Jump to content

Va rog..ajutor...sunt varza..jante..ce model ..


studio54

Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

uite un model care merge  la tine...

200506[/snapback]

 

 

:blink: :) :)

 

ce model este ..mai exact... ??? eu unul nu imi dau seama...

 

eu unul as opta pentru una sin astea doua..de la OZ ...poate or mai fi..si nu ma indoiesc de asta dar mie unul astea imi plac...

 

 

si ar mai fi..si modelul asta gemini dar nu stiu daca dau bine.... oricum..eu unul cred si mai mult ca sigur o sa imi iau modelul SUPERTURISMO GT...

post-3835-1172769018_thumb.jpg

post-3835-1172769028_thumb.jpg

post-3835-1172769084_thumb.jpg

Edited by Miguel
Link to comment
Share on other sites

bun asa.. si ca sa vezi ca niciodata nu esti multumit..uite aici un model care pe mine unul ma dat gata... OK 35 Anniversary... ...cred ca asta este super tare...pe site la OZ il arata pe mai multe masini...

 

 

PS SI pentru cei care le au cu tunaritul virtual imi pot face si mie..un tunning rapid la rotite pe masina mea cu modelul asta aniversar de la OZ ...

 

MULTAM ANTICIPAT

post-3835-1172770402_thumb.jpg

post-3835-1172770478_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

De vreo 2 luni (nu exagerez  :blink: ) ma uit in fiecare zi, cel putin cate o ora la 2 modele de jante, cromate, modelul cu spite este pe 18", 1.100E/setul, cel mai plin pe 17", 900E/setul.

 

Deja nici macar nu mai este amuzant, stau cu orele si ma holbez la ele. M-au ajutat 2 baieti cu un virtula tuning, maniack si alex, si pun aici pozele.

 

Am mai vb cu lumea dar as vrea o parere din partea posesorilor de BMW.

Nu are nici o legatura cu banii avand in vedere ca sunt f aproapiate ca pretz.

 

e 5 dimineata... decizii, decizii ..soare, marea, aspirina  :)

199752[/snapback]

DUPA MINE M5 SI M6 RUUUUULLLLLZZZZZZZZ..... :)

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Miguel si Poiuyt, sunt cel putin 20 de masini cu jante identice cu cele de mai sus in bucuresti.. deci sa pun asa ceva ar insemna sa fiu inca un BMW cu jante M, respectiv OZ :blink: , cele negre puse de karatemaster au intr-adevar o nuanta de unicitate care ma atrage.

 

PS: Miguel, OZ Anniversary este un model super tare intr-adevar, si chiar am vrut sa imi pun, dar in afara de faptul ca sunt f scumpe , 1200E pe 17, e si plin Bucurestiul de ele, am vazut cel putin 5 (pe diferite masini)

Link to comment
Share on other sites

Miguel si Poiuyt, sunt cel putin 20 de masini cu jante identice cu cele de mai sus in bucuresti.. deci sa pun asa ceva ar insemna sa fiu inca un BMW cu jante M, respectiv OZ :blink: , cele negre puse de karatemaster au intr-adevar o nuanta de unicitate care ma atrage.

 

PS: Miguel, OZ Anniversary este un model super tare intr-adevar, si chiar am vrut sa imi pun, dar in afara de faptul ca sunt f scumpe , 1200E pe 17, e si plin Bucurestiul de ele, am vazut cel putin 5 (pe diferite masini)

200742[/snapback]

Asta pentru ca jantele alea se potrivesc la BMW. Parerea e unanima ca jantele pe care le vroiai tu nu se potrivesc deloc. Ai cerut opinia celor de pe forum si ai obtinut-o.

Link to comment
Share on other sites

bun asa.. si ca sa vezi ca niciodata nu esti multumit..uite aici un model care pe mine unul ma dat  gata... OK 35 Anniversary...  ...cred ca asta este super tare...pe site la OZ il arata pe mai multe masini...

PS SI pentru cei care le au cu tunaritul virtual imi pot face si mie..un tunning rapid  la rotite pe masina mea cu modelul asta aniversar de la OZ ...

