Jump to content

probleme la 150-160 km/h e46


Recommended Posts

salut am un 32d e46 136cv pina acum 2 zile nu am avut nici o problema cu ea..dar acum e grava rau situatia. trage lafel de bine ca la inceput numai ca pe la 150-160 km/h nu mai vrea.parca ar avea limitator cel mai des se intampla la 160. inainte se ducea la 240 km/h fara nici un fel de probleme cel putin de 3 ori pe saptamana o mai verificam. am schimbat debitmetru am curatat egr am schimbat toate filtrele si filtru vapori ulei CE AR MAI FI DE FACUT????. A MAI AVUT CINEVA PROBLEMA ASATA?? multumesc anticipat
Link to comment
Share on other sites

salut am un 32d e46 136cv pina acum 2 zile nu am avut nici o problema cu ea..dar acum e grava rau situatia. trage lafel de bine ca la inceput numai ca pe la 150-160 km/h nu mai vrea.parca ar avea limitator cel mai des se intampla la 160. inainte se ducea la 240 km/h fara nici un fel de probleme cel putin de 3 ori pe saptamana o mai verificam. am schimbat debitmetru am curatat egr am schimbat toate filtrele si filtru vapori ulei CE AR MAI FI DE FACUT????. A MAI AVUT CINEVA PROBLEMA ASATA?? multumesc anticipat

320 d nfl cu 136 cai si 240km/h? nu-i rau! sa le dai un mail la cei de la BMW sa modifice viteza maxima pt acea masina

Link to comment
Share on other sites

Salut si-ti multumim ca te-ai inregistrat.

 

Poate nu mai poate nici ea, saraca, de la atatea verificari pe saptamana.

 

 

 

ok dar dc nu mai poate ce e de schimbat dc nu a scazut putin cate putin viteza maxima???? si asa de odata cind mam dus la munk sa dus la 210 si la ora 12 cind mam intors nu mai trecea de 160?? nu cred ca a obosit asa de odata uitasem cu debitmetru nou parca e mai puturoasa...acum al am tot pe ala vechi

 

320 d nfl cu 136 cai si 240km/h? nu-i rau! sa le dai un mail la cei de la BMW sa modifice viteza maxima pt acea masina

 

 

am 2 identice nu numai asta cu problema se intindea pina la 240..si cealalta tot acolo se duce ...cel putin asa arata in bord.

Link to comment
Share on other sites

PĂŁi e normal, si-a dat obÂştescul sfârșit. Cât crezi cĂŁ ține s-o omori aÂşa?

 

ia la sodomizat i pe ailaltã pânã κi revine mortãciunea.

pai asa de odata nu trebuia sa zaca un pic asa sa stea la pat ..:)gluma gluma da cum inviu eu cadavru???

Link to comment
Share on other sites

Da, la tine e ciudat ca totul s-a intamplat asa de repede. De obicei, cand motorul simte ca va avea probleme, trimite un SMS sau macar un email ca sa ai timp sa te pregatesti.

 

PS: Tie ti-a vandut Similea tastatura?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

eu nu mai inteleg nimic, deci tu ai 2 masini la fel, una vie una moarta?

da am 2 e46 de 136cp una nu mai trece de 160 nu e moarta ca merge perfact pana la 160 acolo se limiteza

 

Si eu am avut problema asta si rezolvarea a fost schimbarea electrovalvei de la turbo. :thumbsup:

Am mai zis cel putin 10 ori. :download:

multumesc mult fratelo o iau si o schimb revin cu un raspuns .

Link to comment
Share on other sites

electrovalva turbo.

 

piesa 1

 

http://realoem.com/bmw/diagrams/h/f/74.png

 

 

 

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=11_2230&hg=11&fg=45

 

 

 

sau mai pot fi furtunurile de vacum crapate

electrovalva cu problema atr fi piesa nr 1 daca tot ajung acolo am sa ma uit si la furtune e cam greu sa le vad asa daca sunt crapate ca sunt acoperite cu un material ar trebui sa la scot si sa le probez cu o pompa ceva

Link to comment
Share on other sites

Ce sa le mai probezi dupa atatia ani? Clar cunt coapte de timp si caldura. Schimba-le! :thumbsup:

fratelo ai avut perfecta dreptate am comandat piese si imi ajunge pe vineri dar azi am inceput sa demontez piesa si sa schimb furtunele..cind l-am scos pe cel de la electrovalva care duce spre ((bidonu ala rotund) ca nu stiu cum se numeste avea o taietura pe lungul furtunului de aprox 1cm. parerea mea e ca de acolo era problema.acum electrovalva este deja cumparata am sa astept sa vina si am sa o montez.ca nu strica o piesa noua. pretul ei nu este de speriat 90 euro + 17e de furtune pt temperaturi inalte. o sa las un post dupa proba. ms mult ca ai mai spuso si a 11-a oara :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.