa faci ? Wow ! :frantics: Mentionez ca toate testele s-au facut in conditii de siguranta maxima,pe drumuri fara circulatie,departe de oameni si animale..... :LMAO: :LMAO: :LMAO:

 

Ahhh,am uitat sa spun ca totul s-a intamplat la Braila,deci colegul cu M3 de acolo poate confirma :console:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Am inteles ca a fost destul de animata discutia de ieri si multumesc moderatorului ca a facut putina curatenie pe aici.Imi pare rau ca nu am citit ce s-a scris,insa ma gandesc ca daca s-a intervenit de 3 ori pentru editare,a fost ceva interesant :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

La ce se rezuma softul nou?

Totul numai din calculator?

Oare la al meu 4.0 ce performante i-ar asigura resoftarea?

Mai beneficiezi de garantie?

Sper ca n-am deranjat cu atitea intrebari.

Link to comment
Share on other sites

Este practic un ECU pararel,care se alimenteaza la bateria masinii si se mai conecteaza in cateva locuri,nu stiu exact detaliile tehnice.Daca te referi la 4,0d am atasat graficul de la Hartge.Cu garantia este discutabil,sper sa nu am probleme si sa nu fie nevoie sa apelez la garantie,dar cel mai probabil acesta se va demonta si remonta ulterior.Nu m-ai deranjat deloc,sper ca te-ai lamurit cat de cat ! Edited by MOOPY
Link to comment
Share on other sites

Multumesc foarte mult de raspunsuri

Un pret as putea afla?

Cine monteaza ECU?

Mentionez ca utilajul e X6 4.0 diesel

Ati fost foarte rapizi in raspunsuri.

Mi-ati dat de gindit,sint in concediu,m-am ars la soare si acum stau in pat cu imaginatia aprinsa

Peste 350hp si 700Nm. .....hmmmmmmm

Link to comment
Share on other sites

Sper sa nu se supere nimeni.....

Am pus ce aveam prin telefon,inceput de primavara,ca iarna hiberneaza :

 

Salut.

 

Bine ai venit pe forum si felicitari pentru achizitie. Ti-ai luat una cu "de toate", si putere si super consum....

 

Acum, ca te-ai scapat cu pozele cu Porsche-le, scapa una si cu HD-ul, nu se supara nimeni la asa exemplare.

Astept cu nerabdare :popcorn: .

 

Salutare.

Link to comment
Share on other sites

Salut.

 

Bine ai venit pe forum si felicitari pentru achizitie. Ti-ai luat una cu "de toate", si putere si super consum....

 

Acum, ca te-ai scapat cu pozele cu Porsche-le, scapa una si cu HD-ul, nu se supara nimeni la asa exemplare.

Astept cu nerabdare :popcorn: .

 

Salutare.

Multumesc pentru cuvintele frumoase ! Sper sa nu se supere nimeni,insa,daca este la cerere,imi asum :flowers:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.