 

MULTAM ANTICIPAT

200566[/snapback]

 

dau bine de tot ... o sa pun eu maine o poza cu un seria 3 cu jantele alea.. le-am vazut undeva prin damaroaia pe un seria 3 negru. dau bine de tot :blink:

Link to comment
Share on other sites

De vreo 2 luni (nu exagerez  :blink: ) ma uit in fiecare zi, cel putin cate o ora la 2 modele de jante, cromate, modelul cu spite este pe 18", 1.100E/setul, cel mai plin pe 17", 900E/setul.

 

Deja nici macar nu mai este amuzant, stau cu orele si ma holbez la ele. M-au ajutat 2 baieti cu un virtula tuning, maniack si alex, si pun aici pozele.

 

Am mai vb cu lumea dar as vrea o parere din partea posesorilor de BMW.

Nu are nici o legatura cu banii avand in vedere ca sunt f aproapiate ca pretz.

 

e 5 dimineata... decizii, decizii ..soare, marea, aspirina  :)

199752[/snapback]

dupa parerea mea, al doilea model ar da bine cu o conditie, sa fie negre.daca nu mai ai nimic cromat pe masina nu merg jante cromate pt ca nu ai cu ce le "asorta".daca tie iti plac, ia-le!tie trebuie sa-ti placa masina cum arata ca doar e a ta, nu a celor care te vad.

Link to comment
Share on other sites

Da, iti dai sema ca in primcipiu po sa pun ce mi se pare mie ca e ok, eram curios ce parere are lumea.

Alea anniversary sunt belea, dar au PREA MULTI !!!! cat de penal e sa mergi la un club sau undeva si sa mai fie 2 masiani cu jante identice.. sa zica lumea ca le-am luat la reducere toata echipa :blink:

 

Chiar azi am sunat la Depozitul de anvelope.ro sau ceva de genu, si numai acolo s-au dat 9 seturi din acel model !!!! Deci sunt minim 9 seturi in Bucuresti.

Link to comment
Share on other sites

...Bine aici ai dreptate..poate mai sunt si alte masini si nu ma indoiesc de asta..insa ..eu unul mi-as pune ce model imi place mie pe masina....indif cati mai au ..acel model de jante...

 

AM o intrebare daca iti place la nebunie unul din cele doua modele ..si mai vezi la 3 insi prin bucuresti sau la mai multi ... nu iti mai pui ca mai au si altii...

mie unul nu mise pare ....normal..plus de asta sa fii sigur ca nu vei fi niciodata THE ONE...si mereu va mai fi cel putin unul ca tine.....si atunci ce ai sa faci ,,,, ai sa schimbi iara modelul...???...iar pentru ceva gen custom...ma indoiesc ca ai sa ai admiratori care vor cunoaste adevarata lucrare .... ASA ca eu unul raman la parerea mea ..si eu cred ca voi obta pentru jantele...OZ 35... PS gusturile nu se discuta...si ca un sfat pentru ca in fond asta ai cerut...

pune ce iti place tie pe masina...ce crezi tu ca da bine...

indif cati mai au sau nu....

 

OFF TOPIC..pls imi face si mie cineva in photoshop....un tuning virtual.. cu acele jante..PLS...si multam anticipat..

Link to comment
Share on other sites

De vreo 2 luni (nu exagerez  :blink: ) ma uit in fiecare zi, cel putin cate o ora la 2 modele de jante, cromate, modelul cu spite este pe 18", 1.100E/setul, cel mai plin pe 17", 900E/setul.

 

Deja nici macar nu mai este amuzant, stau cu orele si ma holbez la ele. M-au ajutat 2 baieti cu un virtula tuning, maniack si alex, si pun aici pozele.

 

Am mai vb cu lumea dar as vrea o parere din partea posesorilor de BMW.

Nu are nici o legatura cu banii avand in vedere ca sunt f aproapiate ca pretz.

 

e 5 dimineata... decizii, decizii ..soare, marea, aspirina  :)

199752[/snapback]

Sincer nici mie nu imi place cum da nici unu` dintre modele.Cauta sa vezi eventual shi altele.Asta e parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca o sa fiu hulit de toti fanii inraiti BMW clasic :blink: , dar eu tot crom imi pun.

