Jump to content

Soferi, ni se pregateste ceva...


gugulete

  

141 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Futui in gura de milogi ! Pai ce salarii avem noi vere ca sa platim asa ceva? Pai daca iei o amenda de 16.000,mai bine lasi masina in fata politiei si`i dai foc,ce plm. Mortii lor de milogi,drumuri nu gasesti,iti rupi bucsaraia la masina pe coclaurile astea de DN`uri iar ei stau ca muile la colt de strada sa te pandeasca si sa te reguleze fara alifie. Jeguri umane vere
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Niste schimbari fara cap. Dupa cum bine ne-am obisnuit. Daca natia romana n-a facut scandal in trecut, n-o va face nici de-acum.

Toate astea au ca singur scop adunarea banilor la buget. Iar noi ascultam ce trebuie sa stim.

 

Sa treci la semafor fara sa observi cand s-a facut rosu ori ai fortat culoarea galbena ca te grabesti, ni se intampla tuturor. La mine in oras au schimbat semafoarele si pe langa ca au scos cronometrul, nu mai clipeste galbenul decat o data si scurt. Daca nu esti pe faza, ai luat in plin rosul. Daca franezi brusc, te mai si pupa vreunul din spate. E absurd.

 

Pentru cei ce nu poarta centura de siguranta... NU! Pana la urma e viata ta. Daca tii la ea, o porti, daca nu... nu scoti credit ca sa-ti platesti o f***** de amenda.

 

Pentru neacordarea prioritatii la pietoni - categoric NU! E imposibil in romania sa acorzi prioritate tuturor caprelor ce trec pe trecere ca la ei in curte.

 

Pentru depasirea limitelor de viteza... O ABERATIE!

De-acum sa fii atent la garcea, la carute, la babe prin localitati, la pietoni pe treceri, la gropi, la dobitocii din trafic, la semnalizarile masinii (daca reusesti si asta). Asa ca ne luam liber o zi ca sa putem face aia 100 de km si sa mai ajungem acasa in aceeasi zi.

 

Cu trecerea de cale ferata, sunt de acord.

Cu alcoolul... iarasi de acord.

 

Dar nu-i poti baga in aceeasi oala pe toti. Si cine se va conforma? Tot cei napastuiti de soarta. Ca smecherii vor da un telefon.

 

Si pentru noi cu 20000 de km pe an e relativ usor de zis, dar sunt care fac 50000-100000 si bat tara-n lung si-n lat. Pe astia ii omori.

Edited by C_o_s_m_i_n
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

dar sunt care fac 50000-100000 si bat tara-n lung si-n lat. Pe astia ii omori.

 

 

pai or sa faca mai putini, avand permisul suspendat 2 ani , probabil ca s-ar mai aerisii strazile (ca sa vedem partea buna :) )

 

unu care o sa aibe permis suspendat 2 ani garantat nu mai plateste impozitu la masina , rca,vignete , expira itp ..lol :)) cred ca ar fi ceva sa intre legile astea

Link to comment
Share on other sites

XXL l-a facut, de ce intrebi ? rolleyes.gif

minti !

 

nu l-am facut eu, dar tocmai l-am editat cu optiunea "nu stiu/nu ma intereseaza"

 

cum spunea si @Similea, este doar o stire de presa(care prinde la public), mai este destul de mult pana vor reusi puna in dezbatere publica propunerile, daramite sa mai si modifice ceva...

 

iar daca ati citi mai atent, ati vedea ca unele chestiuni se bat cap in cap (din vina celor care au redactat articolele, evident)

 

plus ca discutii s-au mai purtat si aici...

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/124981-codul-rutier-modificat-din-nou/

Link to comment
Share on other sites

parca sly a zis si a zis bine... astia anunta exagerat , ca sa digeram mai usor, chiar sa ne bucuram ca nu a fost atat de rau... dar cresteri o sa vedem cat de curand...nu iese fum fara foc...

 

 

si asa se asteapta ani pentru un proces de rahat... sa vezi dupa mariri...

Edited by umbrella
Link to comment
Share on other sites

exista dar cine apeleaza la un total necunoscut sa-ti conduca masina...eu nu as apela , mai bine iau taxi si asta e .

 

am apelat, sunt ok, merg regulamentar, nu iti omoara masina...

 

vin doua persoane, unul iti conduce masina si unul intr-o alta masina, in spate sa il preia la destinatie...

Link to comment
Share on other sites

nu vad nimic oficial...

