Jump to content

X6 M50d


MOOPY

Recommended Posts

Multumesc pentru cuvintele frumoase ! Sper sa nu se supere nimeni,insa,daca este la cerere,imi asum :flowers:

 

Criminal !!!

 

Pot sa spun, din punctul meu de vedere, ca ai garajul ideal, chiar PERFECT.

 

Sa le stapanesti sanatos.

Link to comment
Share on other sites

Aceeasi problema cu garantia am avut-o si eu,in conditiile in care am si montat si mers aproape 2 zile cu box-ul de la Hartge,dupa care am stat si am analizat si....am renuntat,exact la timp sa imi primesc banii inapoi.Nu am avut curajul sa imi asum asta,probabil am facut ce trebuia,insa regretele sunt maxime ! Revenind la X6-le in cauza,concluzia este clara : masina este o bestie de cand are softul nou :frantics:
Link to comment
Share on other sites

Daca tot vorbim de performante,intradevar masina se comporta exemplar,este uimitor cum poate reactiona la " stres " un motor de doar 3000 cmc. Am facut azi o poza pentru cei curiosi sa vada consumul,specificand ca este doar in oras,nu am mai iesit din Bucuresti cu ea de ceva timp :
Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca intra,viteza medie este mare,in ac conditii 4.0d-ul meu scoate cu aprox 1L mai putin.

Sa ma scuzi,dar 4.0d tau are si vreo 132 cai mai putin ; de curiozitate ce viteza medie ai tu,eu cel putin,sub 30 km/h nu am avut niciodata in Bucurest,indiferent cu ce masina am mers i

Link to comment
Share on other sites

foarte frumoasa masina, sa te bucuri de ea cu cat mai putine probleme, mi-e dor de un diesel plin de torque :)

Multumesc mult ! Sper si eu sa nu am probleme,pana acum vad ca totul este in regula,dar inca este prematur sa imi dau cu parerea.Nu sunt adeptul motoarelor diesel,insa acest M50d m-a atras inca din momentul in care era doar la stadiul de zvon si uite ca acum ma bucur de el :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Sa ma scuzi,dar 4.0d tau are si vreo 132 cai mai putin ; de curiozitate ce viteza medie ai tu,eu cel putin,sub 30 km/h nu am avut niciodata in Bucurest,indiferent cu ce masina am mers i

Conteaza si la ce ore mergi. Eu de ex merg ziua, intre orele 8-14 si am v medie cam 19-20km/h pe 20 zile. Si pe bd gen kiseleff, dorobanti, aviatorilor merg cu 90-100km/h daca se poate.

 

In orice caz, consumul x6-ului M50d este unul exceptional.

In mod clar proprietarul nu a luat aceasta masina din ratiuni precum economia de combustibil, asa ca nu cred ca are rost sa intram in polemici pe aceasta tema.

 

@MOOPY, s-o stapanesti sanatos si sa nu ai parte de incidente neplacute!

Link to comment
Share on other sites

Este adevarat,eu plec de acasa la 07.00 dimineata si ma intorc ori pe la 17.00 ori pe la 20.00 deci traficul este ceva mai lejer,insa tot umblu in cursul zilei,dar se circula destul de fluent....ma rog,ii stricam topicul omului :flowers:
Link to comment
Share on other sites

Nu ma pot pronunta,nu am testat-o de dyno si nici nu am masurat timpii,tot ce stiu este ca diferenta se simte,masina accelereaza mult mai rapid iar testul facut dupa upgrade,in pararel cu celalalt X6 M50d stock,nu a venit decat ca o confirmare.Toate cele bune !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.