Jump to content

Suspensie reglabila electric ?


CautRezolvari

Recommended Posts

Cred ca se refera la pneumatica, oricum este un caz pierdut... Daca totusi vrei sa ii stresezi si pe altii, cauta Air Ride Custom Romania pe google...

 

LE: sau la IceMan, asa cum sugereaza colegul Similea, poate sa aduca suspensii pe aer, ulei, peleti, rumegus si eoliene. Doar sa te hotarasti ce te "coafeaza" mai bn.

 

"Peleti"=? Nu vorbesc italaina...

 

Faceti mult prea mult misto de multa lume care pune niste intrebari.Pentru ce cacat mai este site-ul asta daca nu sa discuti si sa ceri pareri?Faceti atat pe prostii "ii spune pneumatica"...daca ti-ai dat seama la ce ma refer inseamna ca vorbim de acelasi lucru.

Poate sunt mai inapoiat si nu imi dau seama ce este amuzant sau de cacat in intrebarea care am pus-o?

In mare parte numai destepti,numai invatati din nastere si numai profesori am intalnit p-aici.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Colega, tu vii si cauti rezolvari pentru niste upgrade-uri destul de exclusiviste pentru masina ta, in conditiile in care, dupa cum tu ne-ai expus, starea tehnica a vehiculului in cauza este departe de felul in care a iesit din fabrica in Germania.

 

Mai mult, ceea ce vrei tu sa faci la masina costa mult si in niciun caz n-o sa gasesti raspunsuri pe forum. E imperios necesar sa gasesti un profesionist care sa iti ofere consultanta si sa iti explice ce presupune practic gargaunii pe care ii ai in cap.

 

Pe forum gasesti raspunsuri la intrebari relativ uzuale legate de intretinerea si exploatarea unor modele comune de BMW.

 

E normal sa fii luat la misto cand te vaiti ca iti bate motorul si visezi la suspensii reglabile electric, mai ales ca acum iti curg amortizoarele.

 

Fa-ma sa inteleg altfel aspectul: de ce ai face o asemenea investitie? Ce ai de gand sa faci cu masina? De ce te-ar nemultumi o suspensie stock? Si mai ales, de ce te-ar nemultumi o suspensie sport reglabila, care a fost montata de zeci de colegi si de la care ai putea primi pareri pertinente?

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Colega, tu vii si cauti rezolvari pentru niste upgrade-uri destul de exclusiviste pentru masina ta, in conditiile in care, dupa cum tu ne-ai expus, starea tehnica a vehiculului in cauza este departe de felul in care a iesit din fabrica in Germania.

 

Mai mult, ceea ce vrei tu sa faci la masina costa mult si in niciun caz n-o sa gasesti raspunsuri pe forum. E imperios necesar sa gasesti un profesionist care sa iti ofere consultanta si sa iti explice ce presupune practic gargaunii pe care ii ai in cap.

 

Pe forum gasesti raspunsuri la intrebari relativ uzuale legate de intretinerea si exploatarea unor modele comune de BMW.

 

E normal sa fii luat la misto cand te vaiti ca iti bate motorul si visezi la suspensii reglabile electric, mai ales ca acum iti curg amortizoarele.

 

Fa-ma sa inteleg altfel aspectul: de ce ai face o asemenea investitie? Ce ai de gand sa faci cu masina? De ce te-ar nemultumi o suspensie stock? Si mai ales, de ce te-ar nemultumi o suspensie sport reglabila, care a fost montata de zeci de colegi si de la care ai putea primi pareri pertinente?

 

In primul rand nu cunosti masina.De la "un sunet ciudat" la "iti bate motorul" este drum lung.

Imi cer scz daca voi chiar tineti condica la toti cei ce au o problema si o expun pe forum iar dupa ce se rezolva nu va instiinteaza.

Nu imi curg amortizoarele,nu stiu cum ai ajuns tu la concluzia asta.Vreau o suspensie pneumatica deoarece m-am aflat in situatii cand a trebuit sa trec printr-un "crater" si mi-am zgariat bara.La S8 am vazut prima oara aceasta suspensie si mi s-a parut foarte utila,a intampinat un "crater" a ridicat masina cat era nevoie a trecut si s-a adaptat iar la drum normal,fara batai de cap fara bara zgariata sau sparta.

Investitia din punctul meu de vedere merita,intre timp am gasit si oamenii care fac lucrul asta.

 

un raspuns perfect adevarat.

Lumineaza-ma

Edited by CautRezolvari
Link to comment
Share on other sites

De ce naiba ai da 2000 Euro, pe o suspensie care nu ajuta mai cu nimic. O dam in e-penis.

 

Daca e chestie psihologica, iti iei un comutator cu led si cu doua trei artificii faci smecheria sa mearga ca si cum ai suspensie electrica. Apoi, daca insisti poate ajungem si la placebo.

 

WIN-WIN

 

 

Gen

http://stukach.com/stuff/the_faster_you_download.jpg

Edited by Scufi
Link to comment
Share on other sites

Peste 5000€? Te inseli.La 2000€ am gasit si este varianta cea mai scumpa ;)

 

 

Cea mai scumpa pe dracu sau cea mai scumpa in mintea ta. La prima cautare 4300usd+transport+montaj. Fata/spate.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.