Jump to content

Myx 5 BMW 520 dA


Myx

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Super :D Dar nu ai gasit antifurt lung? Din cate m-am interesat se gasesc...

da , antifurtul e lung si se cumpara fctie de distantierul montat . :thumbsup: Am facut pt teste geometria fara ele , si apoi am fost la verificare dupa , absolut nici o schimbare .Probabil ca la 10 mm nu afecteaza unghi de fuga si cadere . Chiar si dupa schimbul amortizoarelor nu se modificase unghiul de fuga , doar volanul era usor virat stanga cu cateva grade , pt altii insesizabil , pt mine fix in ochi :)))

 

 

http://i936.photobucket.com/albums/ad206/tnt221/IMG_4067_zpshgxrji9l.jpg

 

http://i936.photobucket.com/albums/ad206/tnt221/IMG_4066_zpsxga1pvug.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nu au pus , de cand fac eu geometrii nu am vazut sa puna cineva . Am vazut ca asa e corect dar practic nu stiu cati respecta procedura asta . Ma gandesc ca daca era ceva 100% necesar se gasea si la autosoft , la astia de cartier ce pretentii sa mai ai :)))
Link to comment
Share on other sites

10 mm au facut trucul , nu loveste nimic nicaieri ,multumit de alegere , am optat pt antifurturi Fk in spate si am rezolvat si problema asta

 

 

 

 

 

 

 

Eu am avut 15 mm pe spate(aceleasi jante si suspensie) si nu atingeau.http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/19/d0a14044998b151136fb913e7e740dc4.jpgFrumoasa masina Myx...spor

Edited by blo
Link to comment
Share on other sites

Nu au pus , de cand fac eu geometrii nu am vazut sa puna cineva . Am vazut ca asa e corect dar practic nu stiu cati respecta procedura asta . Ma gandesc ca daca era ceva 100% necesar se gasea si la autosoft , la astia de cartier ce pretentii sa mai ai :)))

 

Pai d-aia am intrebat fiindca eu asa stiam ca se face(cu greutati) de la cei de la MHS.

In fine,inca odata felicitari pentru rezultatthumbsup.png

Link to comment
Share on other sites

Pe langa aspectul fizic ele ajuta la ceva? Imi place foarte mult cum da si ma gandesc sa imi pun si eu, se poate folosi anti-furtul original sau trebuie cumparat un set nou ? Se pot monta si daca am 275 pe spate?

 

Iti poti flanse sau distantiere fara probleme, totul depinde de cum vrei tu sa arate si de cat vrei sa pui.

 

Antifurtul original il poti pastra doar daca cumperi flanse cu prindere dubla. Distantierele au prezoane lungi si iti trebuiesc antifurturi noi, lungi.

Link to comment
Share on other sites

Pt cei care au facut retrofit la faruri LCI , e posibil sa fac si adaptive sa fct daca masina nu are asa ceva prin simpla schimbare SMC 2 sau e nevoie si de alti senzori etc . Daca nu pun SMC 2 vor functiona in regim normal presupun doar cu LM 2 . :download:
Link to comment
Share on other sites

La Filaret pun saci cand fac geometria. Problema e ca iese volanul stramb deoarece scula pentru aliniat volanul are bolobocul defect. Am mers cu o nivela laser de acasa ca sa il puna drept.

la Autosoft scula care tine volanul nu are boloboc , in schimb mereu ma cheama dupa ce seteaza si imi cere parerea , uneori mai corectez eu ca sunt obisnuit cu reperele de la manete si estimez altfel fctie de pozitia pe scaun .In principiu nu am avut o problema cu asta .

 

Am elucidat si misterul cu farurile LCI , se pare ca merge facut si adaptive , ceva fire si module , totusi varianta cea mai simmpla e sa montez faruri bixenon fara adaptive si e ok si asa . PArca vad ca-i trantesc si pack M dupa faruri ca am o mare mancarime cu NBT :frantics:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

am scris si pe topicul colegului cu E60 euro 3.nici eu nu as merge pe adaptive....bine, eu suflu si in iaurt acum..dupa modificarile la a mea....asa ca cel mai simplu si de efect sunt farurile LCI bixenon.

in poze se vede diferenta

Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

Adaptive as pune fara discutie daca faci multi kilometri extraurban.

Urban sunt inutile.

 

Urmatoarea mea masina nu o iau daca nu are: cutie automata, xenon (preferabil adaptive), trapa si scaune incalzite. Daca se poate si M pachet, piele si portbagaj electric, este deja ideala.

Link to comment
Share on other sites

am scris si pe topicul colegului cu E60 euro 3.nici eu nu as merge pe adaptive....bine, eu suflu si in iaurt acum..dupa modificarile la a mea....asa ca cel mai simplu si de efect sunt farurile LCI bixenon.

in poze se vede diferenta

 

arata si mai bine cele bixenon parca , nu prea se gasesc ,cred ca sunt mai rare ca majoritatea E60 au venit cu adaptive. In fine ,,, mai caut

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

arata si mai bine cele bixenon parca , nu prea se gasesc ,cred ca sunt mai rare ca majoritatea E60 au venit cu adaptive

cele fara adaptive clar arata mai bine....eu cand mi-am luat farurile nu stiam care e diferenta intre cele doua modele...si la E90 fiind aceasi diferenta, si cautam clar pe cele fara adaptive fiindca arata mult mai bine.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.