 

Pai scrie destul de clar ca e 10 zile in dezbatere publica, iar apoi guvernul va promulga ordonanta de urgenta. Ca trebuia trimisa in parlament si analizata ca lege, aduse unele modificari, asta e alta poveste, caci USL-ul asta guverneaza numai prin ordonante de urgenta, ce pula lor, la ce sa-si mai treaca legile prin parlament, ca doar parlamentul e tot al lor.

Dar pana acum vad ca nu s-a inflamat lumea, caci e cocupata cu Rosia Montana si cainii maidanezi.rolleyes.gif

Care ati zis ca e o stire de presa, mai vorbim peste doua saptamani...sorcerer.png

Link to comment
Share on other sites

spectaculos o sa fie,mai ales la pietoni si rosu,unde organu poate sa te arda,eu am si un proces cu rutiera pe tema asta,m-a oprit prin aprilie un organ sa imi explice cum a vazut el semaforul de la 40 metri departare rosu,l-am intrebat cum a vazut si a dat-o in tangouri ba ca eram ultimul din intersectie ba ca a caorelat el semafoarele ca in final sa ma invite la masina sa imi explice ca se uita lumea la noi.I-am zis sa se duca singur la masina a revenit dupa 40 min,atat a durat sa scrie pv-ul a ranjit ca boul si a zis ca nu am decat sa il dau in judecata.
Link to comment
Share on other sites

asta-i tare... asa ca aveti grija... :rolleyes:

 

 

 

(5) Constituie contravenĂžie Âşi se sancĂžioneazĂŁ cu amenda prevĂŁzutĂŁ ĂŽn clasa a VI-a de sancĂžiuni Âşi cu

aplicarea sancĂžiunii contravenĂžionale complementare a suspendĂŁrii exercitĂŁrii dreptului de a conduce pentru o

perioadĂŁ de 3 ani, conducerea unui autovehicul pe una din cĂŁile autostrĂŁzii, ĂŽn sens opus celui ĂŽn care se

desfĂŁÂşoarĂŁ ĂŽn mod normal circulaĂžia.

Link to comment
Share on other sites

 

Care ati zis ca e o stire de presa, mai vorbim peste doua saptamani...sorcerer.png

 

io am zis si uite cum facem, cu martori.

 

vorbim peste 4, nu 2 saptamani, sa nu zici ca-s baeat rau.

 

daca nu e adoptat NIMIC in forma asta, dai 5 mils la baeatu (m-am gandit sa fie fara suferinta).

daca e, dau si io 5 la domnia ta.

 

 

PARIU? :sorcerer:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PS- tot de pe forum mai avea cineva sa-mi dea vreo 10 meleoane, tot asa. iar, sa nu zici ca-s nu-s baeat bun

si, prin NIMIC ma refer la tot ce pare aberant, mai sus

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

io am zis si uite cum facem, cu martori.

 

vorbim peste 4, nu 2 saptamani, sa nu zici ca-s baeat rau.

 

daca nu e adoptat NIMIC in forma asta, dai 5 mils la baeatu (m-am gandit sa fie fara suferinta).

daca e, dau si io 5 la domnia ta.

 

 

PARIU? :sorcerer:

 

PS- tot de pe forum mai avea cineva sa-mi dea vreo 10 meleoane, tot asa. iar, sa nu zici ca-s nu-s baeat bun

si, prin NIMIC ma refer la tot ce pare aberant, mai sus

 

 

Accepti si plata in produse ? LMAO.gif Peste o luna vin pana la Buc si iti dau cei 5 mils, dar numai daca ne intalnim personal sa ma achit de pariu. Nu trimit prin banca su mandat postal, vreau sa bem un pahar de tuica impreuna, sau daca nu, macar o cafea.rolleyes.gif

Deci ACCEPT, dar numai daca esti de acord cu conditiile de mai sus.

 

 

 

Ah, am uitat... Sa nu trimiti pe altcineva, ca o sa-i pun o intrebare la care numai tu stii sa raspunzi.flowers.png

Edited by gugulete
Link to comment
Share on other sites

eu zic sa facem un miting aici pe forum...

 

deschidem un topic nou, "MITING" si ne strangem cat putem de multi, si scandam... :laugh:

 

Accepti si plata in produse ? LMAO.gif Peste o luna vin pana la Buc si ma achit, dar numai daca ne intalnim personal sa ma achit de pariu. Nu trimit prin banca su mandat postal, vreau sa bem un pahar de tuica impreuna, sau daca nu, macar o cafea.rolleyes.gif

Deci ACCEPT, dar numai daca esti de acord cu conditiile de mai sus.

 

 

la bucuresti te intalnesti cu mine... similea-i din galati :sorcerer:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.