Jump to content

E39 MODUL ANTENA PROBLEME


sno

Recommended Posts

Am o mare problema , am scos masina de la vopsit acum 1 saptamana si de atunci nu-mi mai funtioneaza normal RADIO-TV-NAVI-CD , nimic.. e mort , merge numa cand vrea el cand se incalzeste putin masina ..se aude un bazait tot timpu un boxe si se intrerupe .. am fost cu ea la Bavaria si mi-au zis ca e de la vopsitorie , n-au pus bine stopurile si a intrat apa si a oxidat cablurile conectori pe acolo , si e belea zic ei :) mi-au dat o lista cu preturile ..aprox 3900 RON :blink: dar au fost baieti buni si mi-au zis sa consult un electronist bun ca s-ar rezolva intr-un fel ..este vorba de un scurt pe acolo, daca stiti ceva ajutati-ma va rog :)
Link to comment
Share on other sites

Am o mare problema , am scos masina de la vopsit acum 1 saptamana si de atunci nu-mi mai funtioneaza normal RADIO-TV-NAVI-CD , nimic.. e mort , merge numa cand vrea el cand se incalzeste putin masina ..se aude un bazait tot timpu un boxe si se intrerupe .. am fost cu ea la Bavaria si mi-au zis ca e de la vopsitorie , n-au pus bine stopurile si a intrat apa si a oxidat cablurile conectori pe acolo , si e belea zic ei :) mi-au dat o lista  cu preturile ..aprox 3900 RON  :blink:  dar au fost baieti buni si mi-au zis sa consult un electronist bun ca s-ar rezolva intr-un fel ..este vorba de un scurt pe acolo, daca stiti ceva ajutati-ma va rog  :)

192232[/snapback]

salut!

vezi la modulul de radio...ori de tv....eu am avut la fel...am navi mic dar nu am tv tunner....si nu mai mergea nimic...adica de aprins se aprindea navi...dar nu scotea un sunet nici cass...nici radio nici cd....asa ca verifica modulul...de obicei cand se incinge....ca asta cred ca ai si tu ...se opreste

eu i-am schimbat modulu de radio si nu mai am nici o problema...bafta!

oricum recomand un electronist pt asta

Link to comment
Share on other sites

Man am avut si eu o problema similara si iata cum am rezolvat-o.

 

Am scos mufa aia mare cu piedica, care intra exact de sus in modulul radio sau ce e ala.. am luat un spray de degresat dezoxidat pentru mecanisme ruginite, ancrasate (de la o benzinarie) si am sprayat prin paiul acela un jet sanatos in modul. Dupa 2 ore mergea CA NOU SI N-A MAI FACUT NICI O PROBLEMA DE 1 AN. Sper sa ai bafta :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...
Man am avut si eu o problema similara si iata cum am rezolvat-o.

 

Am scos mufa aia mare cu piedica, care intra exact de sus in modulul radio sau ce e ala.. am luat un spray de degresat dezoxidat pentru mecanisme ruginite, ancrasate (de la o benzinarie) si am sprayat prin paiul acela un jet sanatos in modul. Dupa 2 ore mergea CA NOU SI N-A MAI FACUT NICI O PROBLEMA DE 1 AN. Sper sa ai bafta <_<

 

 

Salutare . Ajutor va rog . Mi-a murit si mie modul radio si unul nou e in jur la 500 E . E f scump ptr mine . De unde se poate procura unul mai ieftin ? Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Man am avut si eu o problema similara si iata cum am rezolvat-o.

 

Am scos mufa aia mare cu piedica, care intra exact de sus in modulul radio sau ce e ala.. am luat un spray de degresat dezoxidat pentru mecanisme ruginite, ancrasate (de la o benzinarie) si am sprayat prin paiul acela un jet sanatos in modul. Dupa 2 ore mergea CA NOU SI N-A MAI FACUT NICI O PROBLEMA DE 1 AN. Sper sa ai bafta <_<

 

 

Salutare . Ajutor va rog . Mi-a murit si mie modul radio si unul nou e in jur la 500 E . E f scump ptr mine . De unde se poate procura unul mai ieftin ? Multumesc

ce scrie pe el? bm24, bm54, philips....... si unul sh este 250- 300 euro.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.