Jump to content

Sunt hotarat sa cumpar aceasta masina.AJUTOR


cristiice

Recommended Posts

Dar de ce nu`ti iei tu una normala,cu volan stanga? O sa`ti fie tare incomod sa circuli cu ea zilnic,in depasiri,trafic in sine si daca nu ai experienta prea mare,risti sa`i incurci si pe altii.

 

 

Pai cele cu volan pe dreapta sunt foarte ieftine. Una cu volan pe stanga, acelasi model, ma costa 4800 euro.

 

Daca vrei sa o dezmembrezi ia-o.

 

Dar de ce sa o dezmembrez daca inca functioneaza bine la anul ei( 2003).

Eu zic ca inca duce cativa ani, nu arata ca una din 1995.

 

un cazan scump si chel. are bara fata de e46 coupe nfl.

observatie buna, cea cu bara.

Link to comment
Share on other sites

Asta este.. Daca nu ai bani,ia-ti una mai ieftina. Sa mergi cu o masina cu volan pe dreapta pe la noi,daca o mai inscrii si in Bulgaria,deja da o imagine de cocalar maxim,fara suparare. E si o prostie mare in trafic,iti zic,mai bine ia-ti una mai ieftina sau mai strange bani si ia-ti un nfl din `98 - `99 cu volan stanga,gasesti la 2600-2700..
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Eu nu cred ca masina asta ( an 2003) e de dezmembrari, asa cum spune cineva mai sus.

Sunt altii care merg cu masini din 1994-1999 si arata penal acele masini( interior/exterior) pe langa masina postata de mine.

Eu zic ca masina asta inca mai poate rula cativa ani, interiorul si exteriorul nu arata a masina veche si anul e unul ok.

Daca si un bmw e46 2003 a ajuns de dezmembrari, ce sa mai zic de restul masinilor sub 2003 (ww,audi,opel,renault,peugeot).

Link to comment
Share on other sites

Ai macar bani de 4 pneuri noi si un schimb de placute?

 

Daca tu vrei sa-ti iei un E46 de 1900 euro pe care planuiesti probabil sa-l iei la 1500 euro, e clar ca raspunsul e negativ.

 

mai am buget suficient sa -i iau si pneuri si asigurare si tot ce-i trebuie, nu-i problema asta.

Il iau ieftin , asa este, dar e mult mai intretinut si e un an bun.Aceeasi masina cu volan pe stanga e 4800euro.

Link to comment
Share on other sites

mai am buget suficient sa -i iau si pneuri si asigurare si tot ce-i trebuie, nu-i problema asta.

Il iau ieftin , asa este, dar e mult mai intretinut si e un an bun.Aceeasi masina cu volan pe stanga e 4800euro.

 

 

Ca la vinuri, nu? Stiam eu ca mai am de invatat multe despre masinile astea.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

mai am buget suficient sa -i iau si pneuri si asigurare si tot ce-i trebuie, nu-i problema asta.

Il iau ieftin , asa este, dar e mult mai intretinut si e un an bun.Aceeasi masina cu volan pe stanga e 4800euro.

 

Omule,nu e treaba de pneuri sau alte chestii,Service a zis in gluma mai mult treaba. Sunt reparatiile pe care oricum masina trebuie sa le suporte,cauta pe forum despre motoarele N42 si ai sa vezi tu la ce ma refer. Aiureala mare in tot topicul asta este ca tu nu prea ai bani de bmw,cauti unul cu disperare la bani putini doar de dragul de a te lauda ca ai bmw si in loc sa`l ai normal,vrei sa ai tiganeala cu volan dreapta. Ori,ti`am zis mai sus ce imagine au astia de dau 1500 euro pe un bmw cu volan dreapta.. O sa-ti spuna in continuare baietii pe aici pe forum la ce vreau eu sa ma refer daca o tii intr`una :laugh:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mai am buget suficient sa -i iau si pneuri si asigurare si tot ce-i trebuie, nu-i problema asta.

Il iau ieftin , asa este, dar e mult mai intretinut si e un an bun.Aceeasi masina cu volan pe stanga e 4800euro.

Eu cred ca nu ai. Daca aveai te-ai fi uitat la o masina decenta.

Nu ai cum sa iei un E46 decent la un pret de sub 3500 euro.

Iar sa mergi cu o masina cu volan pe dreapta in Romania e o tiganie abjecta.

E intretinuta pe naiba. Cum te apuci sa mergi cu ea vei vedea ca trebuie sa mai bagi inca 30-40 de milioane in ea, si asta fara pneuri, revizii si alte chestii care tin de intretinere.

Link to comment
Share on other sites

Omule,nu e treaba de pneuri sau alte chestii,Service a zis in gluma mai mult treaba. Sunt reparatiile pe care oricum masina trebuie sa le suporte,cauta pe forum despre motoarele N42 si ai sa vezi tu la ce ma refer. Aiureala mare in tot topicul asta este ca tu nu prea ai bani de bmw,cauti unul cu disperare la bani putini doar de dragul de a te lauda ca ai bmw si in loc sa`l ai normal,vrei sa ai tiganeala cu volan dreapta. Ori,ti`am zis mai sus ce imagine au astia de dau 1500 euro pe un bmw cu volan dreapta.. O sa-ti spuna in continuare baietii pe aici pe forum la ce vreau eu sa ma refer daca o tii intr`una :laugh:

 

Eu caut unul cu volan pe dreapta pentru ca e mult mai intretinut la interior/exterior. Cu 2000 euro cu volan pe stanga , iti iei un bmw rugina de masina.

Masinile cu volan pe stanga la 2000 euro, sunt foarte uzate la interior si exteriror si sunt din 1999.

Nu mi-e teama mie de intretinere, e an 2003 acest bmw postat de mine, sunt altii care au masini din 1995-1999 si au de intretinut acele masini vechi.

Imi cumpar o masina cu 2000 euro dintr-un singur motiv, ca de restul s-o intretin :)

Edited by cristiice
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.