Jump to content

Emisii CO2 e46 320i


88CRS

Recommended Posts

Salut,

 

AveĂâşi idee ce emisii CO2 are un e46 320i din 1999? As dori sa pun masina in vânzare si nu Ăâ˘tiu cat ar fi taxa pentru ca la euro 3 se ia in calcul si CO2. Masina a fost adusĂŁ in tara in 2006 si atunci nu era taxa auto am ĂŽnĂâşeles.

Link to comment
Share on other sites

212 dar nu sunt 100% sigur. Oricum undeva in jurul valorii asteia. Nu stiu daca ii va mai plati cineva taxa pt ca e f mare. poate gasesti pe cineva de mare incredere(familie, prieten fff apropiat) caruia sa i-o dai sa meargaa cu actele tale. Ai grija sa nu o dai pe 1500eur in ideea ca vanzatorul trebuie sa plateasca taxa pt ca sunt mari sanse sa nu plateasca nimic si sa mearga cu actele si numerele tale asa, si zice asta doar sa i-o dai pe pret de nimic. Edited by CosminE46
Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

AveĂâşi idee ce emisii CO2 are un e46 320i din 1999? As dori sa pun masina in vânzare si nu Ăâ˘tiu cat ar fi taxa pentru ca la euro 3 se ia in calcul si CO2. Masina a fost adusĂŁ in tara in 2006 si atunci nu era taxa auto am ĂŽnĂâşeles.

 

215 g/km daca retin corect pentru M52TUB20.

Link to comment
Share on other sites

212 dar nu sunt 100% sigur. Oricum undeva in jurul valorii asteia. Nu stiu daca ii va mai plati cineva taxa pt ca e f mare. poate gasesti pe cineva de mare incredere(familie, prieten fff apropiat) caruia sa i-o dai sa meargaa cu actele tale. Ai grija sa nu o dai pe 1500eur in ideea ca vanzatorul trebuie sa plateasca taxa pt ca sunt mari sanse sa nu plateasca nimic si sa mearga cu actele si numerele tale asa, si zice asta doar sa i-o dai pe pret de nimic.

 

Eu stiu ca daca treci in talon (pe spate) la rubrica "instrainat catre" ( sau ceva de genul) numele viitorului proprietar si data, dupa 1luna, daca-l opreste politia si nu a inmatriculat-o ii ia talonul. Asta e tocmai ca sa previna ceea ce ai spus tu ( sa nu mearga cu actele tale). Nu e asa?

Link to comment
Share on other sites

Stii bine, dar majoritatea care au scris pe talon instrainat catre nu arata talonul la control, spunand ca l-au uitat acasa si in felul asta risca o amenda doar pt acte, sau poate nici pe aia daca se roaga de politist, ii vorbesc frumos si au toate celelalte acte in regula. Asta pe langa faptul ca unii politisti ignora rubrica aia ori din neatentie ori nu ii acorda prea mare atentie ca e completata. Edited by CosminE46
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Salut,

 

Desi este putin cam intarziat raspunsul si cel mai probabil nu te mai intereseaza, iti voi spune exact cat trebuie sa aiba acest model. Detin un E46 320i din 1999, motor 1990cc (M52B) si pot sa iti spun ca trebuie sa aiba 213g CO2. Confirm de asemenea ca acest motor este Euro 3.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.