Jump to content

Adobe photoshop - Virtual tuning


alex_maniacu_91

Recommended Posts

n-are treaba suspensia cu jantele, pe a ta merg 19" lejer... asa ca...

 

Cum sĂŁ nu aibĂŁ treabĂŁ?

 

PĂŁi pune tu pe un E46 sau un E39 niÂşte jante pe 18 cu o suspensie normalĂŁ un pic uzatĂŁ Âşi sĂŁ vezi ce vor freca jantele ĂŽn apĂŁrĂŁtoarele de noroi.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 937
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

vreau si eu sa vad niste jante negre de 18 cu buza nichetalata , cum dau pe masina mea ... poze sunt in semnatura ! thx :)

 

 

eu nu sunt adeptul jantelor negre chiar daca masina e neagra. pun niste poze cu e60 negre si jante care imi plac. poate ne zice cristi.md si ce modele sunt, daca tot e in febra jantelor si daca cumva le stie. eu urma sa le caut, dar nu am avut timp ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ciupanezu: atata vreme cat ET-u si latimea jantelor respecta ce este specificat de producator, pe e46 si pe e39 nu sunt probleme...cu 18"

 

Daca sunt probleme pe 18" din cauza amortizoarelor.. sunt probleme si pe 15" deoarece urmarind specificatiile producatorului, si roata pe 18" si roata pe 15" au acelas diametru.. diferenta fiind undeva in jur de 1%

 

Daca la masina e specificat 9jx18" si va pune 9,5Jx18.. si exagereaza cu cauciucul va freca.. dar.. aceste dimensiuni nu respecta recomandarile producatorului...

Link to comment
Share on other sites

Pe E60 din prima poza e modelu de jante de pe CSL

pe cel gri nu e KESKIN KT4 NEW RACER dar seamana.. oricum in genul acela cu buza sunt multe modele... OROBICA ORO20, ORO24... Cele in 6 spite, le-am vazut pe ceva site la ceva vazator, da nu stiu modelul... si tine cont ca sigur sunt de la 19" in sus

 

 

Oricum daca te uiti in prima poza, e destul de jenant.. ca sunt 2 e60 cu aceleasi jante... doar ca unu si le-a lacuit cu negru..

 

 

Da gata mi-a trecut febra, ca mi-am luat jante:D

Link to comment
Share on other sites

Ciupanezu: atata vreme cat ET-u si latimea jantelor respecta ce este specificat de producator, pe e46 si pe e39 nu sunt probleme...cu 18"

 

Nu neapĂŁrat.

 

Trebuie sã te gândeºti ºi la faptul cã jantele pe 18 sunt mai grele, deci ºi uzura asupra amortizoarelor este mai mare.

Jantele pe 18 evidenĂžiazĂŁ mai mult anumite probleme de articulaĂžie, suspensie Âşi transmisie.

Link to comment
Share on other sites

alex: mersi.. eram mai curios cum arata masina cu jantele din al 2-lea post.... deci erau jantele Orobica ORO20 + M5 e39.. si in al 2-lea post.. am sters cele OROBICA ORO20 si am pus TF Hollywood Hyper silver.. de astea din urma eram curios cum iese..

 

Ciupanezu: nu am cumparat jante de M5... am luat TF hollywood hyper silver. 8J fata 9J spate. Intr-adevar M5 e39 replica ce se gaseste de cumparat se gaseste doar 8J.. adica fara buza... Oricum jantele M5 e39.. nu e un model "cu buza" in adevartul sens al cuvantului.. jantele CU BUZA, au la 8J o buza de minim 3 cm.. daca nu mai mare in functie de model..

Edited by Cristi.MD
Link to comment
Share on other sites

Salutare,

 

In masura timpului disponibil, pls un pic de ajutor cu jantele astea pe masina. Ma bate un gand sa le schimb, insa vreau sa vad daca intr-adevar ar arata mai bine decat cele pe care le am deja.

 

jantele:

 

 

 

masina:

 

post-10772-1232730835_thumb.jpg post-10772-1232730895_thumb.jpg

 

 

Multam mult!

 

@alex_maniacu_91 - cand mai ai putin timp si chef, ajuta-ma si pe mine sa imi fac o idee pls.

 

Multam

Link to comment
Share on other sites

@alex_maniacu_91 - cand mai ai putin timp si chef, ajuta-ma si pe mine sa imi fac o idee pls.

 

Multam

imi cer scuze ca te-am sarit.nu a fost cu intentie.

 

P.S: am pus OROBICA ORO20.arata mai frumos cu buza aia :)

 

Super multam Alex! Arata bine de tot <_<

Din pacate ORO20 nu am gasit pe 17" si de aceea m-am reorientat spre ORO24 - incerci si cu astea pls?

 

Thx

Link to comment
Share on other sites

Matza asta cum ar arata cu praguri in culoarea masinii si cu folie pe geamurile din spate?

<_<

stai ca am o mica problema si nu ma lasa sa uploadez poza.

 

L.E:gata am rezolvat-o.se pare ca am atins limita destinata upload-ului :)

Edited by alex_maniacu_91
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.