Jump to content

Soferi, ni se pregateste ceva...


gugulete

  

141 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

O fi, dar eu eram subtil, mesieur Gugu.

 

 

 

O poza, se poate?

M-ai facut... Daca Rares e mediocru, eu cum sunt...sad.gif

 

Uite-l:

 

 

http://i.imgur.com/m7VYC4b.jpg

 

Acest proiect de lege va fi incununarea mandatului sau de ministru al administratiei. Va simti si el ca a facut ceva pentru noi.rolleyes.gif

Edited by gugulete
Link to comment
Share on other sites

http://www.ziare.com/radu-stroe/ministru-de-interne/stroe-se-justifica-faptul-c-au-existat-mandate-o-opinie-personala-politia-a-actionat-corect-1244716

 

Stroe dixit:

Eu vazand la televizor, exista intr-adevar o problema cu un parinte care a fost bruscat de un politist, dar e o problema marginala, trebuie vazut cine e dat primul.

Link to comment
Share on other sites

Sly, de bine de rau, acum sunt drumuri. Imi amintesc ce insemna prin anii 90 si un pic un drum Constanta Bucuresti. Ziua era o aventura. Noaptea film de groaza. Imbunatatirile le-a inceput amicul lui max, cel cu aici sunt banii dumneavoastra :).

 

 

 

 

 

drumuri sunt la voi de bine de rau.hai si pe aici daca vrei sa vezi care i situatia

 

in afara de cateva petece de autostrada care nu prea leaga nimic.

 

te invit sa faci un drum deva-oradea,spre exemplu.

Link to comment
Share on other sites

 

In orice tara valoarea amenzilor are legatura cu venitul mediu.

 

Cu alte cuvinte, poate castigi destul de bine, dar daca primesti o amenda de Elvetia nu cred ca poti s-o duci.

Tocmai d-aia trebuie sa existe niste limite.

 

Vorbim de Elvetia unde ti se confisca masina?

Hai sa nu mai vorbim in necunostinta de cauza.

 

Mersi.

  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

Vorbim de Elvetia unde ti se confisca masina?

Hai sa nu mai vorbim in necunostinta de cauza.

 

Mersi.

Nici acolo nu ti se confisca masina pentru orice.

Insa chiar daca ti se confisca, amenzile sunt enorme. Exista amenzi de zeci de mii de euro.

E mai bine sa traiesti intr-o societate in care drepturile cetatenilor sunt respectate, iar mijloacele politienesti de constrangere nu sunt foarte dure.

S-o face educatie cu bata, dar nici chiar asa.

 

Daca vor sa faca ceva ca lumea, sa elimine coruptia de la ITP, sa elimine cazanele de pe strazi, sa umble pe strada sa le ia taloanele si placutele celor care umbla cu pneuri de iarna vara sau cu pneuri din care ies sarmele, sa stea in curbele periculoase cunoscute pentru ca mor oamenii saptamanal.

Asta sa faca daca-i intereseaza de viata cetatenilor. Dar nu, pe ei ii intereseaza sa ne rupa tot mai rau la buzunar. Sa platim taxe mai mari ca in Germania. Sa platim benzina la fel de scumpa ca in vest. Si asta pentru ca sunt multi carora le place sa inghita si vor inghiti in continuare. Capul plecat, sabia nu taie. Si cu miorita pe scari.

Edited by Service Premium
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Acuma serios: de fiecare data cand urma sa se modifice au aparut tot felul de petarde de astea in presa.

Tin minte cate rauri de cerneala virtuala au curs pe tema confiscarii masinii, pentru depasirea limitei legale de viteza cu nu stiu cat la ora.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

bai , pe bune ..pedepsele hai , 1-2 ani..dar ce-i cu amenzile alea ?! pe bune..16.000 ?! pai ce dracu facem mah daca masina cu care mergem este pe credit de 30 de ani ?! de unde platim amenda ?! :mellow: se mai face un credit pe 30 de ani ?! Iisuseee

Asa se controleaza populatia proasta. Amenzi mari. Drepturi putine. Noi inca traim intr-un stat comunist si politienesc.

Edited by Service Premium
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.