Jump to content

Problema far dreapta


Recommended Posts

Este vorba de e46, 330ci care a suferit un accident in partea dreapta fata, cand era la proprietarul anterior.

Am cumparat masina asa si acum vreau sa imi pun farul in linie.Farul are ambele cleme de sus rupte.

Imi puteti spune distantele 1,2,3,4,5 marcate de mine in poze?Si ce ar putea fi stramb?

post-55160-0-48954300-1382523929_thumb.jpg

post-55160-0-62533600-1382523935_thumb.jpg

post-55160-0-36213600-1382523953_thumb.jpg

post-55160-0-88097100-1382523965_thumb.jpg

Edited by alex.sparco
Link to comment
Share on other sites

Cam greu sa iti faci o parere din poze!

Capota si aripa pare umflata in a2a poza chiar daca capota este inchisa sau farul este cazut pe spate, iar in legatura cu semnalizarea, aceasta trebuie sa fie “lipita” pe toata suprafata exterioara de aripa nu asa cum apare la tine in poza.

 

Toate sansele ca partea aceea pe care se prind suportii de la far (pe care este prinsa si armatura de la bara si bara) sa fie strambe. Dupa care intra bara, ornamentele de sub, far, aripile si capota, daca nici astea nu sunt aliniate bine, uite asa milimetru cu milimetru ajungi la un luft in unele locuri destul de mare.

Din ce vad eu in poze distanta dintre armatura de deasupra farurilor si faruri este foarte mare, degeaba incerci sa pui carcase noi pentru ca acele cleme care le tin o sa le rupi din nou incercad sa le prinzi.

 

Incearca sa le tragi cat de cat la linie daca nu dute cu masina la cineva priceput dai un ban si cu asta iese totul “ca nou”

 

LE: ca sa scoti farurile nu trebuie neaparat sa desfaci si suportii acestora de pe armatura plus ca operatiunea se face mult mai simplu.

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

degeaba pui alta armatura daca masina a suferit vreun accident mai urat...!pui alta armatura,dar daca restul a fost pus drept-stramb-la ochi,tot nu -ti vine cum trebuie..!!

aici iti dau dreptate!

acum, tu cand mergi sa cumperi alta armatura intelegete cu omul explicai care e situatia si lasa-i ceva la mana in schimbul armaturii sau alta piesa de care ai nevoie si daca se potriveste si vine totul la linie mergi si ii achiti piesa, asta ca sa nu arunci aiurea cu banii

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.