Jump to content

Parere achizitionare BMW M5 sau 335i


OveR

Recommended Posts

la seria 5 nu imi place decat m iar 4.2 dupa m3 nu am zis ca nu imi place dar comparand performantele unui 335i cu un m3 nu sunt atat de distante poate doar pe un circuit sa fie o dif de 2-3 secunde max pe tur .. iar asta nu justifica bani in plus ... M5 mi-se pare din alta liga .. :) cat despre bagat bani in masina ma refer la anumite probleme tipice ale masini . gen le crapa grupu le crapa cutia etc

 

LOL Over cica nu sunt diferente mari intre M3 si 335. Nu sunt doar mari ci imense...3 secunde intre ele sunt doar de la 0-160, iti imaginezi cat ar fi ecartul pe un tur de circuit? mult...foarte mult. Pai M3 are alta cutie de viteze, alte frane, alte suspensii samd...sunt diferente ca de la cer la pamant intre cele doua.

Edited by buldy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg cum te gandesti sa alegi intre o limuzina si un coupe, intre 5.0 V10 si 3.0 L6. Ca sa nu mai amintim de costurile de intretinere, despre care s-a discutat mai sus. Compari mere cu pere. De ce nu m5 vs 535/540 sau m3 vs 335 ? Cum poti spune ca 4.2-ul de pe m3 nu isi merita impozitul, ai condus vreodata asa ceva ?!

 

 

Eu as merge fara sa stau pe ganduri pe 335xi.

 

PS: vezi ca e colegul ruslanrus pe forum care are un 335 la vanzare, merita fiecare cent masina.

 

Exact, sau M5 vs 545 sau 550 care cred ca ar fi singura care s-ar apropia cat decat de M5, dar chiar si asa, diferenta este enorma (367CP vs 507CP)...ma refer la e60.

Link to comment
Share on other sites

prietene cat ai vrea sa ii ofer pe o masina care e destul de veche si plus ca are problem cu actele vrei sa mai pun ceva de la mine peste asa de impresie artistica ?

 

Ce probleme cu actele?

 

Omul a zis a cui e masina si ca respectivul e "retinut" temporar. Dai banii dupa ce proprietarul semneaza contractul de vanzare cumparare si ai fiscal. Se poate face si autentificarea inainte de astea ca sa ai o siguranta ca nu e declarata furata in RO.

Link to comment
Share on other sites

Daca omu e retinut :) putin prin afara tari cine iti semneaza tie actele :) cine iti elibereaza fiscal .... daca ala cand iese din puscarie face plangere si zice ca el nu a vandut masina ... esti naiv

 

Cred ca se poate face foarte legal: cel care este in penitenciar poate face o procura notariala (se poate face procura si in strainatate care se poate legaliza la ambasada) catre o ruda, care va putea vinde masina legal; am mai auzit de vanzari auto cand proprietarul era inchis si s-a facut legal, cu procura (insa vanzatorul era in romania)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.