Jump to content

CHECK ENGINE ?


Recommended Posts

Dupa ce dai la o parte suportul de la filtrul de polen :)  o sa vezi ca este un furtun mare si gros care iese din motor prin parta dreapta si se duce la valva in partea stanga, nu este foarte greu de identificat practic se vede si fara sa demontezi suportul pt filtru de polen. Bafta. Daca tot nu reusesti sa imi spui poate te pot ajuta, dar iti spun eu ca se vede defapt este si singurul furtun care trece pe acolo :blink:

211097[/snapback]

 

 

SARU-MANA ..!!! ma interesez si va spun...

apropo ca o mica sintoma ti se mai balbaia masina la mici turatii?

caci acum de fro saptamana s-a stins becu dar mai face mici balbe sub 2000 de turatii dar nu tot timpu cand si cand..

Link to comment
Share on other sites

SARU-MANA ..!!!  ma interesez si va spun...

apropo ca o mica sintoma ti se mai balbaia masina la mici turatii?

caci acum de fro saptamana s-a stins becu dar mai face mici balbe sub 2000 de turatii dar nu tot timpu cand si cand..

211108[/snapback]

 

 

dar nu se balbaie in relanti...ci in tractiune...

Link to comment
Share on other sites

Ori este rece motorul, ori este benzina proasta, ori pompa de benzina, ori......etc, sfatul meu sa te duci la un service sa o pui pe tester si scapi de dureri de cap. Bafta :blink:

211110[/snapback]

 

 

am incercat si asta...

rezultat...

eroare necunoscuta....

p3263 say someting to u...?!

Link to comment
Share on other sites

Ori este rece motorul, ori este benzina proasta, ori pompa de benzina, ori......etc, sfatul meu sa te duci la un service sa o pui pe tester si scapi de dureri de cap. Bafta :)

Mie nu mi se balbaie motorul, acest lucru nu este de la check engine, sunt de la cauzele de mai sus :blink: :)

Link to comment
Share on other sites

Ori este rece motorul, ori este benzina proasta, ori pompa de benzina, ori......etc, sfatul meu sa te duci la un service sa o pui pe tester si scapi de dureri de cap. Bafta :)

Mie nu mi se balbaie motorul, acest lucru nu este de la check engine, sunt de la cauzele de mai sus :blink: :)

211113[/snapback]

 

am pus fitru sport => nu se mai balbaie motoru dar nici nu te mai baga in scaunu si iti da si erori la debitmetru

 

am pus fitru normal si trage super shmecher

dar tot nu=i bine...

Link to comment
Share on other sites

OK. Din cate am inteles eu sa nu deviem de la subiect, tie ti sa aprins check engine, acest lucru se aprinde numai cand ai prb cu debitmetru, valve sau ai scurgeri pe la vre-un furtun, astea sunt cauzele posibile, altceva nu poate fi, afla ce este la tester altfel nu ai cum sa stii exact care este cauza :blink:
Link to comment
Share on other sites

In cazul acesta nu conteaza ce tester este, numai in cazul in care este vre-o defectiune de la motor sau computerul de bord atunci trebuie sa te duci la bavaria pt ca numai aia au softul necesar sa depisteze cauza :blink:

211132[/snapback]

VREAU SI EU NR DE LA FILARET BAVARIA

Link to comment
Share on other sites

http://www.filaret.ro/

211219[/snapback]

 

 

 

merciiii.....

sper sa scap cu o valva sau cu un furtun... :blink:

oricum cred ca stiu de la ce mi se trage...

am fost la mare anu trecut cand erau ploile alea nebune si trecut cu masina

prin apa destul de mare cam pana la capota masinii...

acuma io stiu ce io fi facut apa aia,ziceai ca sunte barcute pe sosea(ca nu eram doar eu pacolo)...ca doar nu e jeep...

Link to comment
Share on other sites

merciiii.....

sper sa scap cu o valva sau cu un furtun... :)

oricum cred ca stiu de la ce mi se trage...

am fost la mare anu trecut cand erau ploile alea nebune si trecut cu masina

prin apa destul de mare cam pana la capota masinii...

acuma io stiu ce io fi facut apa aia,ziceai ca sunte barcute pe sosea(ca nu eram doar eu pacolo)...ca doar nu e jeep...

211232[/snapback]

 

 

debitmetru sau sonda lambda nu e sigur ca nu a iesit pe tester si pt astea sunt coduri clare nu ciudatenii de coduri.. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.