Jump to content

Accident cu BMW la protestul biciclistilor


gugulete

Recommended Posts

Nu e nevoie.

E nevoie sa vina vreo 3 in fata usii tale si sa-ti spuna ca daca nu-ti schimb declaratia te taie pe neve.(pe tine, nevasta, copil...cum gaseste el de cuviinta).

 

Intr-adevar masina aia de mai putin de 1000 euro tradeaza un grup infractional.

Ala probabil era mana dreapta a lui Nutu, ceva de genu'.

Iar cei 3 sunt locotenentii.

Edited by Service Premium
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Da da, saream la gtaul lui, ii dadeam o directa, ala cadea si se lovea cu capul de bordura si kaput, mort pe loc. Si ce smecheri eram noi cu 25 ani de puscarie ptr o julitura si un cadru de bicicleta stramb ! Eu am impresia ca unii dintre voi nu ganditi mai departe de saritul ala la gat !

 

Hai mai lasa-ne,cand o sa ai copil sau nevasta si vezi ca un cioroi intra intentionat in ei,tu vrei sa zici ca il lasai in pace.

Link to comment
Share on other sites

Ti s-a intamplat tie sau ti-a povestit un prieten, sunt convins ! Lol.

 

Clar. De aia am si plecat din tara :)))

 

Intr-adevar masina aia de mai putin de 1000 euro tradeaza un grup infractional.

Ala probabil era mana dreapta a lui Nutu, ceva de genu'.

Iar cei 3 sunt locotenentii.

 

Esti pe langa.

Au fost x indivizi care au venit in sprijinul lui. Toti erau nitel colorati.

Pentru intimidare nu tre' sa faci parte din clanul x.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Si daca a dat intentionat, pentru ce pula mea mai exista legi pe lumea asta ?

 

Pai daca exista legi, de ce nu e arestat distinsul sofer? Asa ar fi trebuit, din punct de vedere legal (cred, sa ne zica Similea) Daca s-ar fi intamplat evenimentul asta in Germania (ca tot e la moda), si soferul si biciclistii erau arestati acum.

Aici la mine, acum cativa ani, a dat unul peste niste oameni care asistau la un miting aerian, era fiul unui baron local. L-au arestat si parca i-au si prelungit mandatul initial.

Link to comment
Share on other sites

kip, cum reactionai daca ala dadea intentionat peste carutu' lu' al mic? fara macar ca al mic sa se sperie, doar sa-i atinga carutu', si sa-i rupa o roata. :) al mic doarme, nu simte nimic, dr tu impingi carutu, mergi incet, ala se enerveaza ca asteapta si da intentionat peste carut, asa, sa te atentioneze. cum reactionezi? :)

 

 

 

 

 

 

intrebarea e retorica. iti stiu temperamentul coleric. :sorcerer:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Esti pe langa.

Au fost x indivizi care au venit in sprijinul lui. Toti erau nitel colorati.

Pentru intimidare nu tre' sa faci parte din clanul x.

 

Da, a venit varu', cumnatu' si vecinu' de la etajul 3.

Gandesti un pic cam prea departe. Tigan nu inseamna interlop.

Intimidarea cu copiii si familia taiata e un pic peste nivelul lor.

In primul rand, ca sa le afle adresele ar trebui sa aiba ceva legaturi prin politie. Astia sunt niste amarati. E foarte greu pentru niste amarati sa prinda astfel de informatii.

 

Uite ce inseamna o stire de genul asta:

 

http://www.gandul.info/stiri/altercatie-intre-un-sofer-si-cateva-zeci-de-biciclisti-dupa-ce-acesta-a-intrat-cu-masina-intre-ei-galerie-foto-11371918

 

Stimati postaci iubitori de conserve pe patru roti , puteti plati voi o mie de taxe ca pe mine nu ma ajuta cu nimic. Plata acestor taxe nu va da voua dreptul sa-mi imputiti aerul cu "gainatzul" masinilor voastre, sa ma bruiati fonic cu partaitoarele voastre , sa suport smechereala voastra si lenea voastra de imbuibati. Platesti acea taxa pentru sosele , ca sa fie reparate dupa ce iti plimbi pretiosul c.o.u.r in pretioasa ta conserva. Ipocritule.

 

bineinteles ca era un cocalar in trening, cu un BMW

 

Animalul ala care a fortzat trecerea, dupoa catevaelemente care il caracterizeaza, merita sa fie linsat.

 

1. masina cu nr de bulgaria ... 90% din toti cocalarii acestei tari au nr de bulgaria si bmw-uri. Nu ar indrazni sa plateasca corect o taxa acestui stat in care isi duc veacul si ii suporta ... pun pariu ca nici impozitul nu si-l platesc. Dar au BMW ... (nu ca taxa ar fi corecta ... asta e alta poveste, vorbim aici de atitudine, de smenari, de smecheri ... )

2. Faptu lca a fortat trecerea ... denota lipsa de rabdare, lipsa de responsabilitate, nesimtire si lipsa de discernamant. Inca o dovada ca e cocalar.

