Jump to content

Legea Junglei


X X L

Recommended Posts

Simileo fara suparare, Blue6 te-a facut pe topicul asta , si inca cum maaai. Mult mai realist , mai la obiect , mai direct, mai ancorat in realitate fara filosofii triste de viata ...pt asta , respect blu' :drinks:

 

culmea e , ca ar belii si o gaina :logik:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Si, pentru retarzi: Similea inca nu si-a exprimat vreo parere despre subiectul topicului.

Asadar nu aveti impotriva a ce fi.

 

Doar ma rezum la a comenta asa zis rationamente si personalitati.

 

 

Paiutz, bine zis. Venit de latine, il intaresti si completezi perfect pe blue

Link to comment
Share on other sites

mcliviu: exact asta am zis si eu, dar multimea sustine ca parintii-s fara inima.

 

Am mai scris cu pagini in urma.

Si am mai scris si ca situatia e cauzata de ipocrizie, frica pierderii de electorat si neasumatea raspunderii. Hai sa nu facem noi, sa consultam populatia. Mai futem niste milioane, isi mai fac unii niste case, de-astea...

In general, toate faptele pe care le facem in viata sunt egoiste. Orice aproape. Si cand facem bine, o facem pentru sentimentul pe care il avem ca am facut o fapta buna. Chiar si atunci cand facem copii, o facem din egoism.

Scuze de off topic.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

orice-ar fi, omul / cetateanul e tot timpul greu de multumit. Daca se face referendum, ca de ce se face, ca nu-si asuma aia responsabilitate, ca se cheltuie banu public, etc. Daca nu se face, pai ce PLM? Pe mine de ce nu m-a intrebat nimeni? Io nu am dreptul sa-mi dau opinia/votul? etc

tot timpul vor fi oameni pro si contra, indiferent de subiect.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.