Jump to content

Accident cu BMW la protestul biciclistilor


gugulete

Recommended Posts

In viata mea nu am primit si nici nu am dat nici macar o palma. dar vad ca stiti unii dintre voi mai bine cum as fi reactionat eu. Partea cu prefacutul e o afirmatie total deplasata. Am spus doar ca nu e ok sa iei dreptatea in propriile maini. Daca asta inseamna ca sunt superficial, asa sa fie !
Link to comment
Share on other sites

In viata mea nu am primit si nici nu am dat nici macar o palma. dar vad ca stiti unii dintre voi mai bine cum as fi reactionat eu. Partea cu prefacutul e o afirmatie total deplasata. Am spus doar ca nu e ok sa iei dreptatea in propriile maini. Daca asta inseamna ca sunt superficial, asa sa fie !

Tu n-ai inteles chiar nimic. O tii una si buna ca nu e OK sa iei dreptatea in maini.

 

Eu am zis ca:

Doar cineva superficial ar putea sa incerce sa judece comportamentul unei multimi de oameni cu aceeasi masura cu care judeci o cearta intre 2 persoane.

Link to comment
Share on other sites

Nici macar sa-l blocheze nu era ok. Asta in cazul in care el vroia sa paraseasca locul accidentului ! Sunau la 112, dadeau detaliile accidentului si ale masinii si cam atat. Niste maimute ! Nu ne mai facem bine niciodata, va zic eu !

 

Acum am citit tot din link. Biciclistii care i-au distrus masina ar trebui sa fie cercetati penal ptr distrugere iar el ptr fuga de la locul accidentului.

 

 

 

Lol. Si e doar primul post din topic

Link to comment
Share on other sites

Dati-mi cu "ho" cat doriti. Eu nu mai vreau sa aud de bicicleta. De cand a dat un bou peste mine.

 

Si nu-mi e frica atat de tare ca ma omoara, ca aia ar fi cea mai simpla chestie. Mi-e frica sa nu raman in vreun scaun cu rotile toata viata.

 

Referitor la violenta, as zice ca nu e buna de nimic. Teoretic. Practic nu stiu cum as reactiona daca mi-ar ologi vreunu copilul, nevasta, prietena, mama, tatal.

 

In fine, sa n-aibe nimeni parte.

Link to comment
Share on other sites

Si nu e ok, nu ? Trebuia impuscat direct in cap, nu ? Si sa nu pateasca nimeni nimic, ca doar asta-i gloata !

Probabil ar fi fost un exemplu bun :). Alta data altul s-ar gandi de 2 ori inainte de a-si face loc calcand la propriu multimea cu masina.

Link to comment
Share on other sites

Probabil ar fi fost un exemplu bun :). Alta data altul s-ar gandi de 2 ori inainte de a-si face loc calcand la propriu multimea cu masina.

 

Cand a intrat beizadeaua aia de la mine cu masina in multime, l-au alergat astia cu motocicletele, s-a baricadat in sediul politiei, ca altfel il linsa lumea.

Bravo Paul, dintre toti ai argumentat cel mai bine.

Edited by gugulete
Link to comment
Share on other sites

Probabil ar fi fost un exemplu bun :)

 

 

cate exemple ar trebui date in tara asta... ĂhĂĂĂ

 

 

cu toate ca ma aprind repede cand vad nedreptati, sunt impotriva violentei

 

cred ca pasnic se pot rezolva mult mai multe

 

eu il scoteam din masina si ii dadeam degetele peste cap :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Marsul biciclistilor a fost organizat, s-a oprit circulatia pe mai multe bulevarde, in permanenta au fost masini de politie atat in fata cat si in spatele coloanei, trafic deviat pe rute ocolitoare, tot tacamul.

Soferul a intrat intentionat in biciclisti, de pe o straduta laturalnica, a mers circa 200 de metrii printre biciclisti, din cate stiu doar doi mai grav, unul din ei cu picior rupt si altul internat la spital.

Din pacate majoritatea biciclistilor sunt frustrati, cu o boala excesiva asupra masinilor, din ce cauza, habar nu am. Nici ei nu cred ca stiu, e ca o moda proasta adoptata de aproape toti, pe sistemul de turma.

Soferul este cercetat in libertate si politia va face cercetari in vederea stabilirii vinovatilor pentru pagubele masinii.

Link to comment
Share on other sites

A ramas cu masina sifonata, dar cu fata intacta, sigur s-a baricadat in masina de aia are geamurile sparte, oricum merita calcat pe cap, eu cel putin asa as fi facut, scos cu forta si batut pana sare sange. Cu astfel de oameni nu trebuie sa stai la discutii oricum nu scoti absolut nimic de la ei.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

iti multumesc pentru aviz.

 

l-am primit. l-am studiat si:

 

- constat paralela facuta ca fiind una imbecila, intrucat cele doua situatii, chiar si (de fapt in special) din punct de vedere juridic sunt fundamental diferite

- remarc dorinta autorului acestui comentariu de-a fi altceva decat este, nemultumit fiind de ce este

- ii raspund cu drag pe aceasta cale, fara sa-mi permit sa fiu prea extravagant in afirmatii: cand nu ai nimic de spus, macar scrie ceva prostesc si amuzant, nu mai incerca sa emiti judecati de valoare. asa cum fac si eu, nu o data. sau rareshi. nu si Paiutz.

 

In primul rand iti protejezi tie imaginea.

 

 

 

 

 

 

Acum raspunde-mi, Criss88.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A ramas cu masina sifonata, dar cu fata intacta, sigur s-a baricadat in masina de aia are geamurile sparte, oricum merita calcat pe cap, eu cel putin asa as fi facut, scos cu forta si batut pana sare sange. Cu astfel de oameni nu trebuie sa stai la discutii oricum nu scoti absolut nimic de la ei.

 

eu zic ca esti din alt film.

 

Cum sa bati pe cineva? Cum sa-i distruti TU bunul? Unde te crezi ?

 

Pfff. Ce Rambo avem printre noi :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Asta e cealalta fata a monedei bre Bala.

 

Vezi? Teoria lui mister S de pe forum (zeul, cum ii spune KIP sau cum il are lumea de la munca in telefon): veata e ca o moneda. intotdeauna are doua fete si aproape niciodata nu cade pe cant. depinde unde dracu te situezi

Link to comment
Share on other sites

A ramas cu masina sifonata, dar cu fata intacta, sigur s-a baricadat in masina de aia are geamurile sparte, oricum merita calcat pe cap, eu cel putin asa as fi facut, scos cu forta si batut pana sare sange. Cu astfel de oameni nu trebuie sa stai la discutii oricum nu scoti absolut nimic de la ei.

 

Foarte inteligenta aceasta remarca. Probabil se aspira la vreun premiu pentru imaginatie pe aici, de vad tot felul de idei minunate.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.