3. Faptul ca statea in masina, vb la telefon si si-a chemat "masculii", "haita" ... inca o dovada de cocalar nenorocit ....

 

Imi plac comentariile. Nu stiu cum se face dar cei mai nesimtiti soferi in marea majoritate ii gasesti in BMW, Audi, WW, Mercedes. Astia sunt cei care savarsesc cele mai multe accidente teribile, omoruri. Pacat de masinile astea frumoase ca sunt conduse in general de oameni fara inteligentza, fara respect. Mutrele lor de tampi spun totul. Mi-ar placea sa vad ca lumea ia atitudine impotriva acestor retardati, deoarece politia si justitia mare branza nu fac. Sunt deacord cu geamuri sparte, masini indoite. Nesimtitii astia trebuie pusi la respect. Ei folosesc masina lor bengoasa ca pe o arma.

 

Fix exact ce mai trebuia pentru a arunca mai mult noroi pe marca asta si pe posesorii ei.

Edited by Service Premium
  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

kip, cum reactionai daca ala dadea intentionat peste carutu' lu' al mic? fara macar ca al mic sa se sperie, doar sa-i atinga carutu', si sa-i rupa o roata. :) al mic doarme, nu simte nimic, dr tu impingi carutu, mergi incet, ala se enerveaza ca asteapta si da intentionat peste carut, asa, sa te atentioneze. cum reactionezi? :)

 

 

 

 

 

 

intrebarea e retorica. iti stiu temperamentul coleric. :sorcerer:

 

Isi cerea scuze si il intreba daca si-a lovit masina .

Link to comment
Share on other sites

Clar. De aia am si plecat din tara :)))

 

 

Te admir pentru asta, eu inca nu am curajul.

Dar tie ti-a fost mai usor, ca ai studii superioare. Eu n-am apucat sa termin primul an de faculta, ca m-am apucat de altele (prune bluerolleyes.gif) si apoi nu mi-a mai ars.

Sa merg acolo si sa ma angajez ca lopatar pe un salar de mizerie, nu prea-mi convine.

Link to comment
Share on other sites

Te admir pentru asta, eu inca nu am curajul.

Dar tie ti-a fost mai usor, ca ai studii superioare. Eu n-am apucat sa termin primul an de faculta, ca m-am apucat de altele (prune bluerolleyes.gif) si apoi nu mi-a mai ars.

Sa merg acolo si sa ma angajez ca lopatar pe un salar de mizerie, nu prea-mi convine.

nu vreau sa fiu rau, dar iti folosesc cuvintele pentru o intrebare. Daca nu ai facultate, ca ce muncesti acum, mai sus bineninteles de lopatar?

Link to comment
Share on other sites

nu vreau sa fiu rau, dar iti folosesc cuvintele pentru o intrebare. Daca nu ai facultate, ca ce muncesti acum, mai sus bineninteles de lopatar?

 

Vand prune...sorcerer.png

 

Acum sunt administrator de SRL.

 

Unde scrie ca daca n-am terminat facultatea tre' sa fiu lopatar? LMAO.gifSunt atatia care au renuntat chiar si in ultimul an.

Edited by gugulete
Link to comment
Share on other sites

Cam multi extremisti ! In niciun caz aia nu a fost o situatie in care a fost pusa in pericol viata cuiva si a familiei sale !

 

Daca ala a fost retardat si mi-a faramat bicicleta, hai sa-i fac si eu praf masina ! Pai sunt la fel de retardat ca el. Cel putin.

 

Din pacate la noi inca functioneaza cu succes sintagma "cui pe cui se scoate" sau semantica "ochi pentru ochi si dinte pentru dinte".

Link to comment
Share on other sites

asa va fi mereu la noi

daca cu voia sau fara voia se intampla un accident nu prea mai tinem cont de legi sau cultura ci incercam sa ne facem noi legea cu mana noastra

adika daca in cazu de fata cu voia sau fara voia m-a lovit un sofer hai sa ai sparg si eu masina si pe el daca se poate ....pana vine politia

Edited by motorsport
Link to comment
Share on other sites

deci gigi becali a facut bine ca i a sechestrat p aia de i au ciordit masina....ce de cacat militienii ca i au facut dosar...

 

luati legea in mainile.voastre.ca oricum bratul ei lung ne cam pipaie pe slit.

 

au schimbat traseul

 

http://m.mediafax.ro/social/a-patra-duminica-de-proteste-fata-de-proiectul-rosia-montana-aproximativ-7-000-de-protestatari-au-ajuns-la-piata-iancului-11375089

Edited by max83
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.