 

Da bine cu jante M, sau OZ-uri, sau Alpina look sau whatever, dar nu vreau sa fiu inca un BMW cu jante M prin Bucuresti (intre cele 723 sau cate or fi ), vreau sa fiu UN Bmw cu jante cromate;)

 

Daca cineva imi da un link unde se stipuleaza de catre o autoritate in domeniu ca nu e bine asa , nu o sa imi mai pun nici un crom.. dar pana atunci.. anything goes. :)

 

Boo ya

post-2284-1173133541_thumb.jpg

Edited by studio54
Link to comment
Share on other sites

Pai tot un bmw o sa fii, unu din cele nu stiu cate mii.

202584[/snapback]

 

You missed the point.

 

Daca mergi la un salon de tuning sa zicem si in parcare sunt 10 bucati seria 3, 9 cu jante replica M si unul cu jante cromate, care crezi ca o sa atraga atentie :blink: ... cine spune ca nu face tuning si isi face masina cat mai unica pt a-i fi admirata ..cred ca se minte singur. Daca vrei sa fii sters o lasi standard si cu asta basta.

Link to comment
Share on other sites

...... DAP....la asta m-am, gandit si eucand am luato... aveam de ales inte culoarea asta si un neagra... si cum negre sunt la toate colturile.. am aleso pe asta....

este un verde ciudat... nici pe aici nu am prea vazut ...mai mult pe compact ...in fine mie unul imi place culoarea asta...

.... si nu voi fi unul din cei multi cel putin la capitolul asta... asta ca o gluma...

 

cat despre poza multam... dau binisor pe masina.. ma steptam la ceva mai mult multam de efort.. ins aeu sunt dezamagit .... speram sa dea altfel... asta inseamna ca o sa mai caut si cred ca voi renunta la modelele cu spite subtiri....multam oricum...

Link to comment
Share on other sites

Bineinteles ca gusturile nu se discuta,din pozele pe care le-ai pus mai sus reiese faptul ca esti un adept al unor modificari des intalnite in tuning show-uri,acolo unde masinile sunt "lucrate"intr-un mod exotic si sunt menite sa atraga privirile tuturor,nu este nimic rau in asta,este un tuning extrem dar parca nu prea prinde pe unele modele bmw.Intotdeauna am fost de parere ca tunerii germani sunt cei mai potriviti cand vine vorba de bmw,si aici ma refer la orice piesa de tuning pentru aceasta marca,in primul rand pentru ca este o masina germana si ei stiu cel mai bine ce se potriveste si ce nu.Cat despre jante,sunt prea "Bling"si eu zic ca nu dau deloc bine pe acest model.Parca nu au nici o legatura cu masina.Incearca totusi sa te orientezi catre ceva "mai bmw" ca sa spun asa.Nu neaparat vreo firma consacrata de jante,asta in cazul in care spui ca vrei sa fii "original",sunt atatea firme mai mult sau mai putin cunoscute care au numeroase modele care s-ar potrivi pe masina ta.Nu te grabi,daca tii neaparat sa ai crom pe masina,ai putea sa te gandesti la o combinatie de negru cu crom,spitsele negre,sau "powder coated" si buza cromata,ar da foarte bine.Succes!
Link to comment
Share on other sites

You missed the point.

 

Daca mergi la un salon de tuning sa zicem  si in parcare sunt 10 bucati seria 3, 9 cu jante replica M si unul cu jante cromate, care crezi ca o sa atraga atentie :) ...

202601[/snapback]

 

Pai cred ca o sa imi atraga atentia cele cromate. :)

Ma gandesc cum de a putut cineva sa aiba asa prost gust. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Pai cred ca o sa imi atraga atentia cele cromate. :)

Ma gandesc cum de a putut cineva sa aiba asa prost gust. :blink:

205325[/snapback]

 

Asa am zis si eu dupa ce am vazut poza asta.. ce fraieri aia de au tunat masina asta.mai mare rasu, jante cromate pe BMW :)

 

Daca tie nu iti plac alea nu inseamna ca eu am gusturi proaste ci poate ca tu le ai, ca nu scrie nicaieri ca e de prost gust sa pui jante cromate pe BMW.. e doar o parere a fiecaruia, intelegi

 

Pe cat de rational a fost postului lui Slick pe atat de limitat a fost al tau. In alte cuvinte, ce nu-ti place tie e urat.

post-2284-1173661851_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.