Jump to content

Un E 87 116 I-drive


valy

Recommended Posts

Salut,va prezint ,,broasca mea,,

 

e 87 116 i I-drive

 

Ca optiuni,4 geamuri electrice,scaune incalzite,trapa electrica,comenzi volan...

 

Am sa revin si cu poze,

Edited by valy
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sper sa-i fac cateva poze in weekend, pentru inceput am cumparat jante Star Spoke 256 pe 17 :thumbsup:cu toate ca nu merita :angry2:...

 

Ma starduiesc sa-i fac o prezentare cat mai bine

 

 

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ok,sa incep sa-mi prezint masina dupa o lunga asteptare(30 zile :thumbsup: )nu mai din cauza ei .

 

Este o seria 1 e 87 din martie 2005 cu un motor 1596 cc,115 cp motor N54B16A sunt bucuros ca nu este valvotronic :goodjob:

 

OPTIUNI:4 geamuri electrice,scaune incalzite,trapa,comenzi volan,pdc spate,I-Drive,navigatie business,jante r 17 star poke 256

 

PROBLEME:Dupa 3 zile de mers prin Bucuresti a sarit motorul de la punct :growl: , am schimbat uleiul si toate filtrele si toate garniturile de la motor aceasta distractie ma costat 2200 lei

 

Dupa 2 zile am vazut un fum alb in spate ,am crezut initial ca nu este de la mine dar se pare ca semeringurile de la supape cedase ,alta distractie 750 lei

 

De cand am cumparat masina pana acum cateva zile se aprindea in bord semnul de la baterie binenteles ca aceasta probleme mica zic eu am last-o la sfarsit,eram gata gata sa cumpar o baterie noua dar noroc cu valymad ca a inregistrat-o si nu se mai aprinde semnul de baterie in bord

 

Taxa de timbru pe internet la ANAF imi spuna ca am de plata 420 E dar in realitate am platit 682E... :growl:

 

Am cumparat jante r 17 star spoke 256, am schimbat si volanul toate au fost cumparate de la user@bobyV pe aceasta cale ii multumesc...

 

Sper sa nu mai am probleme si sper sa ma bucur de ea de acum incolo,va multumesc pentru rabdare pe care ati avut-o o zi buna va doresc...

 

Cateva poze cu BROASCA cum ii spun eu :dancing:

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Am mai facut la masina, folie autorizata Lumar si am resoftat-o, ajungand la 127 cp

 

Pe viitor vreau cu @valymad (sper sa reusim)sa-mi citeasca DVD-ul cu harta Romaniei,am NAVIGATION BUSINESS si este o problema, sper sa reusim :thumbsup:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Foarte fasneata :thumbsup: mai ales acum cand am schimbat jantele r 16 ,este mult mai sprintena si usoara, asa o simt cu jante pe 16.

 

Abia astept sa vad cum se comporta in zapada :goodjob:

Edited by valy
Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina, sa ai parte de ea! :)

Ai reusit ceva cu dvd ul pentru harta Romaniei, am si eu un 120d si as fi interesat daca se poate face ceva ca sa mearga dvd ul.

Nu depinde de mine ci de @valymad el trebuie sa faca rost de un aparat care sa-mi tina 12V contunuu pentru a schimba meniu,de exemplu eu am pe fond la radio culoarea maro iar softul mai nou are pe fond culoarea gri acesta merge sigur DVD cu harta Romaniei

 

P.S. Sa nu va luati de butonul star-stop cel tocit din poza...a fost schimbat :thumbsup:

 

 

 

o ce faceti donmu

ai reusit cu PDC si trimul ala ??? :thumbsup:

 

Da multumesc, a rezolvat @valymad el este seful sefilor :thumbsup:

 

Frumoasa masina, sper sa nu mai ai probleme cu ea :thumbsup:

Multumesc mult,si E 90 tau arata super, mai ales interiorul ;)

Edited by valy
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.