Jump to content

ajutor


nelut

Recommended Posts

salutare tuturor,am un e 46 benzina ,motor1900,dupa ce merg un timp cu el sa zicem 20 minute incepe sase auda un fluierat puternic,la inceput am crezut ca sant curelele,pe urma rolele intinzatoate ,leam schimbat noi,,dar a aparut iar fluieratul,pe urma in mers am dat curele jos sa vad daca mai face ,am crezut ca e compresorul sau alternatorul ,dar face tot asa ,nu mai stiu ce sa fa ,dar am observat ca atunci cand incepe sa fluiere si daca ai scot putin joja dela ulei nu mai face ,deci ce ar putea sa fie,astept o solutie de la voi acum merg cu joja scoasa
Link to comment
Share on other sites

salutare tuturor,am un e 46 benzina ,motor1900,dupa ce merg un timp cu el sa zicem 20 minute incepe sase auda un fluierat puternic,la inceput am crezut ca sant curelele,pe urma rolele intinzatoate ,leam schimbat noi,,dar a aparut iar fluieratul,pe urma in mers am dat curele jos sa vad daca mai face ,am crezut ca e compresorul sau alternatorul ,dar face tot asa ,nu mai stiu ce sa fa ,dar am observat ca atunci cand incepe sa fluiere si daca ai scot putin joja dela ulei nu mai face ,deci ce ar putea sa fie,astept o solutie de la voi acum merg cu joja scoasa

 

http://i.imgur.com/SmaRj2a.jpg

Edited by gugulete
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

pula mea, zici cĂŁ e fundația „Binefacerea“...ajutor

 

pune dracu un titlu coerent, cĂŁ nu suntem la cantina sĂŁracilor sĂŁ asistĂŁm toate cazanele Âşi toĂži analfabeĂžii

pai ia zi meseriasule cum ar fi trbut sa scriu

 

daca te crezi a de tare ajuta oameni nuti bate joc

Link to comment
Share on other sites

Nelut, tu esti pe bune sau faci misto?

paul,eu am postat o simpla problema ,pe care o am eu la masina ,nu am facut altceva,dar sant alti cre nu stiu de ce stau pe siteul vostru,santinscris la voi din 2007 dar pana asta seara nam vazut asa raspunsuri,in fine nu ma intereseaza personajele rspective

eu caut o rezolvale la ce am eu

de multe ori cand am avut probleme cu masina am gasit la voi pe forum

sant uni care chiar ajuta

Link to comment
Share on other sites

paul,eu am postat o simpla problema ,pe care o am eu la masina ,nu am facut altceva,dar sant alti cre nu stiu de ce stau pe siteul vostru,santinscris la voi din 2007 dar pana asta seara nam vazut asa raspunsuri,in fine nu ma intereseaza personajele rspective

eu caut o rezolvale la ce am eu

de multe ori cand am avut probleme cu masina am gasit la voi pe forum

sant uni care chiar ajuta

am gresit locul in care am postat ,nu am fost atent ,dar nu cred ca ra cazul pt uni sa vorbeasca asa,imi cer zcuze

Link to comment
Share on other sites

si totusi nu inteleg de unde vin fluieraturile...

cum am zis la inceput ,am crezut ca e pe la curele sau compresorul,da nu sant alea ,imi zicea un baiat sa nu fie ceva pe la admisia de aer,ceva cand se incinge sa nu mai lase loc satreaca aerul ,nu stiu nici eu ce sa mai cred

Link to comment
Share on other sites

eu cred ca din moment ce ridic joja si nu mai face,e posibil sa fie ceva legat de la admisia de aer sau returul gazelor ,am vazut ca are un furtun care iese din capacul motrului si se intoarce in admisie,intra in valva aia pe care am atasato mai sus,aia e capsata am vrut sa o curat dar nam putut
Link to comment
Share on other sites

eu spun ce am facut pe la masina si ce am observat ca face ,sant niste idei ,poate gresite ,incerc sa dau detalii si sa gasec o solutie la ce ar putea fi...

 

eu spun ce am facut pe la masina si ce am observat ca face ,sant niste idei ,poate gresite ,incerc sa dau detalii si sa gasec o solutie la ce ar putea fi...

in momentul cand merg si face acel fluierat puternic si ma opresc si o las larelanti si scotputin joja nu mai fce dispare acel sunet

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.